"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gezuar 2012

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Gezuar 2012

#1

Post by Patush » Wed Dec 28, 2011 3:56 pm

Gezuar Vitin e Ri. Ju uroj te gjitheve qe ky vit tju sjelle fat, lumturi dhe mbaresi ne familjet tuaja.

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3798
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Gezuar 2012

#2

Post by Arbëri » Fri Dec 30, 2011 9:55 pm

Urime VITI I RI te gjitheve. ...

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2933
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gezuar 2012

#3

Post by Mallakastrioti » Fri Dec 30, 2011 10:03 pm

Gezuar te gjitheve per shume vjet. Hare dhe lumturi ne vatrat tuaja.
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3210
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Gezuar 2012

#4

Post by Adriana » Sat Dec 31, 2011 10:24 am

Per te gjithe, nga Jugu ne Veri Ju uroj Gezuar Vitin e Ri

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Gezuar 2012

#5

Post by ErjonH. » Sat Dec 31, 2011 3:19 pm

GEZUAR 2012-a !

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Gezuar 2012

#6

Post by Morrison » Sat Dec 31, 2011 4:00 pm

Gezuar dhe per shume vjet edhe nga Hekali


User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Gezuar 2012

#7

Post by Arban Blandi » Sat Dec 31, 2011 8:17 pm

Mir se na vjen vjeti i ri,
Mir se të na plëqëj.
Me zëmër e me shpirt
U thomi mote shum!

Image

GËZUARË 2012ta ArbëriaOnline, dhe gjithë Arbërorëvet anë e mb'anë!
Mot e nga mot t'jemi mirë!
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 720
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar 2012

#8

Post by CERMENIKASI » Sat Dec 31, 2011 9:56 pm

Image

Për shumë vjet viti i ri .Qoftë nji vit plotë gëzime dhe hare për të gjithë Shqiptarët kudo qofshin në atdhe ose në diasporë.Perendia e bekoftë kombin tonë të shumë vuejtun.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3798
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar 2012

#9

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 11:30 pm

Urime edhe njehere Shqiptar/e pas 00:00 :)

Image ImageImageImageImageImage
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4187
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Gezuar 2012

#10

Post by Zeus10 » Sun Jan 01, 2012 1:14 am

Gezuar te gjitheve, per shume vjete. U gezofshi dhe begatofshi.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Gezuar 2012

#11

Post by erix77 » Sun Jan 01, 2012 3:00 pm

Gezuar 2012!
100 vjetori i Pavaresi le te jete dhe viti i pare i Bashkimit Kombetar.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

taralushi
Junior Member
Junior Member
Posts: 1
Joined: Mon Jan 02, 2012 11:20 am
Gender: Male

Re: Gezuar 2012

#12

Post by taralushi » Mon Jan 02, 2012 3:42 pm

Edhe nga une Gezuar 2012. Ju uroj shendet the gezim ne vitin 2012.

Ju pershendes

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3210
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Re: Gezuar 2012

#13

Post by Adriana » Mon Jan 02, 2012 3:43 pm

Gezuar dhe per Ty taralushi, dhe mire se edhe ne forumin tone!!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”