Page 1 of 9

Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 1:41 pm
by Hymniarber
Dua ta hap kete teme, sepse kam ve re me shqetesim, qe aktiviteti dhe propaganda qe bejne pasuesit e atyre, qe mbeshteten masakrimin e shqiptareve ne fillim te shek te 20 eshte aktive dhe jo ne renie. Po behen perpjekje te ethshme per te bere konfuze shqiptaret, me terma epirote, feja e te pareve, komb fetar etj si keto. Nepermjet ketyre faqeve te ketij libri(qe mi dergoi Arta, e falenderoj), tregohet se sa perpjekje te ndyra jane bere nga Kisha greke ne Jug te Shqiperise, sidomos ne Permet, per te indoktrinuar shqiptaret me dogma fetare, per shnderrimin e thelbit te tyre etnik, duke masakruar intelektualet qe reaguan ndaj ketyre veprimeve. Ne krye te cerdhes se propagandes fetare antishqiptare, ishte gjyshi i pronarit te forumishqiptar.

Image

Image

Lexojini dhe ju ftoj te diskutoni per kete problem madhor.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 2:49 pm
by misteralb
Po ai eshte Ilirjan Papa, nga dera e Papadhopuli nje dere e shitur koke e kembe tek greket dhe qe forumi financohet prej tyre.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 2:53 pm
by Aurena
Une nuk e kuptoj pse frekuentohet ai forum aq shume? Nuk e kuptoni o njerez qe i sherbeni qellimit te tyre?
Largojuni atij forumi derisa ta marrin ne dore te tjere njerez. Prapa tij eshte Kisha greke dhe Greqia.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 2:58 pm
by Arbëri
Aurena wrote:Une nuk e kuptoj pse frekuentohet ai forum aq shume? Nuk e kuptoni o njerez qe i sherbeni qellimit te tyre?
Largojuni atij forumi derisa ta marrin ne dore te tjere njerez. Prapa tij eshte Kisha greke dhe Greqia.
Mesazh nga Forumi
Ju jeni përjashtuar nga forumi me këtë arsye:
Nese qendra e kishes greke qenka ky forum, atehere cfare ben ketu ti?

Dita kur mund të hyni përsëri në forum: Asnjëherë

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:04 pm
by Ani i Ri
Me e keqja eshte se ai forum financohet nga parate e anetaresise se shqiptareve qe jane te konvertuar ne greke si ne Shqiperi dhe ne Greqi.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:11 pm
by Protoalbanian
Ja se cfare shkruan Albo greku tek nje nga temat.

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=82935

Skenderbeu perfundon ne koshin e forumit!?

--------------------------------------------------------------------------------
Tema juaj u transferua në një forum tjetër
Tungjatjeta ajeti07,

Tema më poshtë që ju keni hapur u transferua në një forum tjetër nga stafi i forumit pasi nuk ishte hapur në vendin e duhur ose ishte në kundërshtim me rregullat e forumit.

----------
Tema: Bollano, Skënderbeu quhej Jorgji
Destinacioni: Koshi i forumit
----------

Faleminderit për keqkuptimin,
Albo

P.S Ky është një mesazh i automatizuar i forumit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Perse?!

A nuk te duket e drejt te diskutohet kjo tem dhe te mbrohet origjina e heronjve te kombit tend?

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:14 pm
by Phoenix
misteralb wrote:Po ai eshte Ilirjan Papa...........................................Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:25 pm
by Mendi
Ky Albo ose Ilirjan Panajot Papa nuk ishte keshtu qe ne fillim. Une mbaj mend nje anetar me nick Seminaristi qe e ka kercenuar njehere. Ky "Seminarsti" eshte altoparlant i Kishes greke dhe i tha:
"te njoh rrenje e dhemballe une ty Albo" dhe kjo ndodhi kur Albo nuk ishte shfaqur me kete fytyre qe ka sot.
Ndoshta ai u hoq si patriot derisa te grumbullonte anetaret qe ka sot dhe pastaj shfaqi fytyren e vertete.... une nuk e di.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:28 pm
by Hymniarber
Po e zhvendos kete forum ne 'Problematika shqiptare ne media dhe shtyp', sepse diskutimi morri drejtim tjeter dhe nuk mendoj se i perket me historise se Shqiperise.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 3:38 pm
by Shpata
Une do bej nje propozim qe tu themi miqve dhe shokeve ta abandonojne fare ate forum.

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 7:16 pm
by Arta
Une ja kam thene direkt Albos persa i perket qendrimeve te tij nga cdo pikepamje, as e kam problem, atij dhe kujtdo tjeter qe qendron kunder se vertetes! Sa per miqte dhe shoket te ikin nga andej duhet ta bejne vete, nqs ata e shikojne qe ai forum nuk u sherben problematikes sone kombetare!

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 7:54 pm
by alfeko sukaraku
[quote="Hymniarber"] e. Po behen perpjekje te ethshme per te bere konfuze shqiptaret, me terma epirote, feja e te pareve, komb fetar etj si keto. Nepermjet ketyre faqeve te ketij libri(qe mi dergoi Arta, e falenderoj), tregohet se sa perpjekje te ndyra jane bere nga Kisha greke ne Jug te Shqiperise, sidomos ne Permet, per te indoktrinuar shqiptaret me dogma fetare, per shnderrimin e thelbit te tyre etnik, duke masakruar intelektualet qe reaguan ndaj ketyre veprimeve. Ne krye te cerdhes se propagandes fetare antishqiptare, ishte gjyshi i pronarit te forumishqiptar.

nuk e di a e ka dhen dorheqien ai moderatori i atij forumi qe eshte mike ideesh te perbashketa me Arten edhe me mua ..qe e kemi mbeshtetur ne c do hap edhe me mundesin e pare na ve shkelmin.

Nejse..edhe po te largohem nga ky forum e kam mendjen te qete se te pakten ai miku yne ka gjetur rrugen e vertet te shqiptaris me dy temat fantastike qe ka hapur keto dy dite.

ne teme:
kjo eshte strategjia e qelbur qe kan perdorur e po perdorin fqinjet me ne.Ne radhe te pare ne duhet ta njohim lojen e tyre edhe pastaj te veprojm duke i kundershtuar me zjarre idet edhe veprat qe cojn uje ne mullirin e fqinjve.

urime per temen e goditur edhe shume jetike per ekzistencen tone si shqiptar

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Thu Jun 10, 2010 10:44 pm
by qiellikaltër
Dine ta luajne mire propaganden aty, sepse po te jesh vizitor jo i perhershem, te duket sikur lexon gjera qe i perkasin ceshtjes kombetare shqiptare aty. Propaganda antishqiptare eshte e maskuar, ndaj edhe eshte efektive.

Bejme mire te keshillojme te tjeret qe te ruhen nga mendimet e shtruara ne kete forum. Po ndonje teme tjeter, ku duket qarte synimi antishqiptar i drejtuesve te ketij forumi a kemi?

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Fri Jun 11, 2010 9:06 pm
by Arbëri
Disa shkrime që i gjeta në faqet tjera për forumin''shqiptar'' ,
Nëse mendoni se dëmton seriozitetin e forumit lirisht mund të fshihen ose ti dërgoni në kosh ..


Një Porosi e Kohës
http://www.gazetakritika.net/Forumi/ind ... itemid=315

Një porosi e kohës
http://my.opera.com/Altruisti/blog/


Nga Gazeta Metropol

http://www.forumilir.com/viewtopic.php? ... 81786d8a52

...
http://iliriatimes.blogspot.com/2007_07_01_archive.html

Facebook
http://www.facebook.com/people/Ilirjan-Papa/613451249

Re: Fara e grekomaneve eshte shume aktive.

Posted: Fri Jun 11, 2010 9:35 pm
by alfeko sukaraku
qiellikaltër wrote: Po ndonje teme tjeter, ku duket qarte synimi antishqiptar i drejtuesve te ketij forumi a kemi?
po, historia e shqiperis e shkruajtur nga albo

historia e shqiperis e shkruajtur nga tanhauser
=
historia e shqiperis e shkruajtur nga vllahu sotiraqish polloaqis