"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Moderatorët hollandezë hanë mishin e njëri- tjetrit

Këtu mund të sillni kuriozitete të ndryshme nga vendi dhe bota si dhe lojëra zbavitëse të thjeshta për tu argëtuar dhe provuar shkathtësinë.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Moderatorët hollandezë hanë mishin e njëri- tjetrit

#1

Post by Sally » Thu Dec 15, 2011 2:17 pm

Moderatorët hollandezë hanë mishin e njëri- tjetrit?

Në një TV holandez, dy moderatorë mesa duket kanë ngrënë nga një copë mish nga njëri- tjetri. Për shkak të këtij veprimi të rrallë, me ta po merret media gjerësisht. Bëhet fjalë për Valerio Zeno dhe Dennis Storm. Në emisionin e tyre Proefkonijnen, ata kanë ngritur pyetjen se çfarë shije ka mishi i njeriut.
Për këtë arsye ata shkuan në një klinikë dhe hoqën nga një copë tule, njëri nga prapanica, tjetri nga barku. Më pas u ulën në një tavolinë dhe me një gotë vere përpara shijuan mishin e njëri- tjetrit.

A është e vërtetë kjo? Dennis Storm thotë që po. Tani jemi zyrtarisht kanibalë. Megjithatë duket sërish shumë e pabesueshme.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Moderatorët hollandezë hanë mishin e njëri- tjetrit

#2

Post by Sally » Thu Dec 15, 2011 2:23 pm

Rastesisht e gjeta kete lajme ne nje nga gazetat tona elektronike!

Dhe dua te them qe PO eshte e vertet pardije e kam pare vet personalisht kete program, pjesa tjeter e ketij programi do jete te merkuren e ardhshme. Ketu me poshte po sjell dhe nje video me fragment ne momentin qe njeri nga prezatuesit provoj mishin e shokut te tij :evil:Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Kuriozitete dhe lojra zbavitëse”