"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Formula 1, kthehet Michael Schumacher

Flisni për sportin ndërkombëtar, lajmet në lidhje me sportin.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#1

Post by Zeus10 » Wed Jul 29, 2009 5:57 pm

E pabesueshme, Majkell Shumaker do te rikthehet ne Formulen 1. Shtate here kampioni i botes do te zevendesoje Felipe Masen te Ferrari, per 7 garat e mbetura te ketij sezoni.

Ylli gjerman i garave te Formules 1 dhe rekordmeni i ketij sporti deri ne keto momente mbante postin e konsulentit ne skuadren Ferrarit qe pas sezonit 2006 kur nderpreu karrieren si pilot. Menjehere pas aksidentit u perfol emri i tij si zevendesues i Felipe Mases i cili pesoi ate aksident qe per pak i rrezikoi jeten ne garen e Hungarise, por ka qene vete gjermani Shumaker qe i kishte pergenjeshtruar zerat. Kur Formula 1 ka filluar pushimet verore, shtate here kampioni i botes ndryshon mendje dhe vendos te rikthehet ne kete moment te veshtire per kokekuqen e cila ne garen e shkuar kishte vetem Kimi Raikonen ne piste.

Me 23 gusht, ne Cmimin e Madh te Europes qe zhvillohet ne Valencia, ne timonin e Ferrarit do te jete Mikael Shumaker perkrah Kimi Raikonen, nje motiv me shume per skuadren italiane e cila ne kete sezon ende nuk e ka provuar shijen e fitores. Vete Shumaker ka deklaruar se ka vendosur vetem pasditen e se merkures per t’u rikthyer dhe ne te njejten kohe falenderon Zotin qe Felipe Masa eshte jashte rrezikut per jeten. Eshte e vertete qe une e kam mbyllur aventuren time ne Formula 1, por nuk mund te mos i pergjigjem nje kerkese te tille te skuadres time qe ndodhet ne nje moment te veshtire. Aktualisht ndodhet ne vendin e trete ne klasifikimin e pergjithshem per konstruktore me 40 pike pas Brawn Gp dhe skuadres Red Bull.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#2

Post by alfeko sukaraku » Wed Jul 29, 2009 6:43 pm

ups...super.

tani do rikthehem edhe une pran tv per te pare formulen nje....isha dhe mbetem fans i cmendur i Shumaherit.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#3

Post by Sally » Thu Jul 30, 2009 3:53 pm

bravo shumi.......nuk duhet ta lesh ferrarin ne balte..dhe pse jo me nje fitore..... -winer- do ishte fantastike per te gjith fansat e ferrarit.


Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#4

Post by alfeko sukaraku » Thu Jul 30, 2009 7:28 pm

Sally wrote:bravo shumi.......nuk duhet ta lesh ferrarin ne balte..dhe pse jo me nje fitore..... -winer- do ishte fantastike per te gjith fansat e ferrarit.


jo vetem fitore...por besoj do ta ngrej shume larte ferrarin....7 gara jane 70 pike...ku i dihet.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Leka_Dukagjini
Member
Member
Posts: 35
Joined: Mon Jun 15, 2009 6:30 pm
Gender: Male
Location: Arbëni
Contact:

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#5

Post by Leka_Dukagjini » Wed Aug 05, 2009 9:35 am

Iii Zot mezi po e pres kete gar. Nuk shikohej me edhe aq Formula 1 pa Shumin, meqense kto vitet e e fundit ka pas gara interesante dhe befasi deri ne fund.
Image

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#6

Post by Arta » Thu Aug 06, 2009 5:42 am
Alban Skenderaj kendon kengen per Formula1....:)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Leka_Dukagjini
Member
Member
Posts: 35
Joined: Mon Jun 15, 2009 6:30 pm
Gender: Male
Location: Arbëni
Contact:

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#7

Post by Leka_Dukagjini » Wed Aug 19, 2009 7:50 pm

Sa keq deshtoj kthimi i Shumit ne Formula 1. Sa prisja ta shihja perseri ne pist.


Albanit suksese ne karrieren e tij muzikore ;)
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#8

Post by alfeko sukaraku » Wed Aug 19, 2009 9:54 pm

kishte rene me motorre edhe kishte demtuar qafen....nuk mundej te rrezistonte...sipas "doktorrve"??
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Leka_Dukagjini
Member
Member
Posts: 35
Joined: Mon Jun 15, 2009 6:30 pm
Gender: Male
Location: Arbëni
Contact:

Re: Formula 1, kthehet Michael Schumacher

#9

Post by Leka_Dukagjini » Sat Aug 22, 2009 9:44 pm

Ashtu eshte. :cry:
Image

Post Reply

Return to “Sporti ndërkombëtar”