"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Humor nga politikanet.

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Humor nga politikanet.

#1

Post by Tomorr » Fri Nov 27, 2009 6:30 pmOh my god he is Greek

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Humor nga politikanet.

#2

Post by Aulona » Sat Dec 05, 2009 7:34 am

"Edvin lakuriqi ka manifestuar shfaqje të huaja borgjezo-revizioniste"


Instruktori i komitetit të PPSH-së, shoku Sali, me 10 cilësitë komunistit në dorë, shpartalloi sjelljet morale të Edvin lakuriqit, sjellje të cilat nuk kanë asgjë të përbashkët me cilësitë e komunistit, por janë tipike shfaqje të huaja borgjezo-revizioniste, që duhet të shkulen me rrënjë te secili nga ne. Në ballë të këtij aksioni të çrrënjosjes së moralit borgjezo-revizionist, qëndrojnë shokët më të mirë dhe më të kulluar të Partisë.

Lavdi Partisë së Punës Demokratike dhe udhëheqësit të saj të lavdishëm. Më lejoni dhe dy vargje nga zemra për liderin largpamës të PD dhe gjithë Albanias blu:


Shqipëri ballë-stuhia
djepe me luan të gjallë
Ç'fat të dha ty historia
Një bilbil me zë të rrallë

Domosdo, shoku sekretar i PPSH, nuk mund te lejoj keto sjellje qe jane te huaja ne shoqeirne tone komuniste..... :lol:
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Humor nga politikanet.

#3

Post by Arta » Sun May 23, 2010 7:07 pm
5 shuplakat e darkes..... :lol: Kadri Roshi do mbetet i madh gjithmone!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Humor nga politikanet.

#4

Post by Arban Blandi » Sun May 23, 2010 9:15 pm

Arta wrote:5 shuplakat e darkes.....Kadri Roshi do mbetet i madh gjithmone!
:lol: Kadri Roshi..
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Humor nga politikanet.

#5

Post by alfeko sukaraku » Tue May 25, 2010 7:54 pm

Giulio22 wrote:
Arta wrote:5 shuplakat e darkes.....Kadri Roshi do mbetet i madh gjithmone!
:lol: Kadri Roshi..
-hahaha- -hahaha- -hahaha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Driniiiii
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: Mon Jun 07, 2010 7:43 pm
Gender: Male

Re: Humor nga politikanet.

#6

Post by Driniiiii » Wed Jun 09, 2010 5:40 pm

Tomorr wrote:

Oh my god he is Greek
Nje her djalli i kishte fute disa popuj secilin veq e veq ne do bure-kaca te medhaja dhe u kishte mbyll kapakun seciles ne menyr qe mos te iknin nga aty.
Vetem njeres ja kishte len kapakun hapur, dhe pikrisht ne at bure-kace Shqiptaret.
E kritikun djallin perse ben dallime, te gjith i mbylle kurse ketyre nuk ua vure kapakun.
Djalli ua tha: po ngadale se Shqiptaret nuk shpetojn dot, se edhe po te doj ndonje te dale, tjetri nuk e lejon, dhe te gjithe mbeten se mbeten aty.
Ja zan frymen njeri tjetrit.

Pa keqkuptime

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Humor nga politikanet.

#7

Post by Arta » Tue Jun 22, 2010 10:51 pm-haha- Gjyqtari qe denoi Fiks Fare, Agim Bendo!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Humor nga politikanet.

#8

Post by Arta » Fri Jul 09, 2010 7:41 pm

Image

Oktapodi zgjedh Edin kete rradhe..... -haha- ....Sala eshte ne shock.. :o
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Humor nga politikanet.

#9

Post by Sally » Thu Sep 26, 2013 5:01 pm

Arta wrote:Image

Oktapodi zgjedh Edin kete rradhe..... -haha- ....Sala eshte ne shock.. :o


Oktapodi nuk paska gabuar, ka zgjedhur mire kesaj radhe, vetem ne paskemi qene te verbuar qe nuk kishim pare mire qe ne mes te Edi Rames dhe Sali Beishes ishte edhe META -haha-

Ne fakte hyra per te postuar kete batuten ( ironike ) te sotme (26 - shtator) gjate seances se parlamentit:

Diskutimi i cështjes nga ana e deputetit Berisha ishte jashtë rendit të ditës, por fjala iu lejua nga kryeparlamentari Ilir Meta.

Deklarata u bë nga foltorja e Kuvendit, ku Berisha nuk ka pranuar të flasë për çështje të rendit të ditës, por për atë që e ka quajtur ‘çështje alarmante’ që sipas tij po bëhet nga qeveria e re. Gjatë kësaj fjale, Berisha me ironi iu drejtua kryetarit të parlamentit, ish-aleat në qeverisjen demokratike me termin ‘i nderuar bashkëkryetar i shumicës’
:)

Por me ironi e ka pritur dhe kryeparlamentari Ilir Meta deklaratën e z Berisha duke thënë “Urdhëro z. bashkëkryetar i opozitës. Kjo cështje nuk ishte në rendin e ditës, por kemi bërë këtë favor vetëm për z Berisha të fliste, tani i ndërpresim diskutimet”.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Humor nga politikanet.

#10

Post by Adriana » Thu Nov 12, 2015 2:29 pm

Interesant fakti se sa herë ka një konferencë të rëndësishme të ministrit të Brendshëm, ndodh ndonjë krim i tmerrshëm, që e heq vëmendjen nga shifrat e tij.

Kështu ndodhi edhe një ditë më parë 11/11/2015:


Image
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Humor nga politikanet.

#11

Post by Adriana » Tue Feb 23, 2016 8:04 am

Rama shkrin sallën: Kryeministri Edi Rama ka "zgjidhur" dilemën e Bashkimit Europian se çfarë do të ndodhë me BE-në nëse nga organizmi politik europian del Britania e Madhe. I pyetur se çfarë mendimi ka për faktin nëse Britania duhet të qëndrojë apo të dalë nga BE-ja, Rama tha se: 'nëse Britania del, atëherë duhet të hyjmë ne'.

Videon mund ta shikoni ketu:

http://dai.ly/x3tnhwx[/dailymotion]

ose duke klikuar ne kete link: rama per britanine
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Humor”