"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Champions League

Flisni për futbollin ndërkombëtar, talentet e tij, ngjarjet më të spikatura nga bota e sportit.

Moderator: Tan-Tirana

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Champions League

#16

Post by Sally » Fri Dec 09, 2011 4:40 pm

Arbëri wrote:Me jep nje reputacion po deshe te tregoj -haha-
Une reputacion Ty pupupupupu, ja per te bere qefin po te jap nje LIKE -hahaha- -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3814
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Champions League

#17

Post by Arbëri » Fri Dec 09, 2011 4:42 pm

Morrison wrote:Sally, Lordi le te ndjek Tan-Tirana ( Tanin ) se aji fiton sot 100 euro dhe humb te nesermen 120 -lol-

Arberi mos e ke frik Lordin se vetem te gav gav di te bej
Ndaj po them , te mjeret ata qe ven baste :)

Lordi -haha-

Më dhimsesh qen i vogël!S'pate fat,
Të ktheheshe në oborrin e shtëpisë...
U shtrive i përgjakur mbi asfalt,
Nga një makinë e egër e pashpirtë.
E ç'deshe ti që dole shpejt e shpejt,
Në mes të rrugës nga një dushk a ferrë?
Njeriu shtyp mikun rrugën kur ia pret,
Dhe jo pastaj një qen qyqar të mjerë!
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3814
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Champions League

#18

Post by Arbëri » Fri Dec 09, 2011 4:43 pm

Sally wrote:
Arbëri wrote:Me jep nje reputacion po deshe te tregoj -haha-
Une reputacion Ty pupupupupu, ja per te bere qefin po te jap nje LIKE -hahaha- -hahaha-
Nese sme jep reputacion , atehere , me jep nje fjale te japi nje kenge , ose nje vale qe te japi nje lume -haha-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Champions League

#19

Post by Sally » Fri Dec 09, 2011 4:47 pm

Morrison wrote:Sally, Lordi le te ndjek Tan-Tirana ( Tanin ) se aji fiton sot 100 euro dhe humb te nesermen 120 -lol-

Arberi mos e ke frik Lordin se vetem te gav gav di te bej
:o Flisni per Tanin flisni, se edhe pse nuk hyn dote ne forum postimet ketu mund ti lexoj, edhe ne mos i lexofte do ja them une gjithe keto thashetheme qe po beni !! -haha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Futbolli ndërkombëtar”