"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#16

Post by Patush » Wed Jul 22, 2009 9:41 pm

Edvin wrote:
Patush wrote:
Edvin wrote:Pershendetje te gjithve dhe puntorve te forumit dhe antarve, shpresoj tja kalojm mire.

Mire se erdhe Edvin.

ps: mos je gja ai i Tiranes ti ?
Po, Patush nga Tirona om, po Ti?

Ti kiosh shndosh e faqe bardh, une prei Shkodret iam.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#17

Post by uck_aksh » Fri Jul 24, 2009 1:03 am

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#18

Post by Hymniarber » Fri Jul 24, 2009 2:12 am

uck_aksh wrote:Image
Shume origjinale, pershendetje, mirese u ktheve.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#19

Post by Adriana » Fri Jul 24, 2009 12:47 pm

Pershendetje te gjitheve, shpresoj qe dhe Ju ti keni kaluar pushimet sa me mire.
Gjithashtu pershendes dhe te gjithe anetaret e rinj ne forum!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#20

Post by uck_aksh » Fri Jul 24, 2009 11:51 pm

pershendetje
Image


Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#21

Post by Adriana » Sat Jul 25, 2009 12:06 am

Sa kam bertitur nga gezimi kur e kam pare simbolin tim ne kete menyre, sa e bukur -bravo- -bravo-
Faleminderit shume shume shume!

Vetem qe nuk mund ta vendos dot ne nickun tim, me thot qe eshte me e madhe se sa duhet -hahaha- -hahaha- tani me duhet te qaj nga inati. :oops:
Last edited by Adriana on Tue Jul 28, 2009 7:50 pm, edited 2 times in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#22

Post by uck_aksh » Sat Jul 25, 2009 12:14 am

Adriana wrote:
uck_aksh wrote:pershendetje
Image


Image

Sa kam bertitur nga gezimi kur e kam pare simbolin tim ne kete menyre, o zot sa e bukur -bravo- -bravo-
Faleminderit shume shume shume!

Vetem qe nuk mund ta vendos dot ne nickun tim, me thot qe eshte me e madhe se sa duhet -hahaha- -hahaha- tani me duhet te qaj nga inati. :oops:

jojo nuk kam deshir tja shoh asnje shqiptari me lotin ne sy
do ta rregulloj
per avantarin tend
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#23

Post by Adriana » Sat Jul 25, 2009 12:15 am

jojo nuk kam deshir tja shoh asnje shqiptari me lotin ne sy
do ta rregulloj
per avantarin tend

Shume te faleminderit, tani po qesh perseri nga gezimi -dance-
Last edited by Adriana on Tue Jul 28, 2009 7:51 pm, edited 2 times in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#24

Post by uck_aksh » Sat Jul 25, 2009 12:20 am

tash besoj se do te jet ne rregull provo

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#25

Post by Adriana » Sat Jul 25, 2009 12:28 am

uck_aksh wrote:tash besoj se do te jet ne rregull provo

Image


Po, tani po, edhe nje here te falenderoj per dhuraten, shume te faleminderit!
Last edited by Adriana on Tue Jul 28, 2009 7:52 pm, edited 1 time in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#26

Post by Arta » Sat Jul 25, 2009 3:07 am

uck_aksh wrote:pershendetje
Image

Faleminderit si gjithmone uck_aksh i talentuar. :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#27

Post by uck_aksh » Sun Jul 26, 2009 12:20 am

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#28

Post by Adriana » Sun Jul 26, 2009 12:50 am

uck_aksh wrote:ImageKur pash emrin Tend qe kishit shkruajtur ne forumin Pershendtetje, isha e bindur qe do kishit vendosur ndonje gje nga punimet mrekullueshme qe ben, dhe kur e pash me pelqeu jasht mase shume shume shume, dije kur me dhurove foton per avantarin deshironja te te thonja qe me bej dhe mua nje si firma Juaj, po pastaj thash jo lere lere, me vinte turp, po ja qe sot ma dhurove.
Shume te faleminderit UCK_AKSH
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#29

Post by Hymniarber » Sun Jul 26, 2009 3:03 am

uck_aksh wrote:Image
Do te lutesha te pergatisje nje signature bar per te gjithe anetaret e stafit.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#30

Post by Adriana » Sun Jul 26, 2009 1:40 pm

Hymniarber wrote:Do te lutesha te pergatisje nje signature bar per te gjithe anetaret e stafit.


Do kishte nje pamje shume te bukur qe te gjthe puntoret e stafit te kishin nje signature te tille!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”