"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnike".

Sillni këtu për diskutim artikujt ose reportazhet që trajtojnë problemet më të mprehta qe shqetësojnë, shoqërinë shqiptare, komunitetin tuaj, juve.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#166

Post by qiellikaltër » Wed Oct 06, 2010 9:11 pm

Xha xhai e paska zene "shume ngushte" Myslym Pashen me kete shkrim, qe as per kalamajte e klases se 1 fillore s'eshte.
Dhe "besoj" kete shkrim e ben ne frymen e bashkepunimit nderetnik qe greket, vllehet etj duan te ndertojne me shqiptaret ne Shqiperi... c'te mbjellesh, do korresh mendoj une.
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#167

Post by Zeus10 » Wed Oct 06, 2010 9:55 pm

qiellikaltër wrote:Xha xhai e paska zene "shume ngushte" Myslym Pashen me kete shkrim, qe as per kalamajte e klases se 1 fillore s'eshte.
Dhe "besoj" kete shkrim e ben ne frymen e bashkepunimit nderetnik qe greket, vllehet etj duan te ndertojne me shqiptaret ne Shqiperi... c'te mbjellesh, do korresh mendoj une.
Ky shkrim ishte nje fiasko e rradhes e tij. Asnje argument kundra M. Pashes(nje figure vertete e respektuar per mendimin tim), dhe nje ironi qe le per te deshiruar, e shoqeruar me mendimin patetik te pashprehur drejteperdrejte, qe vetem "gjuhetaret" (si A.Vehbiu) na paskan celesat e etimologjise dhe asnje tjeter nuk mund te afrohet ne kufijte e saj, sepse vllehu A.Vehbiu dhe me gjere nga bota e linguisteve do e cilesoj me 'perbuzje' amator.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#168

Post by elikranon » Wed Oct 06, 2010 10:45 pm

Zeus10 wrote: Ky shkrim ishte nje fiasko e rradhes e tij. Asnje argument kundra M. Pashes(nje figure vertete e respektuar per mendimin tim), dhe nje ironi qe le per te deshiruar, e shoqeruar me mendimin patetik te pashprehur drejteperdrejte, qe vetem "gjuhetaret" (si A.Vehbiu) na paskan celesat e etimologjise dhe asnje tjeter nuk mund te afrohet ne kufijte e saj, sepse vllehu A.Vehbiu dhe me gjere nga bota e linguisteve do e cilesoj me 'perbuzje' amator.
Mua me duket se qelloj ne shenje xha xhai.
Me duket se etimologjia eshte nje sport shume i dashur nder shqiptare.
Ca shembuj vlen te permenden:
Athina - E thena
Aleksandri - Ale si enderr
Epiri - E eperme
Gjirokastra - Keshtjella e Argjirose
Himare - Hej Mare (kishte shume Mara atje)
dhe tani se fundi u shtua dhe zoti Pasha me shpjegimin:
Himare - Qi merr era

Kam pershtypjen se nqs se zoti Pasha do qe ta marrin seriozisht, duhet te qendroje ne specialitetin e tij. Ne te kunderten vlen cfare ka thene Sali Berisha per te: eshte nje sharlatan.
Ka shkruar dhe nje liber per ceshtjen e kufirit detar, kam lexuar ca pjese. Shkruan plote emocione, sikur eshte roman dhe jo nje liber qe qarteson nje ceshtje praktike.

User avatar
Trojan
Honored Member
Honored Member
Posts: 382
Joined: Fri Jul 30, 2010 9:03 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#169

Post by Trojan » Wed Oct 06, 2010 11:14 pm

elikranon wrote:
Zeus10 wrote: Ky shkrim ishte nje fiasko e rradhes e tij. Asnje argument kundra M. Pashes(nje figure vertete e respektuar per mendimin tim), dhe nje ironi qe le per te deshiruar, e shoqeruar me mendimin patetik te pashprehur drejteperdrejte, qe vetem "gjuhetaret" (si A.Vehbiu) na paskan celesat e etimologjise dhe asnje tjeter nuk mund te afrohet ne kufijte e saj, sepse vllehu A.Vehbiu dhe me gjere nga bota e linguisteve do e cilesoj me 'perbuzje' amator.
Mua me duket se qelloj ne shenje xha xhai.
Me duket se etimologjia eshte nje sport shume i dashur nder shqiptare.
Ca shembuj vlen te permenden:
Athina - E thena
Aleksandri - Ale si enderr
Epiri - E eperme
Gjirokastra - Keshtjella e Argjirose
Himare - Hej Mare (kishte shume Mara atje)
dhe tani se fundi u shtua dhe zoti Pasha me shpjegimin:
Himare - Qi merr era

Kam pershtypjen se nqs se zoti Pasha do qe ta marrin seriozisht, duhet te qendroje ne specialitetin e tij. Ne te kunderten vlen cfare ka thene Sali Berisha per te: eshte nje sharlatan.
Ka shkruar dhe nje liber per ceshtjen e kufirit detar, kam lexuar ca pjese. Shkruan plote emocione, sikur eshte roman dhe jo nje liber qe qarteson nje ceshtje praktike.

O vlla ska rendesi se cfare shkruan zoti Pasha ose cdo zotri Pasha ... atje kur ishte per ta bere punen e beri ... prandaj moret brrylin ...

Pastaj mos te jesh kaq i sigurte qe Sala nuk e beri kete per perfitime "karrike"... Une besoj qe kjo ngjarja e detit qe kurdisur nga vete Sala ... prandaj nuk e zgjati shume..

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#170

Post by elikranon » Wed Oct 06, 2010 11:36 pm

Trojan wrote: O vlla ska rendesi se cfare shkruan zoti Pasha ose cdo zotri Pasha ... atje kur ishte per ta bere punen e beri ... prandaj moret brrylin ...

Pastaj mos te jesh kaq i sigurte qe Sala nuk e beri kete per perfitime "karrike"... Une besoj qe kjo ngjarja e detit qe kurdisur nga vete Sala ... prandaj nuk e zgjati shume..
Trojan
Nuk e di si eshte kjo puna e kufirit detar.
Ne Shqiperi u ngrit shume zhurme, ne Greqi vetem ca artikuj te pakte per zhurmen e ngritur ne Shqiperi. Reagimi grek tregon se nuk eshte ndonje ceshtje kardinale per ta.
I ngarkuat Greqise shume e shume gjera. Une mesa di u bene bisedime dhe u arrit ne nje marreveshje. Kur diskutohet dicka cdo pale shikon interesin e saj. Qe nga momenti qe nuk u perdoren shantazhe, kercenime apo dhe financime(askush nuk tha dicka te tille) ne kete ceshtje, eshte absurde tu ngarkohen grekeve tere ato. Nqs perfaqesuesit grek ne bisedime kane pasur me shume pervoje se perfaqesuesit shqiptar, se kane fajin ata.
Le te mbajme cfare tha Godo pas vendimit te gjykates kushtetuese: Mire ne besojme se kemi te drejte, po le te degjojme dhe argumentet e pales tjeter.

User avatar
Trojan
Honored Member
Honored Member
Posts: 382
Joined: Fri Jul 30, 2010 9:03 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#171

Post by Trojan » Wed Oct 06, 2010 11:56 pm

elikranon wrote:
Trojan wrote: O vlla ska rendesi se cfare shkruan zoti Pasha ose cdo zotri Pasha ... atje kur ishte per ta bere punen e beri ... prandaj moret brrylin ...

Pastaj mos te jesh kaq i sigurte qe Sala nuk e beri kete per perfitime "karrike"... Une besoj qe kjo ngjarja e detit qe kurdisur nga vete Sala ... prandaj nuk e zgjati shume..
Trojan
Nuk e di si eshte kjo puna e kufirit detar.
Ne Shqiperi u ngrit shume zhurme, ne Greqi vetem ca artikuj te pakte per zhurmen e ngritur ne Shqiperi. Reagimi grek tregon se nuk eshte ndonje ceshtje kardinale per ta.
I ngarkuat Greqise shume e shume gjera. Une mesa di u bene bisedime dhe u arrit ne nje marreveshje. Kur diskutohet dicka cdo pale shikon interesin e saj. Qe nga momenti qe nuk u perdoren shantazhe, kercenime apo dhe financime(askush nuk tha dicka te tille) ne kete ceshtje, eshte absurde tu ngarkohen grekeve tere ato. Nqs perfaqesuesit grek ne bisedime kane pasur me shume pervoje se perfaqesuesit shqiptar, se kane fajin ata.
Le te mbajme cfare tha Godo pas vendimit te gjykates kushtetuese: Mire ne besojme se kemi te drejte, po le te degjojme dhe argumentet e pales tjeter.

Puna eshte qe gjykata kushtetuese e ka hedhur poshte marreveshjen ... keshtu qe e shte e kot te flasim per nje teme te mbyllur...

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#172

Post by Zeus10 » Thu Oct 07, 2010 1:25 am

elikranon wrote:.
Ne Shqiperi u ngrit shume zhurme, ne Greqi vetem ca artikuj te pakte per zhurmen e ngritur ne Shqiperi. Reagimi grek tregon se nuk eshte ndonje ceshtje kardinale per ta.
Greqia jo vetem qe nuk e ka kaperdire kete disfate, por po ben ceshte e mundur te pershpejtoje rihapjen e bisedimeve. Bile sekretari i pergjithshem i Ministrise te Jashtme greke, e kishte kryefjale kete ne takimin me Salen, te cilen e kerkoi urgjent. Ceshtja nuk ka te beje aq shume me detin, se sa me ceshtje te tjera shume me te rendesishme. Greqia merrte ate qe donte nga marreveshja, duke perfshire dhe rikonfirmimin e kufijve me toke shqiptare, keshtu qe nuk kishte arsye te bente zhurme.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#173

Post by erix77 » Thu Oct 07, 2010 7:27 am

Nqs zoti elikranon nuk e di deti Jon eshte i mbushur me depozita nafte dhe gazi dhe qeveria greke ka nenshkruar kontrata me kompani kanadeze per te filluar shpimet ne veri te jonit dhe keto projekte jane ne faze te avancuar,pra e gjithe ceshtja eshte per perfitime ekonomike te stermedha dhe jo per ca kilometra katror uje te kripur.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#174

Post by elikranon » Thu Oct 07, 2010 7:52 am

Zeus10 wrote:
elikranon wrote:.
Ne Shqiperi u ngrit shume zhurme, ne Greqi vetem ca artikuj te pakte per zhurmen e ngritur ne Shqiperi. Reagimi grek tregon se nuk eshte ndonje ceshtje kardinale per ta.
Greqia jo vetem qe nuk e ka kaperdire kete disfate, por po ben ceshte e mundur te pershpejtoje rihapjen e bisedimeve. Bile sekretari i pergjithshem i Ministrise te Jashtme greke, e kishte kryefjale kete ne takimin me Salen, te cilen e kerkoi urgjent. Ceshtja nuk ka te beje aq shume me detin, se sa me ceshtje te tjera shume me te rendesishme. Greqia merrte ate qe donte nga marreveshja, duke perfshire dhe rikonfirmimin e kufijve me toke shqiptare, keshtu qe nuk kishte arsye te bente zhurme.
S`eshte nevoja te shikojme kudo fitimtare dhe te humbur. Te kerkoje fqinji percaktimin e kufirit detar nuk me duket anormale. Nqs ka padrejtesi le te rishikohet, ose le shkohet dhe te gjyqi i Hages sic tha edhe presidenti Topi.
Kam pershtypjen se ne Shqiperi mbizoteroj populizmi, kurse ne Greqi me kete ceshtje u morr vetem diplomacia. Se ku mbizoteroj maturia nenkuptohet.

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#175

Post by elikranon » Thu Oct 07, 2010 7:55 am

erix77 wrote:Nqs zoti elikranon nuk e di deti Jon eshte i mbushur me depozita nafte dhe gazi dhe qeveria greke ka nenshkruar kontrata me kompani kanadeze per te filluar shpimet ne veri te jonit dhe keto projekte jane ne faze te avancuar,pra e gjithe ceshtja eshte per perfitime ekonomike te stermedha dhe jo per ca kilometra katror uje te kripur.
Zoti Erix
Kete historine e rezervave te naftes ne sa e sa raste e kemi degjuar. Keto jane thjesht per demagogji.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#176

Post by Zeus10 » Thu Oct 07, 2010 1:39 pm

elikranon wrote:
Zeus10 wrote:
elikranon wrote:.
Ne Shqiperi u ngrit shume zhurme, ne Greqi vetem ca artikuj te pakte per zhurmen e ngritur ne Shqiperi. Reagimi grek tregon se nuk eshte ndonje ceshtje kardinale per ta.
Greqia jo vetem qe nuk e ka kaperdire kete disfate, por po ben ceshte e mundur te pershpejtoje rihapjen e bisedimeve. Bile sekretari i pergjithshem i Ministrise te Jashtme greke, e kishte kryefjale kete ne takimin me Salen, te cilen e kerkoi urgjent. Ceshtja nuk ka te beje aq shume me detin, se sa me ceshtje te tjera shume me te rendesishme. Greqia merrte ate qe donte nga marreveshja, duke perfshire dhe rikonfirmimin e kufijve me toke shqiptare, keshtu qe nuk kishte arsye te bente zhurme.
S`eshte nevoja te shikojme kudo fitimtare dhe te humbur. Te kerkoje fqinji percaktimin e kufirit detar nuk me duket anormale. Nqs ka padrejtesi le te rishikohet, ose le shkohet dhe te gjyqi i Hages sic tha edhe presidenti Topi.
Kam pershtypjen se ne Shqiperi mbizoteroj populizmi, kurse ne Greqi me kete ceshtje u morr vetem diplomacia. Se ku mbizoteroj maturia nenkuptohet.
Padyshim qe ka nevoje. Rishikimi i kufijve, ishte benefit vetem per Greqine, per arsye qe dihen dhe qe s'dihen. Ai u be i nxituar, i dyshimte dhe qartesisht ne favor te grekeve, ku vija e kufirit, u nda ne menyre te barabarte, pavaresisht se nga ana shqiptare, ishte kontinenti, kurse nga ana greke, nje ishull apo dhe ndonje maje shkembi. Per mendimin tim, Greqia, nuk duhet te zoteroje fare territore te Epirit te vjeter, ato duhet ti kthehen gradualisht Shqiperise, sepse Greqia i ka perftuar ato duke kryer spastrim etnik, me justifikime te rreme. E dyta, para se te bien dakort per percaktimin e kufijve, Greqia te heqe ligjin e luftes me Shqiperine, dhe pastaj pas nje pune teknike te gjate 3-5 vjete, te ndahen kufijte ne menyre proporcionale. Greqise i takon vetem Korfuzi(ne toke), te cilen ja dhuroi Anglia(megjithese une se kuptoj se si u be pronare Anglia ne te).
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#177

Post by erix77 » Thu Oct 07, 2010 3:17 pm

Keto jane thjesht per demagogji.
nuk eshte demagogji por jane kontrata te nenshkruara nga qeverite greke per shpime ne detin Jon,ky eshte nje fakt qe e din te gjithe dhe ne nuk mund ta hedhim poshte thjesht duke e cilesuar si demagogji.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#178

Post by Adriana » Sun Oct 10, 2010 11:16 am

Kunderpergjigje per ''Elikranon''


Ne radhe te pare kerkoj ndjes te gjithe anetareve qe kete kunderpergjigje po e vendos ketu, se nuk ka te bej me kete teme, po ky debat u zhvillua ketu pak dite me pare, dhe mendova ta vendos ketu kunderpergjigjen.


Elikranon

Te kujtohet nje debat te shkuar me anetaren "Arta" dhe "alfeko sukaraku"?! http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... 7&start=75
Po ta rikujtoj me poshte:
Arta wrote:
alfeko sukaraku wrote:
Arta wrote:

Nuk ka problem Elikranon ta ktheva atje pergjigjen, dhe po te duash ta postoj edhe ketu, nqs do ta vazhdosh ketu ate debat! Nuk mund te lidhesh ate rast me kete rast, jane dy gjera krejt te ndryshme, te cilat ti shpjegova ne PM.
shoku

me duket se po ben kompllote "tradhetare" ne PM -haha- -haha- -haha-

Jo me tha per ate incidentin qe ndodhi me ate shqiptarin 41 vjecar qe perdhunoi ate femijen 11 vjec nga Bullgaria dhe e hodhi ne pus! Nuk jam ne kundershtim qe ai person duhet tredhur, varur, sespe ka semundje, dhe aq me teper kur e ben tek nje femije, kur eshte edhe vete prind, por ne te njejten kohe nuk mund te themi qe vetem shqiptaret e bekan kete pune, kur jo vetem para disa muajsh u kap nje grup i madh ne greqi qe merreshin me prostitucionin e femijeve! Keta tipa qe bejne kete me femijet duhen varur direkt kushdo nacionalitet qofte pa asnje diskutim nqs kapen flagrant.

Por nuk mundet ti jap te drejte qe te barazoj ate te semurin mendor me nje aksident qe mund ti ndodhi kujtdo, dhe vetem nje pjese e ketyre qe duan te hiqen si minoritar ta kthejne per perfitime personale etnike e ta bejne me keq kur nuk kane mbaruar hetimet akoma!
Bere shume gabim qe u shpejtove, se thot nje fjale e urte popullore: MOS BESHTY KURR LARTE SE DO TE BIJE NE SURRAT[/b][/i]

Cfar ke te na thuash tani me lajmin nga patriotet e Tu?!


Arrestime ne greqi për fëmijë-pornografi në internet


Pas katër muajve të hulumtimit në Greqi përfunduar Krimit Elektronik Athinë dhe Selanik, 18 te arrestuar, prej të cilëve 16 grekë dhe dy të huajt, një nga kompanitë më të mëdha për të luftuar pornografisë së fëmijëve nëpërmjet internetit, e cila mbante emrin e koduar "të trokasë" zbuloi detaje dramatike të veprimit të qindra pedofilë grek.
Arrestimet dhe fotografit u formuan në Athinë, Kretë, Preveza, Korfuzit, Lefkada, Mesologi, Patras, Aigio, Kallamatën, Galaxidi, Levadia, Thives, Mykonos, Syros, Rhodes , Milos, Paros, Kos, Lamia, Selanik, Janinë, Arta, Kalamaria, Skiathos, Velestino, Katerini, Karditsa, Mytilini, Trikala, Serres, Halkidiki, Aridea Naoussa, Kozanit, Ptolemaidë, Grevena, Kavala, Kilkis, Aleksandropolis, Komotini, Larisa dhe Imathia.
Etj, etj, etj, etj, etj, mund ta lexosh ne gjuhen Tende ketu po te vendos linkun e lajmithttp://www.google.com/hostednews/epa/ar ... Id=9183190
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#179

Post by elikranon » Mon Oct 11, 2010 7:57 am

Adriana
Me duket se bere faull.
E para ti nuk e di se cfare shkrova ne PM drejtuar Artes. Dhe e shkrova ne PM pikerisht per faktin se nuk kish vend ne kete teme. Dhe debati yne kish nje vazhdimesi qe perhapej ne 2-3 tema dhe ma merr mendja nuk e ke ndjekur.
Nuk i mbron njeri keta njerez, kuptohet edhe une. Thjesht, thelbi i debatit tim me Arten ishte qe ti ngarkohet seciles pale cfare ka bere dhe jo te demonizohet me ngjarrje te rreme dhe shfrytezim demagogjik te tyre.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Vrasja e te riut "minoritar" dhe bashkejetesa "nderetnik

#180

Post by Adriana » Mon Oct 11, 2010 8:18 am

elikranon wrote:Adriana
Me duket se bere faull.
E para ti nuk e di se cfare shkrova ne PM drejtuar Artes. Dhe e shkrova ne PM pikerisht per faktin se nuk kish vend ne kete teme. Dhe debati yne kish nje vazhdimesi qe perhapej ne 2-3 tema dhe ma merr mendja nuk e ke ndjekur.
Nuk i mbron njeri keta njerez, kuptohet edhe une. Thjesht, thelbi i debatit tim me Arten ishte qe ti ngarkohet seciles pale cfare ka bere dhe jo te demonizohet me ngjarrje te rreme dhe shfrytezim demagogjik te tyre.

Kam bere faull?!...... Ky eshte mendimi Yte, nese Ti e mendon ''FAULL"

Eshte e vertet une nuk e di se cfar postove Ti ne MP, po me duket se Arta e thekson shume mire debatin e bere me Ty ne MP, jo me kote e vendosa ne ''quote''.
Kunderpergjigja ime ishte vetem, se dhe mua nuk me pelqeu krahasimi qe kishe bere, nuk mund te ndeshkojm nje popull te teri per nje krim te kryer nga nje qytetar!
Sa per per ti ngarkur seciles pale se cfar kan bere, mendoj qe kur Greku te marri ne ngarkim ato ""1.000.000 pale"" qe ka bere, do marrim dhe ne persiper ato 10 pale qe kemi bere tek greku.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Problematika shqiptare në media/shtyp”