"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Video humoristike: -hahaha-

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

Post Reply
Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Video humoristike: -hahaha-

#1

Post by Phoenix » Sun Feb 27, 2011 6:59 pm


User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3199
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: -hahaha-

#2

Post by Adriana » Sun Feb 27, 2011 7:46 pm

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3199
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Video humoristike: -hahaha-

#3

Post by Adriana » Tue Dec 13, 2011 11:13 pm

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Video humoristike: -hahaha-

#4

Post by Mallakastrioti » Thu Feb 23, 2012 5:47 pm

...gafa gazetaresh apo ketyre u vjen turp te thone si quhet Pescara e Italise? :)

Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Video humoristike: -hahaha-

#5

Post by Patush » Thu Feb 23, 2012 7:56 pm

Mallakastrioti wrote:...gafa gazetaresh apo ketyre u vjen turp te thone si quhet Pescara e Italise? :)


E njajta gja ndolli dhe me programin e mire njoftun Britanik ''Top Gear'', kur e zhvilluene ne Shqiperi jau bane ti ditun njani tjeterit qe te mos i emnojne makinat me fjale e tyne sepse ato i thojne ''car'' qe Shqiptohet .... :lol:
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Video humoristike: -hahaha-

#6

Post by Mallakastrioti » Sun Feb 26, 2012 7:09 pm

opaaaaaaa...jepi moj Teto mu ne mes te Athines "Lule Selam Labi lule, me treqind e ca komita..." :)...se edhe Akropolin shqiptaret e kane ndertuar -bravo-

Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Video humoristike: -hahaha-

#7

Post by Patush » Tue Feb 28, 2012 7:01 pm

Arkivat e Vatikanit nuk jane te vetmet sekrete qe jane hapur per publikun Italjane!

http://www.liveleak.com/view?i=507_1330447913

Edhe pse e flas Italishten nuk isha ne gjendje te preqendrohem tek biseda, nuk e di se pse! -hahaha-
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Video humoristike: -hahaha-

#8

Post by Patush » Sat May 19, 2012 3:53 pm

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Video humoristike: -hahaha-

#9

Post by bardus » Wed Dec 19, 2012 9:11 pm

Bears asking for food in a zoo.


Post Reply

Return to “Humor”