"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

FYROM okupon Trojet Shqiptare

Këtu mund të sillni kuriozitete të ndryshme nga vendi dhe bota si dhe lojëra zbavitëse të thjeshta për tu argëtuar dhe provuar shkathtësinë.

Moderator: Adriana

Post Reply
Lorik
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 22, 2012 10:25 am
Gender: Male

FYROM okupon Trojet Shqiptare

#1

Post by Lorik » Mon Jul 23, 2012 8:34 am

Jo ne realitet po ne lojen ma te famshme online eRepublik:

Ja nje shpjegim i shkurter:
Nuk është vetëm lojë, është më shumë së aq, është një botë e re, një botë luftërash, një botë ku Shqipërinë duhet ta bejmë më të fortë se kurr.
Është eRepublik, një platformë online që ofron një lojë strategjike globale, ku njerezit janë real. Është një jetë e dytë, mund të ushqeheni,
të krijoheni bizneset tuaja, të merni pjesë në jetën politike, të beheni gazetar, dhe me e rendesishmja të mbroni dhe luftoni për atdheun.
Erepublik ekziston ka 4 vite, por Shqipëria në lojë është futur ka disa muaj, detyrë e secilit nga ne është të krijojmë në ekonomi të fuqishme,
stabile dhe të qendrueshme, të stabilizoj forcat politike, të meret me ushtaret e rinjë të kombit tonë. Kosova ndodhet nën pushtimin serb,
trojet tjera shqiptare po ashtu janë të pushtuara, eja dhe ti, për të berë një Shqipëri të fuqishme në eRepublik. Eja në ketë lojë për tu argetuar,
për të krijuar dhe njohur miq të rinjë, dhe me e rendesishmja për të luftuar për eShqipërinë,dhe posa të vish mos haro të ftosh një mik tëndin.

Shqipëria po ju pret.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#2

Post by Zeus10 » Mon Jul 23, 2012 6:49 pm

Lorik, ky forum me njerezit e tij te shkelqyer, ben perpjekje per ta mbrojtur Shqiperine dhe shqiptaret nga sulmet e verteta dhe jo ne nje bote virtuale. Prandaj mos i harxhoni energjite me lojra komercale, por hajdeni dhe kontriboni ketu nese ju dhimbset atdheu i vertete.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Lorik
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 22, 2012 10:25 am
Gender: Male

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#3

Post by Lorik » Mon Jul 23, 2012 7:20 pm

Faliminderit vlla, qe ma paske fshi linkun :)

Me shendet!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#4

Post by Hymniarber » Mon Jul 23, 2012 7:47 pm

Lorik wrote:Faliminderit vlla, qe ma paske fshi linkun :)

Me shendet!
Lorik, ti linkun mund ta vendosesh prape dhe une nuk do ta fshij, por desha dicka sinqerisht prej teje: Cfare te dhimbet me shume, Shqiperia e vertete, apo ajo virtuale ne ate loje?
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Lorik
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 22, 2012 10:25 am
Gender: Male

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#5

Post by Lorik » Mon Jul 23, 2012 8:38 pm

Vlla mos qit pytje qe sja vlejn.
Per Shqiperine jem gati me dhan jeten dhe skursjem as gje, kurse ne ate loj eshte pune INADI mos me fitu Shkijet e klyshat e tyre (harxhojm vetem ca kohe kot).

PS:
S'kam nevoj ta rivendosi linkun, e treguat veten ju :)

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#6

Post by Hymniarber » Mon Jul 23, 2012 8:58 pm

Lorik wrote:Vlla mos qit pytje qe sja vlejn.
Per Shqiperine jem gati me dhan jeten dhe skursjem as gje, kurse ne ate loj eshte pune INADI mos me fitu Shkijet e klyshat e tyre (harxhojm vetem ca kohe kot).
Po Lorik, ne na rremben inati i lojrave dhe harrojme ate me te rendesishmen. Lerini shkijet ta fitojne ate loje, e te harxhojne kohe me te, nderkohe ne punojme per ate me kryesoren.
PS:
S'kam nevoj ta rivendosi linkun, e treguat veten ju :)
Shume shpejt u fyeve dhe per pak gje. Mbec shendoshe.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Lorik
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 22, 2012 10:25 am
Gender: Male

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#7

Post by Lorik » Mon Jul 23, 2012 9:49 pm

Po Lorik, ne na rremben inati i lojrave dhe harrojme ate me te rendesishmen. Lerini shkijet ta fitojne ate loje, e te harxhojne kohe me te, nderkohe ne punojme per ate me kryesoren.
Une nuk kam fuqi me i rregullua punet ne Shqiperi; Sepse per ate pune me duhet ni ushtri e ter per mi perzan nga vendi do qe po na shesin per ca lek (dhe ata jan te shumt), sepse Demokracia tek ne nuk funksionon, ne kuptojm vetem gjuhen e forces.

Shume shpejt u fyeve dhe per pak gje. Mbec shendoshe.
Sendet e vogla me bejn pershtypje mua!
Ma fshive ate qe shkrujta edhe pse nuk ofendova kerkend, kjo i bije une kam forcen bej c'te dua, bere vlla s'te nali une dhe as nuk me len pershtypje.

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#8

Post by Hymniarber » Mon Jul 23, 2012 11:09 pm

Lorik wrote:
Po Lorik, ne na rremben inati i lojrave dhe harrojme ate me te rendesishmen. Lerini shkijet ta fitojne ate loje, e te harxhojne kohe me te, nderkohe ne punojme per ate me kryesoren.
Une nuk kam fuqi me i rregullua punet ne Shqiperi; Sepse per ate pune me duhet ni ushtri e ter per mi perzan nga vendi do qe po na shesin per ca lek (dhe ata jan te shumt), sepse Demokracia tek ne nuk funksionon, ne kuptojm vetem gjuhen e forces.

Shume shpejt u fyeve dhe per pak gje. Mbec shendoshe.
Sendet e vogla me bejn pershtypje mua!
Ma fshive ate qe shkrujta edhe pse nuk ofendova kerkend, kjo i bije une kam forcen bej c'te dua, bere vlla s'te nali une dhe as nuk me len pershtypje.
Nga njera ane ankohesh, qe ne Shqiperi nuk zbatohen rregullat, nga ana tjeter, nuk merr mundimin te zbatosh rregullat e nje forumi qe ne fund te fundit ke pranuar qe ne rregjistrim, qe do i zbatosh:

4. Reklamime, postime të qëllimta dhe nxitës nuk janë të lejuara. Kjo përfshin përdorimin e email, mesazhe vizitori, komente blogjesh, foto dhe komentet mesazh privat të pa përsëritura të sistemeve të anëtarëve të tjerë.

Ky dystandartesh eshte ai qe eshte i papranueshem, jo fshirja qe ju be nje linku.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Lorik
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 22, 2012 10:25 am
Gender: Male

Re: FYROM okupon Trojet Shqiptare

#9

Post by Lorik » Tue Jul 24, 2012 6:47 pm

Ajo nuk ke reklam, por thirrje; Une nga regjistrimi i njerzve nuk perfitoj asgje. Reklama kupton te kesh ne ni menyr profit. Mbasi mu duk ky forum qe frekuentohet nga njerz atdhedashes, mendova qe do ket te interesuar per ket loj.

E dyta: Une skam aqe shume kohe ti lexoj te gjitha regullat e cdo faqe qe regjistrohem dhe as nuk besoj qe ju i keni lexu regullat e faqes sociale facebook, nese jeni regjistru aty.

Jam regjistrua ne ket forum dhe kam hap ket Thread dhe mbasi figuroj komandi "web_site" kam menduar qe eshte e lejushme te vendosi ni link te ni website, por si po shihet paskem menduar mbrapsht, percillin veprim kerkoj falje dhe sdo e perseris me.

Por me vjen qudi, si thuash:
ti linkun mund ta vendosesh prape dhe une nuk do ta fshij
kure aj link ka qen kunder regullave te Forumit (tend?)!

Me shendet

Post Reply

Return to “Kuriozitete dhe lojra zbavitëse”