"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Pershendetje

#1

Post by Sally » Tue Jun 09, 2009 2:58 pm

Pershendes Autoret e ketij forumi dhe te gjith Anetaret, ne vecanti pershendes me kete kenge te gjthe "Moshatret e mi''


Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Leka_Dukagjini
Member
Member
Posts: 35
Joined: Mon Jun 15, 2009 6:30 pm
Gender: Male
Location: Arbëni
Contact:

Re: Pershendetje

#2

Post by Leka_Dukagjini » Fri Jun 19, 2009 12:13 pm

Sa e bukur kenga ;)
Image

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#3

Post by Sally » Fri Jun 19, 2009 12:27 pm

Leka_Dukagjini wrote:Sa e bukur kenga ;)


Ju ka pelqyer? :o
-bravo-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Leka_Dukagjini
Member
Member
Posts: 35
Joined: Mon Jun 15, 2009 6:30 pm
Gender: Male
Location: Arbëni
Contact:

Re: Pershendetje

#4

Post by Leka_Dukagjini » Fri Jun 19, 2009 12:34 pm

Sally wrote:
Leka_Dukagjini wrote:Sa e bukur kenga ;)


Ju ka pelqyer? :o
-bravo-
Po po, shume, zeri i kengtares dhe melodia e kenges jane te papame.
Ate kohe i bejshin kenget e me te mira.
Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#5

Post by Patush » Mon Jun 29, 2009 5:40 pm

Pershendetje dhe ty sally
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#6

Post by Sally » Thu Jul 02, 2009 10:06 am

ehe..mbaroi dhe shkolla me sukses -winer- , gjithashtu uroj qe dhe Ju ta keni mabaruar me sukses dhe pushime te mbara!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje

#7

Post by ALBPelasgian » Thu Jul 02, 2009 4:14 pm

Pershendetje miq te mi,

Jam ALBPelasgian (anetari L........i) ne forumin e kaluar. Uroj qe te kalojme sa me mire ketu!

I juaji ALBpellazgjiku
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#8

Post by Patush » Fri Jul 03, 2009 3:33 am

ALBPelasgian wrote:Pershendetje miq te mi,

Jam ALBPelasgian (anetari L........i) ne forumin e kaluar. Uroj qe te kalojme sa me mire ketu!

I juaji ALBpellazgjiku
Mire se erdhe shoq, kenaqesi e jone te te kena mes nesh.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#9

Post by Hymniarber » Fri Jul 03, 2009 1:16 pm

ALBPelasgian wrote:Pershendetje miq te mi,

Jam ALBPelasgian (anetari L........i) ne forumin e kaluar. Uroj qe te kalojme sa me mire ketu!

I juaji ALBpellazgjiku
Mirese u ktheve, patem nje problem me forumin te cilin e riparuam.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje

#10

Post by ALBPelasgian » Fri Jul 03, 2009 10:34 pm

Mire se ju gjej vellezer! Tani edhe une besoj do te mund te jem me aktiv ketu ne mesin tuaj!

Bashke jemi me te forte!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Edvin
Member
Member
Posts: 23
Joined: Sun Jul 12, 2009 11:02 am
Gender: Male

Re: Pershendetje

#11

Post by Edvin » Sun Jul 12, 2009 11:15 am

Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje

#12

Post by ALBPelasgian » Sun Jul 12, 2009 11:37 am

Edvin wrote:Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.
Miresevjen o vella ne mesin tone! Urojme qe prania juaj ta begatoje edhe me kete sofer te perbashket gjithshqiptare!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#13

Post by Hymniarber » Sun Jul 12, 2009 2:20 pm

Edvin wrote:Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.
Mireseerdhe Edvin, le te shkruajme ato qe mendojme dhe te diskutojme. Kemi nevoje te shkembejme idete tona.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#14

Post by Patush » Mon Jul 20, 2009 1:13 am

Edvin wrote:Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.

Mire se erdhe Edvin.

ps: mos je gja ai i Tiranes ti ?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Edvin
Member
Member
Posts: 23
Joined: Sun Jul 12, 2009 11:02 am
Gender: Male

Re: Pershendetje

#15

Post by Edvin » Tue Jul 21, 2009 3:59 pm

Patush wrote:
Edvin wrote:Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.

Mire se erdhe Edvin.

ps: mos je gja ai i Tiranes ti ?
Po, Patush nga Tirona om, po Ti?

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”