Page 1 of 1

Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

Posted: Thu Jul 04, 2013 3:46 pm
by Sally
Tenisti serb mban në bluzë flamurin shqiptar (foto)


Një fotografi e çuditëshme qarkullon gjatë ditëve të fundit në internet, ku ylli i tenisit botëror shfaqet me flamurin shqiptarë të ngjitur mbi bluzë. Novak Gjokoviç në ndeshjen kundër gjermanin Tomy Haas në kuadër të turneut të wimbledon-it, është paraqitur me një bluzë ku është vendosur shqiponja kuq e zi, njofton portali kroat, news-bar.hr. Fotoreporteri ka thënë se kishte vërejtur diçka të pazakontë nën logon e sponsorit dhe kishte përdorur objektivin e tij më të madh për ta kapur atë detaj. Më pas kur e ka zmadhuar në kompjuter, ka vërejtur se bëhej fjalë për emblemën shqiptare. Pavarsisht këtyre nuk përjashtohet mundësia që kjo të jetë thjesht një fotomontazh./alb-observer.com/


Image

Re: Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

Posted: Thu Jul 04, 2013 5:55 pm
by Zeus10
Ky eshte fotomontazh, por dhe sikur te mos ishte, ky e ndot flamurin tone, megjithese nje sportist i mire.

Re: Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

Posted: Fri Jul 05, 2013 8:05 pm
by Adriana
Zeus10 wrote:Ky eshte fotomontazh, por dhe sikur te mos ishte, ky e ndot flamurin tone, megjithese nje sportist i mire.

Shume e sakte, fotomontazh, nuk shikohet asnje gje ne logon, habitem si nuk beren asnje vertetim nga mediat tona perpara se te shkruanin kete artikullmontazh, thjeshte duke pare videon: