Page 2 of 2

Re: Wikileaks: dokumentet sugjerojnë se janë bërë krime luft

Posted: Wed Dec 01, 2010 9:06 am
by Sally
:roll: Dicka me thote qe kjo WIKILEAKS, nuk eshte asnjegje me teper se sa nje vet sajim i politikaneve, pse kjo wikileaks nuk i nxorri keto dokumenta ne kohen e duhur, po tani qe mishi ka mbaruar: (merre me lenge se mishi mbaroj) le te kete dhe populli tani me cfar debatesh te merret.

;) I paska shpetuar wikileaks amerikaneve dhe evrenjve nga duart :lol:

Re: Wikileaks: dokumentet sugjerojnë se janë bërë krime luft

Posted: Wed Dec 01, 2010 7:16 pm
by qiellikaltër
Kurse une perkundrazi mendoj qe me globalizimin, edhe problemet duhet te shihen ne rang nderkombetar, ndaj edhe informacioni duhet te qarkulloje ne menyre me masive. Ky mund te jete nje hap i pare per t'i bere gjerat me transparente nga qeverite e gjithe botes. une kam besim qe ne natyren njerezore gjendet pjesa qe do t'i perparoje e permiresoje marredheniet njerezore, une kam besim se njerezimi kerkon vazhdimisht liri me te madhe shtypi e veprimi. Ne mos do ishte wikileaks, do vinte dikush tjeter...mbetet qe koha ta tregoje si qendrojne gjerat tamam.

Re: Wikileaks: dokumentet sugjerojnë se janë bërë krime luft

Posted: Wed Dec 01, 2010 8:03 pm
by Sally
Po populli te gjitha keto gjera i DINTE, mos duhet te prisnim nje veprim te tille ne qe te besojm keto gjera?!

Nuk e dinim ne: korrupsion e politikes boterore, ose te tones?!
Nuk e dinim ne: se cfar beren ne Afganistan, Irak, Afrik, etj, etj, etj, , pse shkunan, cfar morren, dhe cfar qellime te tjera kane?!
Nuk e dinim ne: etj, etj.

Wikileaks pse nuk nderhyri me pare...""po priti sa te merrte urdherin"", tani do filloj populli te ket nje shkak per debat, do kalojn disa vite me gjygje me hetime deri sa autoret te ken shkuar ne boten tjeter (gje qe gjithmon ne denimin ju a japim mbas vdekjeve). me pas do krijojn nje politike te re per te mposhtur ate qe paskan bere keta te tjeret tani.
Po perseri keta autor te tanishem asnjegje nuk do ti gjej, perseri ne si popull do i paguajme, po vetem me nje ndyshim te vogel po me kuptim te madh "demokrat"

Re: Wikileaks: dokumentet sugjerojnë se janë bërë krime luft

Posted: Fri Mar 04, 2011 9:42 am
by Adriana
Spielberg do të ekranizojë luftën kundër sekreteve


Re: Wikileaks: dokumentet sugjerojnë se janë bërë krime luft

Posted: Sat Sep 03, 2011 9:37 pm
by CERMENIKASI
http://www.cablegatesearch.net/search.p ... ia+&sort=1

Wikileaks bani publikimin e plotë të 251.287 dokumentëve që kishte.
Në linkun e sipërshënuem mund të lexoni të gjithë dokumentet që kanë të bajnë me Shqipninë dhe Shqiptarët në përgjithësi.
Dokumentet janë në anglisht.