"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Video Galeri

Flisni për futbollin ndërkombëtar, talentet e tij, ngjarjet më të spikatura nga bota e sportit.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Video Galeri

#1

Post by Tan-Tirana » Sat Oct 31, 2009 1:31 am

Le te formojm dhe ne video-galeri ne kete forum, duke sjell video nga momentet e ndeshjeve qe ju kan len pershtypje, dhe te shprehim mendim tone.

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Video Galeri

#2

Post by Tan-Tirana » Sat Oct 31, 2009 1:36 amNë kupën CONCACAF që i bie e ngjashme me Ligën e Kampionëve të Amerikës veriore dhe mesme, portieri i Houston Dynamo, Tally Hall, ka shënuar të mërkurën nga 70 metra kundër klubit Isidro Metapan. Klubi amerikan në fund dështoi të fitonte duke u mposhtur me rezultat 2:3

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Video Galeri

#3

Post by Tan-Tirana » Sat Oct 31, 2009 1:39 amNë ndeshjen në mes Manchester Unitedit dhe FC Barnsleyt në Carling Cup të martën, ka ardhur deri në një situatë të pahijshme.
Përderisa portieri i United, Ben Foster dëshironte të degazhonte, dy prej tifozëve të ekipit vendas, hynë në fushë dhe sulmuan Ben Fosterin. Ata e morën atë top, dhe shënuan në atë gol duke festuar së bashku me tifozët. Policia ndërhyri menjëherë.

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Video Galeri

#4

Post by Tan-Tirana » Wed Nov 04, 2009 11:55 pmFC Barcelona, Liverpool, Chelsea, Manchester United, AC Milan, Arsenal, FC Sevilla, Bayern
Munchen,Olympique Lyon, Internazionale Milano, Real Madrid, TSKA Moscova, FC Porto, AZ Alkmaar, Juventus Torino, FC Rangers,Olympiacos Pireu, Olympique Marseille, Dinamo Kiev, VfB Stuttgart, Fiorentina, Atletico Madrid, Girondins Bordeaux, Besiktas Istanbul,VfL Wolfsburg, Standard Liege, Maccabi Haifa, FC Zurich, Rubin Kazan, Unirea Urziceni, APOEL Nicosia, DVSC Debrecen

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Video Galeri

#5

Post by Tan-Tirana » Tue Dec 29, 2009 12:15 am

Rastet me te mira nga takimi final i UAE-2009, Barcelona - Estudiantes
Post Reply

Return to “Futbolli ndërkombëtar”