"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Urime ditëlindjen Mallakastrioti

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#1

Post by Arbëri » Mon Mar 15, 2010 1:39 am

Urime ditëlindjen Mallakastrioti
Image
-bravo- Rrofsh edhe 200 tjera derman -bravo-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#2

Post by Mallakastrioti » Mon Mar 15, 2010 4:55 pm

Arbëri wrote:Urime ditëlindjen Mallakastrioti
Image
-bravo- Rrofsh edhe 200 tjera derman -bravo-
Wow...te paça derman dhe faleminderit.
Ju faleminderit te gjitheve.
Image

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#3

Post by Arta » Mon Mar 15, 2010 5:35 pm

Gezuar ditelindjen Mallakasterjoti, te rrosh e te gezosh me gjithe c'te do zemra... :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#4

Post by Mallakastrioti » Mon Mar 15, 2010 6:09 pm

Arta wrote:Gezuar ditelindjen Mallakasterjoti, te rrosh e te gezosh me gjithe c'te do zemra... :)
Faleminderit Arta...te degjofsha perhere te miren moter.
Image

Lati
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Sat Feb 06, 2010 7:25 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#5

Post by Lati » Mon Mar 15, 2010 6:57 pm

Urime ditëlindjen mallakstër !
   
Me kete kenge

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#6

Post by Mallakastrioti » Mon Mar 15, 2010 7:32 pm

Lati wrote:Urime ditëlindjen mallakstër !
   
Me kete kenge
Faleminderit Lati dhe perhere gezime paç ne jete.
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#7

Post by alfeko sukaraku » Mon Mar 15, 2010 7:47 pm

1000 vjec mallakastrioti -bravo-

do qerasesh ndonje gote tek guzcameja apo jo?
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#8

Post by Mallakastrioti » Mon Mar 15, 2010 8:07 pm

alfeko sukaraku wrote:1000 vjec mallakastrioti -bravo-

do qerasesh ndonje gote tek guzcameja apo jo?
o derman te faleminderit ore e te paça...qysh ore jo po nuk benet ajo pune me nje gote se nuk e kemi ne sere ne ate...nje pllocke 1-qiloshe ore ose nuk benet ajo pune...hahhahaha
Rrofsh vella e gjithmone hare e gezim paç.
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#9

Post by Adriana » Tue Mar 15, 2011 9:03 am

Gezuar ditelindjen Mallakastrioti!


Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#10

Post by Arban Blandi » Tue Mar 15, 2011 10:33 am

Gëzuar ditëlindjen!
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#11

Post by arianmarku » Tue Mar 15, 2011 10:59 am

Urime 1000 herë! I lum kombi që të ka mallakastriot! http://www.youtube.com/watch?v=UW61pWTF ... re=related

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#12

Post by land » Tue Mar 15, 2011 5:16 pm

Gezuar ditelindjen mik, edhe 100 .
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#13

Post by Zeus10 » Tue Mar 15, 2011 5:34 pm

100 vjeç vella. Urimet me te mira. Qofsh i nderuar.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#14

Post by Mallakastrioti » Tue Mar 15, 2011 5:47 pm

Te falenderoj Perzemersisht Zeus dhe respekte e gjithe te mirat e kesaj bote paç perhere.
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#15

Post by Arbëri » Tue Mar 15, 2011 6:28 pm

Shpejte shkoi viti derman , po plakemi -haha-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”