"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ilaq i paparë per koke-dhimbje

Këtu mund të sillni kuriozitete të ndryshme nga vendi dhe bota si dhe lojëra zbavitëse të thjeshta për tu argëtuar dhe provuar shkathtësinë.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Ilaq i paparë per koke-dhimbje

#1

Post by Arbëri » Thu Aug 30, 2012 6:04 pm

Në Mozambik është paraqitur shërim i paparë për dhimbjen e kokes :)

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Ilaq i paparë per koke-dhimbje

#2

Post by bardus » Thu Aug 30, 2012 7:00 pm

Arbëri wrote:Në Mozambik është paraqitur shërim i paparë për dhimbjen e kokes :)

Hahahaha, duhet ti dish efektet anesore dhe s`besoj se punon ky lloj ilaci nqs s`je tullac.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Ilaq i paparë per koke-dhimbje

#3

Post by Adriana » Fri Aug 31, 2012 10:16 am

bardus wrote:
Arbëri wrote:Në Mozambik është paraqitur shërim i paparë për dhimbjen e kokes :)

Hahahaha, duhet ti dish efektet anesore dhe s`besoj se punon ky lloj ilaci nqs s`je tullac.


:( nuk shikoj dot videon akoma, nuk e kam forcen e duhur te internetit.
Po marre si shembull komentin e Bardus ( s`besoj se punon ky lloj ilaci nqs s`je tullac ) , me mua ndodh komplet ndryshe kam kalur gjatesine e folkut nga nje meter, pra kam floke sa per te bere dy triko
:lol:
Po mos me thuani qe duhet te shkul floket qe te me pushoj dhimbja e kokes... me mire le te me dhembi atehere -hahaha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Kuriozitete dhe lojra zbavitëse”