"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Per Shume Mot Krishtelindjet.

Diskutoni për besimin e krishterë, mund të ndani me njeri-tjetrin eksperiencat në besimin tuaj.

Moderator: ALBPelasgian

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Per Shume Mot Krishtelindjet.

#1

Post by Patush » Fri Dec 24, 2010 6:04 pm

Uroj te gjith Shqptaret ne veqanti ato te besimit te Krishtere, per shume mot Krishtlindjet, fat dhe mbaresi ne jeten tuaj dhe familjet tuaja.
Uroj qe keto dite te medhaja tju sjellin fat dhe mbaresi ne familjet tuaja dhe ne shtepite e gjithe Shqiptareve ane a mbane botes.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2934
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#2

Post by Mallakastrioti » Fri Dec 24, 2010 6:10 pm

Gezuar besimtareve te Krishtere shqiptar.
Image

Socio
Star Member
Star Member
Posts: 693
Joined: Thu Sep 03, 2009 12:44 pm
Gender: Male

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#3

Post by Socio » Fri Dec 24, 2010 7:34 pm

Image
One cannot and must not try to erase the past merely because it does not fit the present

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4202
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#4

Post by Zeus10 » Fri Dec 24, 2010 7:38 pm

Gezuar Krishtlindjet, paqe dhe begati te gjitheve.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#5

Post by ALBPelasgian » Fri Dec 24, 2010 9:10 pm

Urime Krishtlindjet per te gjithe vellezerit shqiptar te besimit te krishtere!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#6

Post by CERMENIKASI » Fri Dec 23, 2011 11:17 pm

Për shumë vjet Krishtlindjet për të gjithë Shqiptarët e besimit krishter.
E kalofshi ketë festë në gëzime dhe hare bashkë me familjet e jueja.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3806
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#7

Post by Arbëri » Fri Dec 23, 2011 11:28 pm

Urime Festa e Krishtlindjeve të gjithë besimtareve Katolik .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#8

Post by Patush » Sat Dec 24, 2011 12:45 am

Per shume vjet k''shnellat, paqe, mbaresi dhe begati te gjithve.

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Star Member
Star Member
Posts: 991
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#9

Post by Hymniarber » Sat Dec 24, 2011 1:46 pm

Gezuar Krishtlindjet, per te gjithe besimtaret e krishtere dhe kalofshi nje fundviti te kendshem.
Image
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#10

Post by CERMENIKASI » Mon Dec 24, 2012 10:00 pm

Për shumë vjet Krishtlindjet për të gjithë Shqiptarët me besim krishter.
Uroj që ketë festë ta festoni me gëzim dhe hare me gjithë familjet tueja.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#11

Post by erix77 » Tue Dec 25, 2012 2:40 pm

gezuar krishtlindjet per te gjithe Shqiptaret ,jo vetem per ata te krishtere.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3806
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#12

Post by Arbëri » Tue Dec 25, 2012 4:11 pm

Nje vit pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë etnike ... Vlorë 28 Nën 1913

Image

Mesazhi ynë për Krishtlindje është i Unitetit dhe Dashuria ... siq e shohim në këtë foto të vjetër, shqiptarë të krishterë dhe muslimanë të bashkuar së bashku nën 1 qëllim!

Gezuar Festat !
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4202
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#13

Post by Zeus10 » Tue Dec 25, 2012 11:35 pm

Gjithe te krishtereve, ju uroj: Gezuar Krishtlindjet. Le ti festojne ato se bashku me shqiptaret e tjere, me fe dhe pa te tille.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#14

Post by CERMENIKASI » Tue Dec 24, 2013 8:50 pm

Për shumë vjet Krishtlindjet për të gjithë Shqiptarët e besimit krishter.
E festofshi ashtu si u a do zemra bashkë me familjet e jueja!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Albvlora
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: Sat Aug 01, 2009 3:25 pm
Gender: Male

Re: Per Shume Mot Krishtelindjet.

#15

Post by Albvlora » Fri Dec 27, 2013 1:38 am

Ju uroje te gjithe Shqiptareve kudo ndodhen gezura festat e fundevitit dhe nje vite te mbare.

Post Reply

Return to “Besim i krishterë”