"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Humor nga greva e urise.

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Humor nga greva e urise.

#16

Post by alfeko sukaraku » Wed May 19, 2010 7:14 pm

Mallakastrioti wrote:
RapsoD wrote:
alfeko sukaraku wrote:[

vecse fotoja mbane ere te rendomet propogande rraciste anti shqiptare..te mos them se mulatet jane montazh si montazhet serbe qe i shohim shpesh kur duan te disinformojn evropen per rracen tone.
Cfare montazh thua ti mo ato jane ne median tuaj

http://bw.balkanweb.com/fotoAlbum/index ... DFoto=1078

Shfaqen ne median "tone"?....po ti nga je ore?...nuk je shqiptar ti?...cfare kerkon ketu atehere?
Shko tek tema e te huajve e publikoj keto gjera!
Shpejt!
-haha- -haha- -haha- -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Humor nga greva e urise.

#17

Post by alfeko sukaraku » Wed May 19, 2010 7:15 pm

Arta wrote:
alfeko sukaraku wrote:
Arbëri wrote:
alfeko sukaraku wrote:homero

thuaj mallakastriotit te flasin pak per propoganden sllave kundra shqiptarve...reklamojn ca foto te deformuara per te kaluar ide se ne jemi rrace e peshtire....po imiton mjaft mire serbet.
Vërtet me këto TV dhe shtype jemi bërë sikurse sllavët .
Këto tradita me foto (nuk po te them ty RapsoD) dhe shpifje një aneshe nga dy palet , janë tradita sllave që i shofim për dite ..
Për TV sllav të Shkupit drejtori i fondacionit Gjerman Frenher thotë që '' Shqipëria po shkon drejt luftës qytetare'' .
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=123282
pikerisht mik, por vrej pak qellimin rracist e dashakeqes antishqiptare...shfaqen paralelisht disa mulater qe fundi i fundit shqiptare jane...vecse fotoja mbane ere te rendomet propogande rraciste anti shqiptare..te mos them se mulatet jane montazh si montazhet serbe qe i shohim shpesh kur duan te disinformojn evropen per rracen tone.

Nuk eshte vetem ky qe e ka kete problem, edhe disa te tjere po i ke vene re qe behen pastaj sikur te kepusin shpirtin!
-hahaha- -hahaha- -hahaha- -hahaha-

teme humori helbete
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Post Reply

Return to “Humor”