"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#106

Post by Socio » Sat Jul 24, 2010 8:03 am

Bashkatdhetare te nderuar, ju njoftoj se do te mungoj ne forum per nje kohe te caktuar.
Neser, do te nisem per Kosove dhe Maqedoni per vizite familjare dhe kerkim arkeologjik.

Kthehem serisht ne forum me 20 Gusht.


Ju faleminderit per mirekuptim
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#107

Post by Mallakastrioti » Sat Jul 24, 2010 8:14 am

Socio wrote:Bashkatdhetare te nderuar, ju njoftoj se do te mungoj ne forum per nje kohe te caktuar.
Neser, do te nisem per Kosove dhe Maqedoni per vizite familjare dhe kerkim arkeologjik.

Kthehem serisht ne forum me 20 Gusht.


Ju faleminderit per mirekuptim
Kalofsh sa me mire dhe me kendshem Socio,si dhe relizofsh qellimet e tua ne kerkime.Mos harro te na sjellesh ndonje lajm te bukur rreth arkeologjise kur te kthehesh.

Edhe njehere mire u degjofshim.
Image

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#108

Post by alfeko sukaraku » Sat Jul 24, 2010 8:51 pm

po te ra rruga nga tirana duku ta pime ndonje kafe, nga 4 deri ne 20 gusht do jem edhe une ne tirane 8-)\\ps

lol..gjej Arberin se ai eshte antar antik i forumit tone..edhe ben per gjendje arkeologjike hahahahhah

arberi -loveyou- shaka po bej.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje

#109

Post by Zeus10 » Sat Jul 24, 2010 8:54 pm

Socio wrote:Bashkatdhetare te nderuar, ju njoftoj se do te mungoj ne forum per nje kohe te caktuar.
Neser, do te nisem per Kosove dhe Maqedoni per vizite familjare dhe kerkim arkeologjik.

Kthehem serisht ne forum me 20 Gusht.


Ju faleminderit per mirekuptim
Ja kalofsh mire Socio. Shpresoj te sjellesh material fotografik, nese ndodh qe siguron materiale.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#110

Post by Arbëri » Sat Jul 24, 2010 9:20 pm

Te deshiroj pushim te mire Socio .

gjej Arberin se ai eshte antar antik i forumit tone..edhe ben per gjendje arkeologjike hahahahhah

arberi shaka po bej.
-hahaha- -hahaha-
Deri sa te me mbani ketu do jem -haha-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#111

Post by Arta » Sun Jul 25, 2010 3:34 am

Kalofsh mire Socio dhe mire u kthefsh!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#112

Post by Mallakastrioti » Fri Aug 20, 2010 8:02 pm

Pershendetje dhe mire se ju gjej serisht miqte e mi te Arberiaonline (kerkoj ndjese qe nuk ju pershendeta para nisjes sime per pushimet e veres).Kete here udhetimi im ishte disi ndryshe nga heret e tjera ne Ballkan,pasi munda te vizitoje jo vetem Shqiperine,por edhe nje pjese te Kroacise,Bosnje-Hercegovine dhe Mali i Zi.Me vone do sjell disa imazhe nga udhetimi qe bera.
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#113

Post by Arbëri » Fri Aug 20, 2010 8:37 pm

Image Derman
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#114

Post by Mallakastrioti » Fri Aug 20, 2010 9:12 pm

Arbëri wrote:Image Derman

Faleminderit Arberi :)

Udhetim i gjate por besoj se ja vleu barra qirane:

Image
Image

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Pershendetje

#115

Post by qiellikaltër » Fri Aug 20, 2010 9:23 pm

Mire se erdhe! Paske bere goxha xhiro :)
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#116

Post by Arbëri » Fri Aug 20, 2010 9:50 pm

Mallakastrioti wrote:
Arbëri wrote:Image Derman

Faleminderit Arberi :)

Udhetim i gjate por besoj se ja vleu barra qirane:

Image
I lumi dhe i mjeri ti , mu andej rruga nuk është e mirë me makinë ?
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Pershendetje

#117

Post by Arban Blandi » Sun Aug 22, 2010 7:38 pm

Mirembrema,

Per disa jave nuk mund te nderhy me tek ArberiaOnline.

Kaloshi sa me mire, zoterinj te nderuar.

Pershendetje,
Arban Blandi
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#118

Post by Arbëri » Sun Aug 22, 2010 7:41 pm

Pershendetje për ty Arban.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#119

Post by Patush » Wed Sep 08, 2010 12:07 am

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

petritkola
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 243
Joined: Mon Aug 23, 2010 9:30 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#120

Post by petritkola » Wed Sep 08, 2010 12:29 am

Pershendetje te gjithe antareve te Akademise ose Albanalogjise ku do qe nodhen ne kete moment.

Ne pergjithesi, por sidomos kur udhetoni mos beni publike te dhenat tuaja.

Puna juaj ka shume rendesi, ndaj kujdesuni per veten dhe per punen tuaj.
Traktorist ne kohe paqe, mbushes topi ne kohe lufte.

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”