"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Top Chanel lejon perbuzjen e instrumentit muzikor CIFTELINE

Flisni për folklorin tonë të mrekullueshëm si gojëdhënat, legjendat, këngët e trimërisë, anegdodat popullore, kostumë popullorë, etj.

Moderators: uck_aksh, Strokulli

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Top Chanel lejon perbuzjen e instrumentit muzikor CIFTELINE

#1

Post by Adriana » Mon May 28, 2012 8:26 pm

Image

Me 27/05/12 ne kanalin e njohur mbare kombetar (top chanel) ne te ashtu quajturin "PORTOKALLIU- HUMOR" qe per mendimin tim po bejne humor pa kripe.... humori vajti deri aty ku i ashtuquajturi shef GJINI... humorist filloj te perbuzte instrumentin muzikor CIFTELINE ...duke e perplasur per toke duke e goditur....ne mynyra te ndryshme....duke e shkelur....dhe me ne fund e beri cop cope...un sinqerisht ndihem shume e fyer si Shqiptare . Te keput shpirtin te shikosh ate instrument ne ate gjendje qysh veproj ky IDIOT....

Top Chanel po kalon cdo limit...bashke me idiotet qe punojne ne te. Nuk e di se si, po duhet bere nje denancim per kete, mendoj se duhet qe organet pergjegjse ti ven carkun humorit duke perbuzur traditat KOMBTARE!

( po mundohem ta gjej dhe ne youtube videon )
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Top Chanel lejon perbuzjen e instrumentit muzikor CIFTE

#2

Post by Adriana » Mon May 28, 2012 9:51 pm

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Folklori shqiptar”