Page 1 of 1

Dilema: Gjoks apo vithe?

Posted: Fri Sep 18, 2009 7:20 pm
by Aulona


Gjoks apo vithe? Nuk ka nevoje t’i perkasesh nje kombesie, nuk ka dallime moshe apo gjinie.

Te gjithe e kane preferencen e tyre. Ne intervistat e marre neper rruget e Tiranes, gjithesecili ka shprehur preferencen e tij, por ka nga ata qe nuk i shohin dot si te ndara. Profesori Edmond Tupe jep nje shpjegim me akademik per kete dileme.


E kam shume perzemer erotizmin e trupit te femres. Gjoksi i nenes eshte simboli amesise. Natyra nxorri ne pah vithet dhe gjoksin. Shikoni femrat qe mbulohen, shikoni te emancipuararat, kane filluar te duken gjokset dhe vithet”, shprehet Tupe. Ne fund te intervistes, profesori nuk arrin te vecoje. “I preferoj te dyja. Tjeter lezet kane vithet, tjeter gjoksi. Secilat jane bashkevepruese”.

:lol: pa he jepni mendimet tuaja, kush jane preferencat?

Re: Dilema: Gjoks apo vithe?

Posted: Fri Sep 18, 2009 7:27 pm
by alfeko sukaraku
Kisha nje shoke ne femijri qe me thoshte---"te mira jane vetem ato femra qe shkojn ne krevat me mua-te tjerat nuk me interesojn".

Une mendoj se duhet te kete harmoni ne nje trup femre,ndryshe c do gje pelqehet "kalimthi" ..edhe nuk terheq me.