"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Çfare po degjoni ne keto momente?

Mund të sillni lirikat e këngëve tuaja më të pëlqyera, si dhe krijimet tuaja.

Moderator: Strokulli

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#46

Post by Patush » Thu Mar 01, 2012 5:46 amShumica prej jush nuk e keni ndigju kyt kang kurre, jau sygjeroj te gjitheve.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#47

Post by Rina » Sun Mar 04, 2012 1:59 pm


User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#48

Post by Patush » Sun Mar 04, 2012 3:03 pmNga koha kur kangeve mund tju kuptojshe fjalet, nga koha kur muzika, teksti dhe kengetaret kishin shpirt dhe kendojshin me shpirt!
-hug-
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#49

Post by bardus » Sun Mar 04, 2012 4:55 pm

E kenduar me mjeshteri nga Halim Adili boshnjak:User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#50

Post by Arban Blandi » Wed Mar 07, 2012 9:43 pm

Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
Stilian
Honored Member
Honored Member
Posts: 323
Joined: Wed Dec 07, 2011 10:57 am
Gender: Male

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#51

Post by Stilian » Sun Mar 18, 2012 3:05 pm

Radiohead - Karma Police

"IN GOLD WE TRUST"

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#52

Post by bardus » Sun Apr 15, 2012 7:20 pm

Kenga Arvanite.

"Gjeli qe kendon",nga nje grup i Atikes.Jorgo Margariti,"Do ta pres".


User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#53

Post by Arban Blandi » Mon Apr 23, 2012 4:38 pm


Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#54

Post by bardus » Sun Apr 29, 2012 1:29 pm

I madhi arvanit Thanas Moraiti.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#55

Post by Zeus10 » Sun Apr 29, 2012 2:00 pmPo ecte qe me mesnate, Mes shkrepave pa uje Takova te burimi Nje vajze tu mbush uje
I tha se ju dogj xhani O vajze me kacurrela Pak uje luftetarit te lutet nga bocela
ajo nuk tha nje fjale dhe uji fresket rrodhi shikimin vale vale ju duk se vajza e hodhi
dhe iku neper pyje e pritave me tela si hiqeshin prej syve te verdhat kacurrela
Këmbyen buzëqeshje e djersa krejt ju derdh
u shkrinë tërë malet e udha ju bë det
dhe iku nëpër pyje e pritave me tela
si hiqeshin prej syve të verdhat kaçurrela
dhe iku nëpër pyje e pritave me tela
si hiqeshin prej syve të verdhat kaçurrela
Ajo nuk tha një fjalë e uji freskët rrodhi
shikimin valë valë ju duk se vajza e hodhi
në sy edhe në faqe tek rridhnin dy bucela
ranë një tufë manushaqe n’të verdhat kaçurrela
në sy edhe në faqe tek rridhnin dy bucela
ranë një tufë manushaqe n’të verdhat kaçurrela
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#56

Post by Patush » Sun Apr 29, 2012 3:26 pm

Giulio22 wrote:

Desh zoti e nuk ishte kanga ma e gjate se per bese kje ka met vajza pa t'mathuna, krejte lakuriq per si e kishte nise!
Kndo rrefen e hjek tesha ... -itsok-
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#57

Post by Phoenix » Sun Apr 29, 2012 4:05 pm


Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#58

Post by Rina » Sun Apr 29, 2012 7:45 pm


Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#59

Post by Rina » Sun Apr 29, 2012 7:46 pm

E Rites shume suksese ne rrugen e saj muzikore aty ku dominojne yjet boterore, e qe do me na zbardh ftyren. I lumte per arritjet ! Keto xhelozirat ndaj saj, jane si puna e asja dhelpres qe ska mund ta mbrrije rrushin.... e keshtu me radhe.User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Çfare po degjoni ne keto momente?

#60

Post by Patush » Sun Apr 29, 2012 11:20 pm

Rina wrote:E Rites shume suksese ne rrugen e saj muzikore aty ku dominojne yjet boterore, e qe do me na zbardh ftyren. I lumte per arritjet ! Keto xhelozirat ndaj saj, jane si puna e asja dhelpres qe ska mund ta mbrrije rrushin.... e keshtu me radhe.Rita zhveshet per me ju ba qefin mashkujve te cilet ushqehen ne seksualitetin e saj, me fjale te tjera ajo a skllave e urise mashkullore!

Mbi te gjitha ajo nuk duhet te jete modele per brezat e ri dhe naive!

Xhelozi aspak, personalishte me erdhi keq qi kanga nuk kje ma a gjat....
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Muzike, këngë”