"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#91

Post by Arta » Tue Mar 23, 2010 1:53 pm

uck_aksh wrote:pershendetje edhe nga unë kam munguar nje koh te gjat

Mire se erdhe prape uck_aksh, ka rendesi te jeni mire! :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#92

Post by Arbëri » Mon Jun 21, 2010 8:07 pm

Pershendetje nga Mali Robit/Kavaja :)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#93

Post by Mallakastrioti » Mon Jun 21, 2010 8:08 pm

Arbëri wrote:Pershendetje nga Mali Robit/Kavaja :)
Ke ngulur tendat si Qesari derman? -bravo-
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#94

Post by Arbëri » Mon Jun 21, 2010 8:09 pm

Mallakastrioti wrote:
Arbëri wrote:Pershendetje nga Mali Robit/Kavaja :)
Ke ngulur tendat si Qesari derman? -bravo-
Jo ore skam asi fati une :)
E gjitha bota shkojne ne Vere ne pushime une ne dimer ( koha me shi ) :mrgreen:
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#95

Post by alfeko sukaraku » Mon Jun 21, 2010 8:21 pm

Arbëri wrote:
Mallakastrioti wrote:
Arbëri wrote:Pershendetje nga Mali Robit/Kavaja :)
Ke ngulur tendat si Qesari derman? -bravo-
Jo ore skam asi fati une :)
E gjitha bota shkojne ne Vere ne pushime une ne dimer ( koha me shi ) :mrgreen:
sa me fate je derman...deri te enjten do vazhdoj te bjeri shi me thane mua..nga e premtja fillon bora -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#96

Post by Socio » Tue Jun 22, 2010 12:26 pm

Arbëri wrote:Pershendetje nga Mali Robit/Kavaja :)

Kalofsh mire, Arberi, dhe na sill ndonje foto prej pushimit atje, po deshe ?
Te presim me pa-durim ta veshish fanelen perseri kur te kthehesh ...


Image

;)
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje

#97

Post by Zeus10 » Tue Jun 22, 2010 4:33 pm

Arberi dhe une te pershendes dhe marsh ne bregdet nje ngjyre çokollate si ky ketu :P :The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#98

Post by Arbëri » Fri Jun 25, 2010 12:31 pm

sa me fate je derman...deri te enjten do vazhdoj te bjeri shi me thane mua..nga e premtja fillon bora -haha-
-haha- u ktheva , nuk më mbajti koha :(
Kalofsh mire, Arberi, dhe na sill ndonje foto prej pushimit atje, po deshe ?
Foto : Image

Arberi dhe une te pershendes dhe marsh ne bregdet nje ngjyre çokollate si ky ketu :P :
Më pëlqeu shum kjo video e dytë ne Bukuresht :)
Ngjyrën herën tjetër :(

Flm të gjithëve :)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#99

Post by Adriana » Tue Jun 29, 2010 12:39 pm

Mbas nje mungese te gjate, ju pershendes te gjitheve, ( stafin dhe anetaret e forumit ).
Per mua sot eshte nje dite e shenuar -winer- , uroj gjithashtu te jete nje dite e shenuar per te gjithe anetaret (student) te forumit tone.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Pershendetje

#100

Post by ALBPelasgian » Tue Jun 29, 2010 5:41 pm

Pershendetje miq!

prej kesaj jave do te gjallerohem serish ne forum. Me keni munguar shume!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Pershendetje

#101

Post by qiellikaltër » Tue Jun 29, 2010 6:34 pm

Pershendetje te gjitheve,

Kam patur probleme me lidhjen me internet, por besoj qe tani eshte rregulluar perfundimisht. Ia kalofshi te gjithe mire.
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#102

Post by Socio » Tue Jun 29, 2010 7:07 pm

ALBPelasgian wrote:Pershendetje miq!

prej kesaj jave do te gjallerohem serish ne forum. Me keni munguar shume!

Mireseerdhe Alb !! :)
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Pershendetje

#103

Post by Arban Blandi » Wed Jun 30, 2010 7:19 am

Përshëndetje jo të gjithve, por çdo anëtar tek ArberiaOnline! Ia kalofshit sa më mirë.
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#104

Post by Arta » Thu Jul 01, 2010 7:36 pmU pershendes me dy nga kenget e preferuara Shkodrane qe sapo e vura ne YT! Me pelqeu menyra e veshjes ne stil Ilirjan te vajzave.. :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Pershendetje

#105

Post by Tan-Tirana » Thu Jul 22, 2010 11:14 am

Ju pershendes me kte reklam madheshtore :DPost Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”