Page 1 of 1

Hollanda kualifikohet.

Posted: Fri Jul 02, 2010 4:10 pm
by Zeus10
Hollanda kalon ne gjysemfinale, pasi fitoi me Brazilin, pas nje ndeshje spektakolare. Mendimi im, eshte, qe kjo duhet te ishte finalja dhe Hollanda, tregoi se si shperblehesh kur loz me gjak ne fushen e lojes. Per kete arsye, dhe fati ishte me te ne golin e pare, sepse ne pergjithesi fati, eshte me ate qe sakrifikon me shume. Brazili, tregoi qe eshte nje skuader spektakolare, por ne te njejten kohe, tregoi qe psikologjikisht ata jane nje skuader me probleme. Ishte kjo qe vendosi fatin e lojes, sepse per mendimin tim ata ishin me lart se Hollanda ne aspektet e tjera.
Hollanda eshet skuadra qe do shpallet kampione, per mendimin tim.

Re: Hollanda kualifikohet.

Posted: Fri Jul 02, 2010 7:43 pm
by qiellikaltër
EShte keq kur ndeshja fillon e behet me nerva, sic ishte pjesa e 2. Une per vete jam me Brazilin, por ndeshja nuk pati shume raste emocionante. Sa per Hollanden, cfare fitoreje mund te jete kjo per te, kur futbollistat e saj mezi po e shtynin ndeshjen deri ne minuten e fundit.

Une kisha shpresuar per nje finale Brazil-Argjentine, se keto m'u duken 2 skuadrat me te mira te ketij boterori, por s'qenka e thene kete vit...

Re: Hollanda kualifikohet.

Posted: Fri Jul 02, 2010 7:52 pm
by alfeko sukaraku
mu be qejfi qe kaloj hollanda.brazili duhej ta kishte perfunduar lojen me 8 lojtar ne se albitri do ishte i drejt.robinjo eshte nje pleh edhe turp te quhet futbollist..ai nuk i meritonte te ishte as 5 minuta ne fush..edhe perse goli i tij ishte spektatolar.

persa i perket -winer- te kupes se botes..une them ta marim javash javash se Ojer perpara nje skuadre qe loz me sistem eshte jashte loje.gafat e tija te sotme ishin te papara...te presim njeher c do behet neser gjermania argjentina spanja jane skuadra te cilat nuk munde ti konkuroj dote hollanda..argjentina po te kishte tranier do ta kishte mare kupen pa ardhur ne afrik

Re: Hollanda kualifikohet.

Posted: Fri Jul 02, 2010 11:07 pm
by Tan-Tirana

Re: Hollanda kualifikohet.

Posted: Sun Jul 11, 2010 9:16 pm
by alfeko sukaraku
Zeus10 wrote:
Hollanda eshet skuadra qe do shpallet kampione, per mendimin tim.
edhe oktapodhi ta kaloj ne parashikim plako -haha- -haha-