"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Degjenrimi dhe Pederastia po gjejne terren ne Shqiperi, me ate te maskes se '' reformes ne drejtesi''.

Sillni këtu për diskutim artikujt ose reportazhet që trajtojnë problemet më të mprehta qe shqetësojnë, shoqërinë shqiptare, komunitetin tuaj, juve.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Kastrioti1443
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Thu Jan 03, 2013 10:35 pm
Gender: Male

Degjenrimi dhe Pederastia po gjejne terren ne Shqiperi, me ate te maskes se '' reformes ne drejtesi''.

#1

Post by Kastrioti1443 » Thu May 12, 2016 11:45 am

Me ne fund edhe klikat nderkombetare ( gjithmone me bekimin e cifuteve te tipit Soros, tashme eshte edhe e mirenjohur) e nxorren koken e tyre.

Me ne fund u kuptua thelbi se cfare permban '' reforma ne drejtesi''.

Shifni pra rrethin vicioz dhe labirinthin ne e cilin kane rene Shqiptaret. Per 25 vite Shqiperia ra dhe vazhdon te jete ne nje kaos moral, ekonomik, demografik, kulturor dhe gjeopolitik, dhe krejt pa mbojtje.

Per pak vite u shkri ushtria ne te cilen ne investuam 45 vite, ( ushtria e cila sigoronte sovranitetin tone ekonomik dhe politik pas pasur nevoje per NATo apo per Varshava) u therrmuan 100 fabrika, dhe u aplikua '' ligji 7501'' , nje ligj anti njerezor dhe anti ekonomik.

25 vite morrat kriminale gjeten terren ne shqiperi dhe u shtrine edhe ne tej, nderkohe qe intelektualet dhe talentet mendore dhe sportive ikin jashte, nderkohe qe derrat shqipfoles, por qe shqiptare nuk jane kane krijuar kulturen e shfrytezimi sekesual, servilizmit, gangsterrit dhe shfrytezuesit.

Ne keto 25 vite kaos, duket sikur shpetimi per ne eshte BE-ja, duket sikur shpetimi per ne jane investimet e huaja dhe reforma ne drejtesi, qe po behet nga po e njejta klike mafioze qe na therrmon 25 vite.

Duket sikur shpetimi eshte krlika nderkombetare BE dhe investitoret e saj, duke na futur edhe nje thike mbas shpine, mbasi ne hedh disa fasho per plaget, thiken e degjenrimit total te qelizes se famlijes, qe qe do krijoje nje zinxhri katastrofik te metjeshem per Shqiptaret, duke therrmuar mashkullitetin dhe ate cka ka mbetur nga gjalleria jone.

Therrmimi i qelizes se familjes dhe vdekja e mashkullit shqiptar do beje qe Shqiptaret te mos ti mbijetojne as shekullit te 21 si komb.


Ja ku eshte nje artikull:

http://www.gazetatema.net/web/2016/05/1 ... -shqiperi/


Ja ku eshte edhe vidioja

http://www.gazetatema.net/web/2016/05/1 ... -shqiperi/

https://www.youtube.com/watch?v=1KjNA22WSQ0Hidhni komentet tuaja ne secilin artikull te tregoni se jemi kunder ketij procesi therrmues per te gjithe ne.


Gjithashtu bejini vidios sa me shume '' dislike'' sepse fshihet nga you tubi po ka shume te tilla.

Ne nuk kemi as parti, e asnje organizate te mirefillte te mbroje interesat tona.

Vet ne populli i thjeshte jemi mburoja e fundit.

Post Reply

Return to “Problematika shqiptare në media/shtyp”