"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Forum-Al

Këtu mund të bashkohen për të shkëmbyer mendime, pjesëtarë të diasporës ose komuniteteve të ndryshme arbërore.

Moderator: Strokulli

Post Reply
User avatar
stealthi
Member
Member
Posts: 11
Joined: Sat Nov 26, 2011 2:07 am
Gender: Male

Forum-Al

#1

Post by stealthi » Sat Nov 26, 2011 3:31 pm

Forum-Al eshte krijuar para gati dy vjetesh nga anetare te larguar nga forumishqiptar.com
Duhet pranuar se edhe ky forum ka nje komunitet te konsiderueshem qe e mban shume aktiv forumin.
Forum-Al ka per te egzistuar si shenje proteste ndaj ForumiShqiptar.com dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume. Gjithashtu dua te pershendes dhe antaret qe na kan ndihmuar me krijimin e keti forumi ..Eldushka, DeuS , Esther , PEON , Asgjesikurdielli etje etje

Ju Mirepresim

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: forume te tjera plehra

#2

Post by Mallakastrioti » Sat Nov 26, 2011 5:40 pm

stealthi wrote:forume te tjera plehra eshte krijuar para gati dy vjetesh nga anetare te larguar nga forumishqiptar.com
Duhet pranuar se edhe ky forum ka nje komunitet te konsiderueshem qe e mban shume aktiv forumin.
forume te tjera plehra ka per te egzistuar si shenje proteste ndaj ForumiShqiptar.com dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume. Gjithashtu dua te pershendes dhe antaret qe na kan ndihmuar me krijimin e keti forumi ..Eldushka, DeuS , Esther , PEON , Asgjesikurdielli etje etje

Ju Mirepresim

Pershendetje stealthi dhe mire se vjen ne forumin tone. Duke pare qe jemi ne te njejten vije dhe drejtim, pra qe te perbashket kemi jo vetem çeshtjen madhore shqiptare, por ndajme edhe pakenaqesine qe kemi karshi "Forumishqiptar-dot-com", nje bashkepunim i ngushte midis nesh do ishte teje i frytshem. Per hollesi apo mendime mund te komunikojme ne PM. Regjistrimet reciproke antaresh ne te dy forumet le te nisin menjehere.
Edhe njehere pershendetje dhe ne shenje respekti.

Miqesisht Mallakastrioti
Image

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: forume te tjera plehra

#3

Post by Zeus10 » Sat Nov 26, 2011 7:31 pm

Se pari mireseerdhe Stealthi. Une deshiroj te te bej nje pyetje, ne lidhje me komentin tend:
..dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume
a e shihni ju kete maskarallek, ne ate forum, ne rrafsh personal, apo dicka me te madhe dhe te rendesishme? Falemnderit.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
stealthi
Member
Member
Posts: 11
Joined: Sat Nov 26, 2011 2:07 am
Gender: Male

Re: forume te tjera plehra

#4

Post by stealthi » Sat Nov 26, 2011 9:57 pm

Mallakastrioti wrote:
stealthi wrote:forume te tjera plehra eshte krijuar para gati dy vjetesh nga anetare te larguar nga forumishqiptar.com
Duhet pranuar se edhe ky forum ka nje komunitet te konsiderueshem qe e mban shume aktiv forumin.
forume te tjera plehra ka per te egzistuar si shenje proteste ndaj ForumiShqiptar.com dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume. Gjithashtu dua te pershendes dhe antaret qe na kan ndihmuar me krijimin e keti forumi ..Eldushka, DeuS , Esther , PEON , Asgjesikurdielli etje etje

Ju Mirepresim

Pershendetje stealthi dhe mire se vjen ne forumin tone. Duke pare qe jemi ne te njejten vije dhe drejtim, pra qe te perbashket kemi jo vetem çeshtjen madhore shqiptare, por ndajme edhe pakenaqesine qe kemi karshi "Forumishqiptar-dot-com", nje bashkepunim i ngushte midis nesh do ishte teje i frytshem. Per hollesi apo mendime mund te komunikojme ne PM. Regjistrimet reciproke antaresh ne te dy forumet le te nisin menjehere.
Edhe njehere pershendetje dhe ne shenje respekti.

Miqesisht Mallakastrioti
Mallakastrioti te përshëndes dhe të FLM për mikëpritjen tuaj, një bashkpunim me ju do ishte gjithmonë i mikëpritur ...për cdo gjë kontaktojm në PM.

Gjithë të mirat

User avatar
stealthi
Member
Member
Posts: 11
Joined: Sat Nov 26, 2011 2:07 am
Gender: Male

Re: forume te tjera plehra

#5

Post by stealthi » Sat Nov 26, 2011 10:12 pm

Zeus10 wrote:Se pari mireseerdhe Stealthi. Une deshiroj te te bej nje pyetje, ne lidhje me komentin tend:
..dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume
a e shihni ju kete maskarallek, ne ate forum, ne rrafsh personal, apo dicka me te madhe dhe te rendesishme? Falemnderit.
Zeus10 të përshëndes ! nuk e di nqs ti ke qën antar në atë forum dhe sa e ke ndjekur....por dua të them që politika dhe propaganda Greke gjëndet në cdo temë sa të shfletosh forumin... skam asgjë personale me ta sepse smë intereson dhe më vjen keq që ka akoma Shqiptar që hyjn akoma në atë forum dhe poshterohen nga ironizmat e Grekut.

Kalofsh mirë

Image
forume te tjera plehra

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Re: forume te tjera plehra

#6

Post by Marku » Sat Nov 26, 2011 10:30 pm

Zeus10 wrote:Se pari mireseerdhe Stealthi. Une deshiroj te te bej nje pyetje, ne lidhje me komentin tend:
..dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume
a e shihni ju kete maskarallek, ne ate forum, ne rrafsh personal, apo dicka me te madhe dhe te rendesishme? Falemnderit.
Zeus, nese me lejohet ta japi mendimin tim... atje, vetem emri eshte Forumi Shqiptar...
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

Post Reply

Return to “Diasporë dhe komunitete”