"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
Ledi
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 26, 2009 3:59 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#31

Post by Ledi » Sun Jul 26, 2009 5:43 pm

Pershendes te gjithe punetoret dhe antaret e forumit, i uroj pune te mbare, dhe te kalojne sa me mire.

Faleminderit

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#32

Post by Adriana » Sun Jul 26, 2009 5:57 pm

Mire se erdhe Ledi, te uroj qe tja kalosh sa me mire ne forumin tone!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#33

Post by Hymniarber » Sun Jul 26, 2009 11:51 pm

Ledi wrote:Pershendes te gjithe punetoret dhe antaret e forumit, i uroj pune te mbare, dhe te kalojne sa me mire.

Faleminderit
Mireseerdhe dhe bashkebisedim te kendshem.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#34

Post by uck_aksh » Mon Jul 27, 2009 12:26 am

edhe nje her pershendetje mbase lexova kerkesen e juaj qe te jet te gjith user barat e njejt un u mundova ti baj nese duhet edhe per ndonje antar apo per qdo kend vetem tregoni ja merrni secili
shpresoj se do tju pelqejn

Image

Image

Image


Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#35

Post by Adriana » Mon Jul 27, 2009 1:24 pm

Hymniarber: Me kenaqesi njoftojme se ALBPelasgian caktohet ne detyren e Global Moderatorit.Urime ALBPelasgian per caktimin ne detyren e ''Global Moderatorit''
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje

#36

Post by ALBPelasgian » Tue Jul 28, 2009 6:39 pm

Ju falemnderit shume miqte e mi per detyren e besuar! Do te mundohem te jem perhere ne lartesine e duhur!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#37

Post by Patush » Wed Jul 29, 2009 1:05 am

Pershendes te gjithe


Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#38

Post by uck_aksh » Fri Jul 31, 2009 1:00 am

Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#39

Post by Arta » Fri Jul 31, 2009 1:08 am

^^^Te lumshin duart uck_aksh, ke bere nje pune te bukur... :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#40

Post by Hymniarber » Fri Jul 31, 2009 3:24 am

uck_aksh wrote:
Si gjithmone i veçante, falemnderit.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#41

Post by Adriana » Sat Aug 01, 2009 2:22 pm

Per Mallakstriotin

Dua te te uroj per kete video Mallakastriotin ( Moderatorin tone ) qe rastesisht ne Youtube duke degjuar kenge per Shqiperin me doli dhe kjo video qe eshte e punuar nga Ty, me te vertet qe paske nje pasion te vecant, Urime

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#42

Post by uck_aksh » Mon Aug 03, 2009 12:43 am

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#43

Post by Patush » Mon Aug 03, 2009 8:18 pm

uck_aksh wrote:Image
Wow vella me fal se e pave kete postim me vonese.


Te falenderoj shume :0)
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#44

Post by Hymniarber » Mon Aug 03, 2009 8:25 pm

Kam nje verrejtje. Avataret jane shume te gjere, duhen ngushtuar pak qe mos te krijojne disproporcion me te tjerat.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#45

Post by Patush » Mon Aug 03, 2009 8:30 pm

Hymniarber wrote:Kam nje verrejtje. Avataret jane shume te gjere, duhen ngushtuar pak qe mos te krijojne disproporcion me te tjerat.

A je i mundur tjau rregullosh madhesine avatareve dhe fotove automatikishte ?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”