"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

STARTUP në Shqipëri

Këtu mund të flisni për biznesin, të jepni ndihmë për të interesuarit, të ofroni punë ose të kerkoni të krijoni lidhje biznesi.

Moderator: Hymniarber

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

STARTUP në Shqipëri

#1

Post by Adriana » Fri Jan 15, 2016 8:25 am

Cfare eshte STARTUP ?
Start-up-et jane nje model i ri biznesi ne shqiperi, por ka nje mungese informacioni dhe kulture rreth tyre. Shume pak flitet per to, dhe nuk ka filluar ende te ket ndonje zhvillim te madh ne vednin tone per faktin se shume individ qe kerkojn ta projektojne kete model perplasen me korrupsionin, burokracine, etj, etj... Por megjithate ka shpresa te medha, disa sipermarres te rinj (shumica emigrante te rikthyer ne atdhe) po mundohen te tregojne se edhe ne shqiperi shume gjera jane te mundshme, dhe po mundohen ta zbatojne kete model te ri biznesi. Ja disa raste: kliko ketu per te pare videon

Per me shume te dhena mund te vizitoni adresen: Startups.al , komuniteti online i startup-eve ne shqiperi. Ju ndihmon te gjeni cdo startup te krijuar deri me tani ne shqiperi, ose te aplikoni per nje startup te ri. /Adriana/
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Biznes”