"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

Këtu mund të flisni për sexin dhe raportet fizike, për ndjenjën fizike ne përgjithësi, mund tëflisni për kujdesin seksual dhe mbrojtjen nga sëmundjet seksuale.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

#1

Post by Aulona » Tue Aug 04, 2009 12:01 pm

Mesatarisht nje burre shpenzon 43 minuta ne dite duke u perpjekur te terheqe vemendjen e 10 grave te ndyshme. Ky eshte perfundimi i nje studimi te bere nga “Kodak Lens Vision Centres” e cila beri nje eksperiment me 3 mije persona.

Gjate gjithe vitit, mashkulli kalon me shume se 259 ore duke kerkuar gra, ndersa gjate gjithe jetes mund te shpenzoje 11 muaj dhe 11 dite.

Kerkuesit zbuluan se burrat nuk jane te vetmit qe admirojne seksin e kundert. Grate shpenzojne 20 minuta ne dite duke kerkuar burra.

Mark Ireland, zedhenesi i qendres studimore ka deklaruar se “per burrat dihet se shikojne femrat, por eshte interesante te zbulosh se sa kohe ata shpenzojne per t’i veshtruar ato.Nje vit i jetes se tyre eshte nje kohe shume e gjate per te pare seksin e kundert”.

Studimi tregoi se supermarketet jane vendet ku veshtrimet jane me te shpeshta, duke u ndjekur nga pabet dhe klubet e nates.

Ehhh nuk e di per kete 20 minuta ne dite per femrat, por duam te dime c'fare mendoni ju meshkujt mbi keto statistika mbi te dhenat rreth jush?! A jane te verteta keto thashetheme qe thuhen rreth jush! :D
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

OPTIMUS SILENS
Regular Member
Regular Member
Posts: 50
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:38 pm
Gender: Male

Re: Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

#2

Post by OPTIMUS SILENS » Fri Feb 05, 2010 5:17 pm

Shume e bukur kjo ka nje thenie kete na jugu psh.Nje tepelense shpenzone 1benc i babas se tij karburant gjobe na policia mungesa na shkolla dhe kushuriri i asaj me kallashine pse ma gacmo kushuriren ne fund nuk u be asgje
CA bejen shqipetaret vetem per nje dashnore shpjegoja ate europes. -ohno- -iiiii- -hahaha- -lol-

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

#3

Post by Patush » Fri Feb 05, 2010 5:24 pm

OPTIMUS SILENS wrote:Shume e bukur kjo ka nje thenie kete na jugu psh.Nje tepelense shpenzone 1benc i babas se tij karburant gjobe na policia mungesa na shkolla dhe kushuriri i asaj me kallashine pse ma gacmo kushuriren ne fund nuk u be asgje
CA bejen shqipetaret vetem per nje dashnore shpjegoja ate europes. -ohno- -iiiii- -hahaha- -lol-
Pse sthu t'na rroje perkthysi google?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

OPTIMUS SILENS
Regular Member
Regular Member
Posts: 50
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:38 pm
Gender: Male

Re: Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

#4

Post by OPTIMUS SILENS » Sat Feb 06, 2010 1:56 am

Patush wrote:
OPTIMUS SILENS wrote:Shume e bukur kjo ka nje thenie kete na jugu psh.Nje tepelense shpenzone 1benc i babas se tij karburant gjobe na policia mungesa na shkolla dhe kushuriri i asaj me kallashine pse ma gacmo kushuriren ne fund nuk u be asgje
CA bejen shqipetaret vetem per nje dashnore shpjegoja ate europes. -ohno- -iiiii- -hahaha- -lol-
Pse sthu t'na rroje perkthysi google?
per ca e ke muhabetine snuk te kuptoje

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra

#5

Post by Patush » Sat Feb 06, 2010 2:19 am

OPTIMUS SILENS wrote:
Patush wrote:
OPTIMUS SILENS wrote:Shume e bukur kjo ka nje thenie kete na jugu psh.Nje tepelense shpenzone 1benc i babas se tij karburant gjobe na policia mungesa na shkolla dhe kushuriri i asaj me kallashine pse ma gacmo kushuriren ne fund nuk u be asgje
CA bejen shqipetaret vetem per nje dashnore shpjegoja ate europes. -ohno- -iiiii- -hahaha- -lol-
Pse sthu t'na rroje perkthysi google?
per ca e ke muhabetine snuk te kuptoje

E di e di qe "snuk" me kupton per qita po t'tham adhe une rrofte perkthysi google!
Ma e t'merrshmja a si ti shkrun ktu prei Shypniet!
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Seks dhe seksualitet”