"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gëzuar 7-Vjetorin ARBERIAONLINE

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Gëzuar 7-Vjetorin ARBERIAONLINE

#1

Post by Adriana » Thu Jun 02, 2016 9:50 am

Sot 2-Qershor-2016 forumi yne feston 7-Vjetorin...

-waiting- pak histori - Forumi ne te vertet nuk eshte hapur me 2-Qershor-2009, por me 19-Maj-2009. Gjate punimeve ne javet e para per nje gabim teknik (per dicka qe nuk shkoj sic duhesh) na u fshihne te gjitha materialet qe kishim filluar te postonim, dhe keshtu e rifilluam perseri nga e para (disa ore me vone ) pra me 2-Qershor. Nuk e di nese u rikujtohet edhe pjestareve qe ishin ne ate kohe, por une personalisht vura re dicka qe kur ndodhi gabimi teknik (pra gjithcka u fshih) faqja e forumit u boshatis nga GJITHCKA qe kishim punuar deri tek ngjyrat e sfondit, logon, etj, etj... pervec Perkrenares se Skenderbeut qe ndodhesh ne te majte (foto: nga faqja e forumit ne ate kohe). Pra -nono- as gabimi teknik nuk mundi te na mposhte Perkrenaren e Skenderbeut -itsok-

Nje pershendetje per te gjithe pjesmarresit:

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Kastrioti1443
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Thu Jan 03, 2013 10:35 pm
Gender: Male

Re: Gëzuar 7-Vjetorin ARBERIAONLINE

#2

Post by Kastrioti1443 » Thu Jun 02, 2016 8:22 pm

Gezuar, gezuar !!

Krijuat nje forum te mrekullushem , nje arkive te jashtezakonshme te Historise se Shqiptareve, duke u bere edhe me e denje se '' akademia '' e Shkencave te Shqiperise.

User avatar
TeuAL
Star Member
Star Member
Posts: 510
Joined: Tue Mar 10, 2015 3:28 am
Gender: Female

Re: Gëzuar 7-Vjetorin ARBERIAONLINE

#3

Post by TeuAL » Fri Jun 03, 2016 12:13 am

Uroj per shume vjet gezuar dhe suksese per Arberoren tone ARBERIAONLINE !

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”