"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Perse nxitohen keto media?

Sillni këtu për diskutim artikujt ose reportazhet që trajtojnë problemet më të mprehta qe shqetësojnë, shoqërinë shqiptare, komunitetin tuaj, juve.

Moderator: ALBPelasgian

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4202
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#31

Post by Zeus10 » Sun Jun 06, 2010 4:44 pm

Jo, asnjeri nuk po te kerkon ate qe po thua, por ti permbahesh temes, qe eshte nje detyrim per te gjithe ne. Gjithashtu, mundohu te leshosh rruge njehere te vetme.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Perse nxitohen keto media?

#32

Post by Arta » Sun Jun 06, 2010 4:49 pm

Zeus10 wrote:Jo, asnjeri nuk po te kerkon ate qe po thua, por ti permbahesh temes, qe eshte nje detyrim per te gjithe ne. Gjithashtu, mundohu te leshosh rruge njehere te vetme.

Nuk te kuptoj, ajo qe u pergjigja ishte per ti dhene pergjigje dicka qe me terhoqi vemendjen me teper, dhe ishte fare brenda temes! C'fare rruge ka per te leshuar ketu, po replikojme ashtu sic duhet ne nje teme, nqs dikush e kalon ate ne banalitet atehere do te marri pergjigjen e merituar!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2934
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#33

Post by Mallakastrioti » Sun Jun 06, 2010 5:06 pm


...i degjoni...ridegjoni dhe ridegjoni keto vargje!!!!!!
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Perse nxitohen keto media?

#34

Post by alfeko sukaraku » Sun Jun 06, 2010 7:44 pm

pikerisht derman pikerisht...u shitem prej koheve.

por une mendoj se ne qofte se ne jemi BURRRRRRRRA me -haha- ...duhet ta ruajm large ideologjin edhe besimin ideologjik personal nga forumi yne ne menyre qe te mos behemi qesharaker-nga une komunisti i pari -haha- ...

shqipetaret u percan ne te krishter e mysliman edhe si rrjedhoj kur ra ujku ne turem hengri-theri cau e percau.

Tyja po e po qe nuk do ta falja kurre ne se ben gabim edhe mbrone verberisht ideologji fetare a politike sepse te kam ndjekur prej koheve edhe e di shume mire se cila eshte e keqia jone..do me zhgenjeje po te merrje njeren ane ideologjike pasi asnje ideologji nuk i ka sherbyer kombit tone.....te flasim per ato qe na bashkojn edhe jo per ato qe na percajn .

Edhe une nuk e kam qejf ballin e ballistat apo salistat pulaxhinj,por po te vresh me kujdes une kam dale hapur pro sales kur ai foli per te shqiperuar emrat e vendore shqiptar--dola pro sales kur ai e sulmoj akademin tone parazite..ashtu sikurse e urrej per shume te tjera qe per dike munde te jete i mire e per mua nuk eshte, ndaj forumi yne nuk duhet te terhiqet prej hunde nga ideologjit e mija komuniste apo nga rapsodit e rapsodit salist...ju qe keni ne dore drejtimin e forumit duhet te depolitizoheni nese i sherbeni kombit me gjithe shpirte..ndryeshe mos te shoh ta hedhesh kemben ne fier se do valoj druri -haha-

Shume gabime ishin bere nga ballistat pulaxhinj..por qendrimi patriotik i Mitat Frashrit -Lumo Skendos nuk munde te mos perbej nje faqe me germa te arta e diamante per historin tone.Qendrimi i profesorit te historis te universitetit amerikan Stavro Skendo..i te birit te Lumo Skendos , ishte qendrimi me ideali i historis sone...keshtu qe une jame shqiptar edhe nuk vlersoj ideologjin e pulat e ballistave, por vlersoj qendrimin patriotik te Mitat Frashrit....ne kete prizem duhet ta shohim patriotizmin tone edhe jo ne prizmin utopik ideologjik sepse ideologjia vete e vjen, shqiperia edhe shqiptaret do mbijetojn ne se mbrojn e respektojn kombin -shqiperin edhe jo ideologjin.

e kuptove apo jo???????????????????he cun cun -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2934
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#35

Post by Mallakastrioti » Sun Jun 06, 2010 7:53 pm

alfeko sukaraku wrote:pikerisht derman pikerisht...u shitem prej koheve.

por une mendoj se ne qofte se ne jemi BURRRRRRRRA me -haha- ...duhet ta ruajm large ideologjin edhe besimin ideologjik personal nga forumi yne ne menyre qe te mos behemi qesharaker-nga une komunisti i pari -haha- ...

shqipetaret u percan ne te krishter e mysliman edhe si rrjedhoj kur ra ujku ne turem hengri-theri cau e percau.

Tyja po e po qe nuk do ta falja kurre ne se ben gabim edhe mbrone verberisht ideologji fetare a politike sepse te kam ndjekur prej koheve edhe e di shume mire se cila eshte e keqia jone..do me zhgenjeje po te merrje njeren ane ideologjike pasi asnje ideologji nuk i ka sherbyer kombit tone.....te flasim per ato qe na bashkojn edhe jo per ato qe na percajn .

Edhe une nuk e kam qejf ballin e ballistat apo salistat pulaxhinj,por po te vresh me kujdes une kam dale hapur pro sales kur ai foli per te shqiperuar emrat e vendore shqiptar--dola pro sales kur ai e sulmoj akademin tone parazite..ashtu sikurse e urrej per shume te tjera qe per dike munde te jete i mire e per mua nuk eshte, ndaj forumi yne nuk duhet te terhiqet prej hunde nga ideologjit e mija komuniste apo nga rapsodit e rapsodit salist...ju qe keni ne dore drejtimin e forumit duhet te depolitizoheni nese i sherbeni kombit me gjithe shpirte..ndryeshe mos te shoh ta hedhesh kemben ne fier se do valoj druri -haha-

Shume gabime ishin bere nga ballistat pulaxhinj..por qendrimi patriotik i Mitat Frashrit -Lumo Skendos nuk munde te mos perbej nje faqe me germa te arta e diamante per historin tone.Qendrimi i profesorit te historis te universitetit amerikan Stavro Skendo..i te birit te Lumo Skendos , ishte qendrimi me ideali i historis sone...keshtu qe une jame shqiptar edhe nuk vlersoj ideologjin e pulat e ballistave, por vlersoj qendrimin patriotik te Mitat Frashrit....ne kete prizem duhet ta shohim patriotizmin tone edhe jo ne prizmin utopik ideologjik sepse ideologjia vete e vjen, shqiperia edhe shqiptaret do mbijetojn ne se mbrojn e respektojn kombin -shqiperin edhe jo ideologjin.

e kuptove apo jo???????????????????he cun cun -haha-
Ne te hedhça ne dore e ta deftej une ty idollogjine tende ore degjove apo jo?...vençi ferren ne koke te grekut e te serbit e gjithe harbuterise perret degjove apo jo?.

Ore mblidh mendjen te thone se nuk guxojme te hapim goje se ma ben lesh arapi ti ore...e çun çun ne te hedhça ne dore une ty ore e ta shoç ti si Berishen e Ramen ne valle degjove apo jo?

...qe u shofshin e mo mbeçin kembe se na kane bere me hije.Ore nuk po e kupton ti qe ne radhe te pare duhet akoma te nxeme ne qe kemi dy grame shkolle...vaj hallit pleqeve te tu e te mi tu nderroç mendje!?

Mblidh ore mend te thone e leri njerezit te shprehin si duan e cfare duan....po e tepruan ka Ceçua biçak mo ki merak!

E mo mbet kembe laluci jarbi u hengte kunupi se na hengret te gjalle -lol-
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Perse nxitohen keto media?

#36

Post by alfeko sukaraku » Sun Jun 06, 2010 7:59 pm

-haha- -haha-

shume i goditur ky postimi yte derman.

une po e dorzoj tersen e partis edhe nuk do flas me per komunizem per hater te zerit te perbashket kombetar qe duhet te nxjerrim si forum -haha-

uroj te hedhim themele te shendosha kombetare ne forumin tone modest edhe te mos merremi me ideologjit e huaja fetare e politike.

sa per tyja...he cun cun....do ta shkaterrojm mallakastren fare..asnje rruge nuk do kaloj ne ballsh edhe perpjet...ku do shkoni derman..do zbuteni e do zbrisni poshte ne myzeqe -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2934
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#37

Post by Mallakastrioti » Sun Jun 06, 2010 8:02 pm

alfeko sukaraku wrote:-haha- -haha-

shume i goditur ky postimi yte derman.

une po e dorzoj tersen e partis edhe nuk do flas me per komunizem per hater te zerit te perbashket kombetar qe duhet te nxjerrim si forum -haha-

uroj te hedhim themele te shendosha kombetare ne forumin tone modest edhe te mos merremi me ideologjit e huaja fetare e politike.

sa per tyja...he cun cun....do ta shkaterrojm mallakastren fare..asnje rruge nuk do kaloj ne ballsh edhe perpjet...ku do shkoni derman..do zbuteni e do zbrisni poshte ne myzeqe -haha-

E hodhem lumin me ju myzeqaret,nuk kalojme me andej nga ju...e i thone:"hodhem lumin,u dh...a kalin"

Po mbathim gomeret per kendej rruges se re qe po benet... :lol:
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Perse nxitohen keto media?

#38

Post by alfeko sukaraku » Sun Jun 06, 2010 8:05 pm

po Ballashin edhe estraden e Ballshit ku do ta lini o derman -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4202
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#39

Post by Zeus10 » Sun Jun 06, 2010 9:31 pm

....do ta shkaterrojm mallakastren fare..
Nuk shkaterrohet Mallakastra o Alfeko, se duhen shkateruar malet, ajo ashtu e ka emrin Keshtjelle ne Male.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Perse nxitohen keto media?

#40

Post by Phoenix » Sun Jun 06, 2010 11:26 pm

Më thënë të drejtën nuk kam qejf fare të debatoj për gjëra që janë humbje kohe! Ky forum nuk ka qellim debatin,apo humbjen e kohës. Mendoj se duhet të jepni shembullin të parët të gjithë ju, nëse doni të keni besueshmëri në ato që shkruani dhe kërkoni të tregoni.
Dua të qartësoj diçka nga ato që shkruajta. Kur shkruajta se shteti ynë është leckë, nuk ju drejtova askujt si politikë. Nuk më intereson politika!!!!!!!!! As fetë! Të merresh me politikë, për mua do të thotë se ke dështuar të bëhesh profesionist!
Të merresh me fe, përsëri për mua do të thotë se flet më shumë se çfarë lexon dhe studion!
Nuk jam ushtar dhe skllav i askujt!
Kisha parasysh se shtetin shqiptar e bëjnë shqiptarët, cilido qofshin ata, edhe banori më i thjeshtë. E ndërsa këta banorë të mbledhur së bashku kanë këta shtet që kanë tani, atëherë kaq është fuqia e shqiptarëve! Shumë do të më kundërshtojnë, dhe me të drejtë, por ja që kjo është e vërteta sot për sot.
Dërgimin në gjykatë sigurisht që duhet ta bënte shteti, por nuk është aq i fuqishëm dhe aq i zhvilluar sa të mos sulmohet se donte t'i mbyllte gojën "medias së lirë".
Të fillojmë t'i gjejmë pak fajet tek vetvetja, pastaj tek të tjerët.
Të fillojmë që ne të parët si shqiptarë mos t'i shajmë shqiptarët pse janë shqiptarë. Kjo bëhet deri më sot dhe është e turpshme!

Dhe një gjë të fundit. Këto ditët e fundit është ndezur pak forumi me fjalë dhe biseda që nuk i kanë hije qëllimit! Ju them se nëse vazhdohet kështu do të largohem. Jam i ndërgjegjshëm se nuk do të keni ndonjë humbje pse largohem unë se nuk është se po bëj ndonjë gjë të madhe, por thjesht nuk dua të bëj pjesë e një grupi që mbytet me një pikë ujë. Jam shumë i ndjeshëm ndaj çdo gjëje dhe nuk lë që gjërat të shkojnë pa i analizuar. Më pëlqen paqja dhe qetësia, këtë e shoh tek të gjitha shkrimet që bën Zeus10. Një pjesë tjetër, një fjalë dhe temat rrokullisen në drejtime krejt të ndryshme. Tek FSH më shkaktonte neveri kur lexoja shkrime snob! Të gjithë të ditur dhe gjoja të kulturës, por përfundimi ishin sharje, fyerje etj. Qëllimi që jam këtu është të mësoj diçka të re dhe jo të shoh se si shahen anëtarët. Lëreni rrugën në mes të rrugës. Por mos harroni t'i çoni rrugën mirësjelljes dhe kulturës. Përndryshe, thjesht jemi duke kërkuar të bashkojmë dhe ndreqim diçka, më mënyrat që na kanë përçarë deri më sot!
Duke qenë një phan që i ka parë nga 3 herë çdo pjesë të Simpsons, më lejoni t'iu këshilloj këtë pjesë:
http://www.wtso.net/movie/108-The_Simps ... Brain.html
Faleminderit!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Perse nxitohen keto media?

#41

Post by Arta » Mon Jun 07, 2010 1:37 am

Phoenix wrote: Dua të qartësoj diçka nga ato që shkruajta. Kur shkruajta se shteti ynë është leckë, nuk ju drejtova askujt si politikë. Nuk më intereson politika!!!!!!!!! As fetë! Të merresh me politikë, për mua do të thotë se ke dështuar të bëhesh profesionist!
Nuk e permendi asnjenjeri as nejren as tjetren pale te politikes, por komplet dhe e vura ne dukje se c'fare bejne jo vetem ne Shqiperi por edhe ne rajonet e tjera ku banojne shqiptaret. Ky fenomen na pelqen nuk na pelqen e kemi pasur dhe e kemi akoma. Tani me vjen keq Phoenix por ti po thua mos u merrni me politike, ateher i bie qe ketij forumi duhet hequr tema e politikes dhe mos te flasim fare rreth saj. Me duket e e kam thene edhe diku tjeter, "Nqs nuk do te kishe politike nuk do te kishe histori per c'fare flet sot, sepse pikerisht ka qene politika ajo qe ka rrottulluar gjithcka qe ne diskutojme sot ne hsitori edhe ne gjuhesi. Keshtu qe do s'do do te diskutosh politiken qe eshte bere per te ardhur ne kete gjendje qe jemi sot. Pa disktuim jo te gjithe do te jemi ne nje mendje, por ketu ne Amerike eshte nje fjlae, "Agree to disagree" e jo te kalojme ne banalitet si disa.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Perse nxitohen keto media?

#42

Post by Patush » Mon Jun 07, 2010 6:28 am

Arta wrote:
Patush wrote:
Arta wrote:
Phoenix wrote: Fatkeqësia neve na vjen, sepse kemi një shtet leckë, që nuk e mbron emrin dhe nderin e shqiptarëve.

Pikerisht, a dolen folen per ate shqiptarin qe e shkuan ne hell! Jo vetem ajo, po i hapen edhe nje nam atij mavrise, edhe e mbyllen me aq! Peshku qelbet nga koka, po disa mundohen ti mbajne hundet mbyllur edhe pse kundermon keq!

Nuk i kontrollon qeveria keto media zonjushe, dhe mund te na shpjegosh se qka zotin don me than "qe e shkuan ne hell" ?

Jane te njajtat media qe na nxoren namin se ja vollem oren presidentit te Amerikes, dhe qe paraqiten foto te Afrikes gjoja se ishin nga Shkodra kur ndolli permbytja. ;-)

Patush te kuptoj qe TVKlani yt dogji flamurin e NATOS dhe u mundoua tua hidhte protestuesve te PS'se por ce do deshtoi! Ke te drejte, se shkodra nuk u permbyt nje here brenda 4 muajsh, por 3 here. Po te lutem duke u mbyt, mos harro te lesh 2 gishtat lart. Je per te deshiruar krejt, se edhe per e lexuar nuk di. Sygjeroj ta lexosh perseri, si dihet kete here mase e kupton!


Se besoj qe e gjen nje postim qi kam ba me "referene" te tyklanit.
Te mbrosh gabimet e njanes pale doke drejtuar gishtin ne gabimet e pales tjeret tregon mos-sinqeritet.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Perse nxitohen keto media?

#43

Post by Arta » Mon Jun 07, 2010 6:36 pm

Patush wrote:
Arta wrote:
Patush wrote:
Arta wrote:
Phoenix wrote: Fatkeqësia neve na vjen, sepse kemi një shtet leckë, që nuk e mbron emrin dhe nderin e shqiptarëve.

Pikerisht, a dolen folen per ate shqiptarin qe e shkuan ne hell! Jo vetem ajo, po i hapen edhe nje nam atij mavrise, edhe e mbyllen me aq! Peshku qelbet nga koka, po disa mundohen ti mbajne hundet mbyllur edhe pse kundermon keq!

Nuk i kontrollon qeveria keto media zonjushe, dhe mund te na shpjegosh se qka zotin don me than "qe e shkuan ne hell" ?

Jane te njajtat media qe na nxoren namin se ja vollem oren presidentit te Amerikes, dhe qe paraqiten foto te Afrikes gjoja se ishin nga Shkodra kur ndolli permbytja. ;-)

Patush te kuptoj qe TVKlani yt dogji flamurin e NATOS dhe u mundoua tua hidhte protestuesve te PS'se por ce do deshtoi! Ke te drejte, se shkodra nuk u permbyt nje here brenda 4 muajsh, por 3 here. Po te lutem duke u mbyt, mos harro te lesh 2 gishtat lart. Je per te deshiruar krejt, se edhe per e lexuar nuk di. Sygjeroj ta lexosh perseri, si dihet kete here mase e kupton!


Se besoj qe e gjen nje postim qi kam ba me "referene" te tyklanit.
Te mbrosh gabimet e njanes pale doke drejtuar gishtin ne gabimet e pales tjeret tregon mos-sinqeritet.

Shiko sa bukur qe i ke vene ne dukje ato qe bene gjithnje! Ja kesaj i them autokritike une, shpresoj qe ta vesh ne zbatim!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3212
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Perse nxitohen keto media?

#44

Post by Adriana » Wed Jan 11, 2012 8:05 am

Top Channel “vdes” Sali Berishën

“Vdes Sali Berisha nga një atak në zemër”. Ky ishte lajmi i publikuar na faqen e Top Channel rreth orës 11:45 të mbrëmjes së të martës.

Por, e gjitha ka qenë një alarm i rremë, pasi faqja e Top Channel është sulmuar nga hakersa dhe për këtë arsye, pas lajmit është bllokuar disa minuta, për të rifilluar punë si noramlisht.

Lajmi për vdekjen e Sali Berishës ka qëndruar fare pak në faqen e Top Channel, por kaq është dashur që nëpër rrjete sociale dhe forume të nisin diskutimet nëse Sali Berisha vdiq vërtet.

Për fat, ka qenë një lajm i rremë.Adriana: Nuk e di si do e gjykoni Ju, por mua ky gjest me duket nje gjest i nje kategorie shume te ulet.
Per mendimin tim keto media duhet te pergjigjen para gjygjit per lajme te tilla, per kedo qofshin ato!!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2068
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Perse nxitohen keto media?

#45

Post by Sally » Tue Jan 24, 2012 7:52 am

-waiting- nga i ka marre gazetatema keto te dhena?!
Po keta edhe duke pasur furgonin e policise poshte kishin kohe qe te shkembenin sms, nuk mendoni qe me e shpjet do ishte nje thirje me telefon qe te binin dakorte?!

SMS e shkëmbyera gjatë arrestimeve

Ndreu- Berishës: Doktor, më ka ardhë furgoni.

Berisha- Ndreut: Shko, s’ka problem, ka folë Zeni me Çimin.

Ndreu- Berishës: Pse, Çimin kam gjyqtar unë?

Berisha- Ndreut: Po, Çimi është shoku i Zenit.

Ndreu- Berishës: Si s’më ka thënë Zeni mu që është shok i Çimit?Djali IT- Lezhja: Shef, po me mua ça kanë se ka ardhë furgoni?

Lezhja- djali IT: Shko, s’ka problem, do të pyesin për kompjuterin.

Djali IT- Lezhja: E ça tu them unë po më thanë kush të tha të fshije serverin?

Lezhja- djali IT: Thuaj u blloku kompjuteri se kishte shumë video dhe mu desh ta riformatoj.

Djali IT- Lezhja: Po më thanë na jep kopjen që ke bërë, ça ti them?

Lezhja- djali IT: Thuaj më ka humbur të nesërmen.

Djali IT- Lezhja: Po më thanë në cilin vend të ka humbur?

Lezhja- djali IT: Thuaj brenda gardhit kryeministrisë se është me rregullore garde, kush hyn, nuk del gjallë.

Shoferi- Ndreu: Shefo, po mu ç’më duan këta policët?

Ndreu- shoferit: Thjesht për verifikim të pistoletës.

Shoferi- Ndreut: E ça tu them po më thanë që tyta jote ka qëllu?

Ndreu- shoferit: Thuaj që nuk mbaj përgjegjësi për tytën, por për këmbëzën. Atë nuk e ke tërheqë.

Shoferi- Ndreut: Po si t’ia bëj nëse më thonë pse ia ke dhënë tytën shefit?

Ndreu- shoferit: Është zinxhir komandues. Unë kam në dorë këmbëzën, ti ke tytën.Erla- Inës: Ina, tre ti, tre unë. Mos ha inat kot.

Ina- Erlës: S’ka problem, vetëm se ju i keni përzgjedhur, unë kam marrë ata që më kanë dalë përpara.

Erla- Inës: Vari trapin, herë e parë që i përzgjedh se dhe unë me të dalme para e kam pasë.

Ina- Erlës: Nuk e kam me ty garën. Shefi jot ndeshjen një vit më parë e ka mbyllë 4 me zero.

Erla- Inës: Hë mi gocë dhe ti, vjet ishe kryeprokurore, sivjet jena njësoj.

Ina- Erlës: Pse qenkemi njësoj sivjet?

Erla- Inës. Vari trapin, punë zëdhënësesh, unë zëdhënëse e Doktorit, ti e Ambasadorit.

Gjykatësi- Ndreut: Zoti Ndre, a je mërzitë?

Ndreu- gjykatësit: Pak zoti gjykatës. U mërzita kur mësova që kam vrarë.

Gjykatësi- Ndreut: E di, u ndodh të gjithëve kur e kanë për herë të parë. Mos u mërzit.

Ndreu- gjykatësit: Si t’ia bëj se flas dhe natën në gjumë dhe kam frikë se më dëgjojnë të tjerët në qeli kush më urdhëroi.

Gjykatësi- Ndreut: Do të kthej në shtëpi, por bë kujdes mos dëgjojnë fqinjët.

Ndreu- gjykatësit: Jo, s’ka problem se sa herë më merr natën në telefon, unë i bërtas gruas Doktori, Doktori ma sill pak telefonin. Dhe janë mësuar me atë emër.
http://www.gazetatema.net/web/2012/01/2 ... restimeve/
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Problematika shqiptare në media/shtyp”