"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Shqiperia do bashkohet me Kosoven brenda vitit 2013

Sillni artikullin më të fundit që ju ka bërë më shumë përshtypje diskutoni rreth tij, argumentoni qëndrimin tuaj.

Moderator: bardus

Post Reply
arberia4ever
Junior Member
Junior Member
Posts: 1
Joined: Wed Sep 29, 2010 9:01 pm
Gender: Male

Shqiperia do bashkohet me Kosoven brenda vitit 2013

#1

Post by arberia4ever » Mon Jan 24, 2011 5:47 pm

Wikileaks, ne mes shum dosjeve qe beri publike ne internet, eshte dhe pakti top sekret i Qeverise Shqiptare dhe asaj Kosovare. Ne kete pakt sekret behet e ditur se brenda vitit 2013 Shqiperia dhe Kosova do te bashkohen ne nje shtet te vetem, dosjet e wikileaks bejne te ditur edhe shperberjen e maqedonise dhe ndarjen e saj sipas etnive 3 shtetet ballkanike Shqiperise-greqise-bullgarise, wikileaks, ben te ditur se jo me larg se 2015 ne ballkan do te egzistoj ne shtet i fuqishem shqiptar.

Wikileaks, ben te ditur se ky shtet i fuqishem qe pritet te krijohet ne ballkan do jete nje nder aleatet me te mire per SHBA-ne

By: Wikileaks

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Shqiperia do bashkohet me Kosoven brenda vitit 2013

#2

Post by erix77 » Sat Feb 05, 2011 6:40 pm

wikileaks thote shume budallalliqe,me klasen politike qe ka Kosova dhe Shqiperia zor se do te bashkohen ndonjehere,pastaj lere fare Maqedonine ku Ahmetet dhe Thacet jane vetem vegla te gruevskit.


Last bumped by arberia4ever on Sat Feb 05, 2011 6:40 pm.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

Post Reply

Return to “Artikulli i ditës”