"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mos e hap, se do pergjigjesh!

Këtu mund të sillni kuriozitete të ndryshme nga vendi dhe bota si dhe lojëra zbavitëse të thjeshta për tu argëtuar dhe provuar shkathtësinë.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Mos e hap, se do pergjigjesh!

#1

Post by Sally » Tue Jun 23, 2009 7:29 pm

Pse e hape kete teme, se pe titullin e temes? -pis-

Tani duhet ti pergjigjesh pyetjes qe ka bere personi i fundit para teje! -hahaha- -hahaha-

Ti qe tani je mbrapa meje duhet te pergjigjesh pyetjes.


MOS HARRO TE LESH PYETJEN PER ATE QE DO TE VIJN MBAS TEJE!


Pse e hape kete teme,ishe kurioz apo te pelqen sfida?
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#2

Post by Morrison » Tue Jun 23, 2009 7:47 pm

Me pelqen sfida, po kur e pash kam qesh me lot -hahaha-Pse te mos e hapj kete teme?

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#3

Post by Adriana » Tue Jun 23, 2009 7:49 pm

Nuk duhej qe ta hapje kete teme pasi tani duhet qe te pergjigjemi edhe ne..hahhaa


Cfar je duke bere tani?
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#4

Post by Sally » Tue Jun 23, 2009 7:52 pm

Jam duke lexuar ato qe keni shkruajtur juve... -hahaha-


Sa eshte ora tani atje ku jeton Ti?
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#5

Post by Adriana » Sun Jul 26, 2009 2:13 pm

17:12 eshte ora ketu tani.


Si erdhe ne forumin Arberiaonline?
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#6

Post by uck_aksh » Sat Aug 01, 2009 12:47 am

Adriana wrote:17:12 eshte ora ketu tani.


Si erdhe ne forumin Arberiaonline?
njeri nga antaret e ketij forumi nje mesazh privat ne msn dhe erdha pa pritesvini nga ...........?
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Mos e hap, se do pergjigjesh!

#7

Post by Sally » Sat Aug 01, 2009 3:30 pm

Nga vendi ku kam lindur SHQIPERIA


Kush eshte kengetari i Juaj i preferuar?
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Kuriozitete dhe lojra zbavitëse”