"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Masakrohen 5 Maqedonas.

Sillni këtu për diskutim artikujt ose reportazhet që trajtojnë problemet më të mprehta qe shqetësojnë, shoqërinë shqiptare, komunitetin tuaj, juve.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#91

Post by Patush » Mon May 07, 2012 9:11 pm

erix77 wrote:Te pelqen apo ste pelqen ty myslimanet Allahu ekber therrasin.Nqs dikush therret allahu akbar qenka i semure sipas teje merre me mend cfare mund te jene ca tipa si ju qe urrejne shqiptarin vetem pse beon nje zot tjeter nga i yti.
Si e ke Chechenin Erix, i plaset kujte per te apo thjeshte ka mete ne meshiren sllavo ruse?
Une interesohem vetem per Shqiptarine nqs nuk e ke kuptuar.
Qe je rracist e kam kuptuar me kohe por meqe e hape kete muhabet (pa lidhje fare) mua nuk ma ndjen per cecenine edhe pse kur vritet ndonje rus andej nuk mund te them se me vjen keq.
Image

Nuk e di se ku pasqyrova shenja rracismi dhe ndaj kujte, po ashtu nuk e dija qe Myslimanizmi eshte rrace! Chechenet i permenda sepse ato vazhdojne te jene nen qizmen sllavo ruse dhe evropes as qe nuk i plase vetem e vetem sepse popullata Evropiane nuk ndjen simpati per to nga qe jane dhe propagandohen si Islamike, por qeshtje te tilla kaq te nderlikuara mund te mos jene per nje njeri kaq te perparuar si ty lol!

Isha dhe jam ne ane te chechenise por fanatizmi turbullon mendjen e njerezve!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#92

Post by erix77 » Mon May 07, 2012 9:19 pm

Po ti po sulmon myslimanet shqiptare vetem pse i luten zotit te vet nqs ky nuk eshte racizem me thuaj ti cfare eshte.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#93

Post by Patush » Mon May 07, 2012 9:24 pm

erix77 wrote:Po ti po sulmon myslimanet shqiptare vetem pse i luten zotit te vet nqs ky nuk eshte racizem me thuaj ti cfare eshte.
Mendova se ishim te nje rrace, nuk mund te jesh rracist ndaj rraces tende apo jo lol? Pastaj nuk quhet qortimi rracizem more erix!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#94

Post by erix77 » Mon May 07, 2012 9:42 pm

pse vetem po i qortoje ti?po thuaj or mik se mua mu duk sikur po i sulmoje frontalisht ndoshta ajo videua e sllavomaqedonasit me ngaterroi ,me siguri edhe ai per ti qortuar e ka vene ne rrjet.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#95

Post by Patush » Mon May 07, 2012 9:57 pm

erix77 wrote:pse vetem po i qortoje ti?po thuaj or mik se mua mu duk sikur po i sulmoje frontalisht ndoshta ajo videua e sllavomaqedonasit me ngaterroi ,me siguri edhe ai per ti qortuar e ka vene ne rrjet.

Une do te thoje qe permbajtja e tyre eshte sulm i drejte per drejte mbi mua dhe identitetin tim por se besoj se do e kuptosh se ku sulmohem une me permbajtjen e tyre!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#96

Post by Mallakastrioti » Mon May 07, 2012 10:04 pm

Per dy parashkruesit..."doni te rriheni ju? Hajde filloni " :D

Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#97

Post by Patush » Mon May 07, 2012 10:07 pm

Mallakastrioti wrote:Per dy parashkruesit..."doni te rriheni ju? Hajde filloni " :D


nuk rrihena jo sepse jemi tolerante -itsok-
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#98

Post by erix77 » Mon May 07, 2012 10:09 pm

Pse nuk jemi a?
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#99

Post by Rina » Tue May 08, 2012 11:51 am

erix77 wrote:Pse nuk jemi a?

po ka njerez qe i takojne kesaj vije edhe nder shqiptare -itsok- Madje thirrje per kete bashkim te krishtene -haha-


Last edited by Rina on Tue May 08, 2012 12:06 pm, edited 1 time in total.

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#100

Post by Rina » Tue May 08, 2012 11:55 am

Ja edhe ketu duke thirre ne zhdukjen e shqiptareve , vrit vrit shqiptarin nga "Orthodox Power"


Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#101

Post by Rina » Tue May 08, 2012 11:59 am

Edhe kjo nje nga te shumtat qe organizohen perdite duke thirre ne vrasjen e shqiptareveUser avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#102

Post by Sally » Tue May 08, 2012 1:32 pm

Mallakastrioti wrote:Per dy parashkruesit..."doni te rriheni ju? Hajde filloni " :D
-hahaha- -hahaha- fantastike.... vetem kujdes shkallet ne darke kujdestar... -lol- -lol-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

tomaras
Member
Member
Posts: 41
Joined: Sat Jun 05, 2010 11:25 am
Gender: Male

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#103

Post by tomaras » Tue May 08, 2012 2:15 pm

Për të gjithë të apasionuemit mbas feve abrahamike që t'i ulin pak pasionet:


erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#104

Post by erix77 » Tue May 08, 2012 3:59 pm

But he loves You!........He loves you but he needs money!

Gorge Carlin was a legend. R.I.P.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Masakrohen 5 Maqedonas.

#105

Post by Adriana » Tue May 08, 2012 8:02 pm

-lol- -lol- kesaj i thone te firmosesh qe je mongole.....

Jankullovska: Ofrojmë prova për gjykatën. Përgjojmë edhe Facebook-un

Shkup, 8 maj - Policia është në dispozicion dhe në shërbim të plotë të gjykatës, poqëse asaj i duhen prova të reja lidhur me hetimet ndaj të arrestuarve të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë.
"MPB është tërësisht në dispozicion për kompletimin e plotë të hetimit, me qëllim që sa më shpejt të jetë e mundur të nis procesi i gjykimit", ka deklaruar Jankullovska.
Lidhur me paralajmërimet për protesta të reja, Jankullovska ka thënë se “MPB-ja e ndjek gjendjen duke përfshirë edhe rrjetet sociale dhe të gjitha shkrimet dhe polemikat që zhvillohen aty”.
Jankullovska është përgjigjur madje dhe në pyetjet e gazetarëve maqedonas, nëse dikasteri që drejton ajo ka informacione për ekzistimin e grupeve të armatosura në rajonin e Karadakut.
"Nuk do të doja që të jemi në një situatë të komentojmë spekulime apo tekstualisht çdo informacion keqdashës apo jo keqdashës që paraqitet në opinion. Më e rëndësishme nga të gjitha është që shërbimet e sigurisë, para së gjithash MPB-ja e ndjek me vigjilencë të plotë situatën dhe do të bëjmë gjithçka që është në kompetencat tona të mos ketë provokime të tjera apo eskalime të situatave, respektivisht qytetarët e Republikës së Maqedonisë të mund të vazhdojnë të jetojnë të qetë pa asnjë çekuilibrim të jetë së tyre të përditshme", ka theksuar ministrja e Punëve të Brendshme.


lajmi buron nga: http://zhurnal.mk/content/?id=125813475632
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Problematika shqiptare në media/shtyp”