"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Femijet serbe behen gati per spastrimin etnik te rradhes.

Sillni artikullin më të fundit që ju ka bërë më shumë përshtypje diskutoni rreth tij, argumentoni qëndrimin tuaj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4214
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Femijet serbe behen gati per spastrimin etnik te rradhes.

#1

Post by Zeus10 » Thu Oct 21, 2010 3:34 pm


Fëmijët serbë, stërvitje ushtarake në Rusi
21/10/2010 13:45

Një lajm i botuar në disa faqe interneti, që flet për të mitur serbë që stërviten në një kamp ushtarak në rusi, ka shokuar mbarë opinionin ndërkombëtar.
Lajmi, i shoqëruar me foto, tregon fëmijë serbë të moshave nga 7 në 15 vjec, që mësojnë përdorimin e armëve të zjarrit, thikave, hedhjen e bombave dhe teknika të tjera luftarake në kampin veror të Sibirit.
Prokuroria serbe ka reaguar duke paralajmëruar se do të hapë një hetim mbi abuzimet që bëhen me fëmijët në kampin veror rus.
Ndërkohë që në Rusi lajmi në fjalë nuk ka shkaktuar asnjë reagim, pasi stërvitja ushtarake e fëmijëve është dicka normale në këtë vend.
Fëmijët serbë janë dërguar në Rusi përmes “Frontit Patriotik”, një shoqatë e veteranëve të luftës të viteve 1990-99.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Femijet serbe behen gati per spastrimin etnik te rradhes

#2

Post by erix77 » Thu Oct 21, 2010 9:35 pm

Po pergatiten per nje humbje tjeter te madhe,jane i vetmi popull ne bote qe feston humbjet ne lufte!
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

Post Reply

Return to “Artikulli i ditës”