"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gezuar ditelindjen Adriana

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#16

Post by Adriana » Sun Jan 15, 2012 4:26 pm

Shume te faleminderit arianmarku !!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#17

Post by Arbëri » Mon Jan 14, 2013 10:52 am

Gezuar ditelindjen Adriana , shpresoj qe 299 vitet e ardhshme ti kalosh ne lumturi :)

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#18

Post by bardus » Mon Jan 14, 2013 2:03 pm

Adriana,u befsh 100 vjec,shendet dhe lumturi ne familje!

User avatar
stealthi
Member
Member
Posts: 11
Joined: Sat Nov 26, 2011 2:07 am
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#19

Post by stealthi » Mon Jan 14, 2013 4:02 pm

Edhe 100 pranvera te lumtura Adriana :)
forume te tjera plehra

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#20

Post by Mallakastrioti » Mon Jan 14, 2013 5:09 pm

Gezuar ditelindjen Adriana, edhe njeqind Pranvera!
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#21

Post by Adriana » Mon Jan 14, 2013 8:15 pm

Ju faleminderit te gjitheve per urimet.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#22

Post by arianmarku » Mon Jan 14, 2013 8:27 pm

Urime Adriana, qofshë e lumtur edhe 100 të tjera

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#23

Post by Arbëri » Mon Jan 14, 2013 8:33 pm

Adriana wrote:Ju faleminderit te gjitheve per urimet.
Une dua qe me shume te me falemnderohesh se jam i vetmi qe ti dhash 299 vite , ehh :? :oops:
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#24

Post by Adriana » Tue Jan 15, 2013 9:10 am

Te faleminderit arjanmarku.
Arbëri wrote:
Adriana wrote:Ju faleminderit te gjitheve per urimet.
Une dua qe me shume te me falemnderohesh se jam i vetmi qe ti dhash 299 vite , ehh :? :oops:


-waiting- Arberi ne shtetin ku jetoj ( holland ) nuk me pershtatet te jetoj keto vite vella, sepse sa me shume te jetosh me shume paguan, plus qe me ligjin e ri 65+ nuk do kemi me kurime se kushton shume per shtetin, dhe e than hapur fare ne parlament, kjo moshe e siper do vdesi qe do vdesi pse te harxhohemi per kurimin e tyre...

-pis- prandaj dhe nuk te falenderova me shume :lol:
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#25

Post by Hymniarber » Tue Jan 15, 2013 12:59 pm

Adriana wrote:Te faleminderit arjanmarku.
Arbëri wrote:
Adriana wrote:Ju faleminderit te gjitheve per urimet.
Une dua qe me shume te me falemnderohesh se jam i vetmi qe ti dhash 299 vite , ehh :? :oops:


-waiting- Arberi ne shtetin ku jetoj ( holland ) nuk me pershtatet te jetoj keto vite vella, sepse sa me shume te jetosh me shume paguan, plus qe me ligjin e ri 65+ nuk do kemi me kurime se kushton shume per shtetin, dhe e than hapur fare ne parlament, kjo moshe e siper do vdesi qe do vdesi pse te harxhohemi per kurimin e tyre...

-pis- prandaj dhe nuk te falenderova me shume :lol:
100 vjece Adriana. Kjo shifer eshte stabilizuar gjate shekujve, per te pare trashegimtaret te lumtur pas teje.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#26

Post by ALBPelasgian » Tue Jan 15, 2013 1:26 pm

Urime ditelindja, Adriana! Edhe nji shekull jete :)
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#27

Post by Adriana » Tue Jan 15, 2013 3:00 pm

Shume te faleminderit Zeus, ALBPelasgian.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”