"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gëzuar Vitin e Ri 2013

Sillni fotografi historike që dëshmojne anët e panjojtura të një ngjarje, personi, apo fenomeni historik, ose që ndihmojnë në favor të një teze historike.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Gëzuar Vitin e Ri 2013

#1

Post by arianmarku » Mon Dec 31, 2012 6:30 pm

Urime miq të nderuar. Juve që keni kontribuar kaq shumë në këtë forum. Gëzime, harmoni, shëndet dhe para, paqit gjithmonë. QOFTË VIT I MBARË PËR SHQIPTARËT! GËZUAR

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#2

Post by Zeus10 » Mon Dec 31, 2012 6:40 pm

GEZUAR te gjitheve Vitin e Ri 2013. Qofshi te lumtur bashke me te afermit tuaj. Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe jane.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#3

Post by Arbëri » Mon Dec 31, 2012 6:46 pm

Gezuar Vıtın e Rı 2013!
Qofte nje vıt i mbare me plot Lumturı dhe shendet ne famıljet tuaja .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#4

Post by Prespar » Mon Dec 31, 2012 8:12 pm

Gezuar te gjithve 2013

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#5

Post by Mallakastrioti » Mon Dec 31, 2012 9:11 pm

Gezuar Shqipeve per shume vjet!
Image

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#6

Post by CERMENIKASI » Mon Dec 31, 2012 10:03 pm

Për shumë vjet vitin e ri të gjithë SHQIPOVE kudo që gjinden në trojet arbërore si dhe në diasporë.
E kalofshi ketë vit me gëzime dhe hare bashkë me familjet tueja.
Qoftë 2013-ta nji vit plotë lajme të mira për KOMBIN SHQIPTAR .
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#7

Post by Adriana » Tue Jan 01, 2013 11:49 am

Gezuar ARBERIAONLINE..
Gezuar per te gjithe antaret e kesaj sofre Arberore, si dhe per te gjithe Shqiptaret kudo qe ndodhen, Shendet dhe Lumturi.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Gëzuar Vitin e Ri 2013

#8

Post by bardus » Tue Jan 01, 2013 1:15 pm

Gezuar Vitin e Ri 2013 !

Post Reply

Return to “Fotografi historike”