Page 1 of 1

Modelet Shqiptare ne bote

Posted: Tue Jun 29, 2010 2:48 pm
by Arta
Image

Image

Image

Argjentina Ramosaj: Po nudos, por jo pornografisë

Argjentina mund të konsiderohet pa frikë si një nga “gjetjet” ndër artistët e rinj. Emri i saj interesant derivon nga metali i çmuar i argjendit. Ajo është jo vetëm e talentuar dhe e bukur, por e gjithanshme; ndërkohë që studion për Grafikë në Holandë, ushtron paralelisht fotomodelimin si dhe guxon të bëjë fotografen profesioniste. Në fakt, gjithçka që ka të bëjë me foton bukuroshja kosovare e ka në gjak, sepse e ëma e saj, Suzana Mushkola është një fotografe mjaft e kërkuar në Holandë. Fakti që këngëtarja e “Shpirt i mbytur”, që shfaqet prej disa kohësh në ekranet tona muzikore, është mbesa e Albërie Hadërgjonajt, nuk e ka eklipsuar talentin e saj, përkundrazi. 19-vjeçarja që arrin me siguri të bëjë xheloze me bukurinë e saj mesdhetare çdo femër në Holandë, e që ka lidhur zemrën me një djalë shqiptar, Valonin, pohon se e pëlqen pa masë artin, madje thotë se do të guxonte të pozonte nudo, pse jo, por asnjëherë në versionin pornografik.

Pse jo, 'Nudo' eshte dicka artistike, ti e ke bukurine dhe shume artiste e bejne kete!

ALL HAIL to ALBANIAN BEAUTIES...