"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gezuar ditelindjen Adriana

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Gezuar ditelindjen Adriana

#1

Post by Morrison » Fri Jan 13, 2012 11:36 pm

Edhe 100 vite te tjera plot suksese, dashuri e lumturi pa fund !!!

Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#2

Post by Hymniarber » Fri Jan 13, 2012 11:51 pm

Gezuar ditelindjen Adriana. Qofsh e lumtur ne familjen e re qe po nderton.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#3

Post by Adriana » Fri Jan 13, 2012 11:54 pm

Shume te faleminderit Aleks !!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#4

Post by Adriana » Fri Jan 13, 2012 11:57 pm

Shume te faleminderit Hymniarber !!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3819
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#5

Post by Arbëri » Sat Jan 14, 2012 12:54 am

Edhe nga une ADRIANA ,

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#6

Post by Mallakastrioti » Sat Jan 14, 2012 8:27 am

U befsh edhe njeqind pranvera Adriana. Shendet, fat dhe lumturi perhere ne jete.
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#7

Post by Adriana » Sat Jan 14, 2012 8:38 am

Shume te faleminderit Arberi & Mallakastriot !!!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#8

Post by ErjonH. » Sat Jan 14, 2012 10:53 am

Urime, edhe 100 te tjera.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#9

Post by Adriana » Sat Jan 14, 2012 11:22 am

Shume te faleminderit ErjonH.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#10

Post by erix77 » Sat Jan 14, 2012 6:00 pm

Urime edhe 100 te tjera
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#11

Post by Adriana » Sat Jan 14, 2012 6:08 pm

Shume te faleminderit Erix.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Stilian
Honored Member
Honored Member
Posts: 323
Joined: Wed Dec 07, 2011 10:57 am
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#12

Post by Stilian » Sat Jan 14, 2012 7:18 pm

Gezuar Adriana!!!

Image
"IN GOLD WE TRUST"

User avatar
Arban Blandi
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 464
Joined: Sun Apr 25, 2010 12:11 am
Gender: Male
Location: Іllyria, Ukraine
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#13

Post by Arban Blandi » Sat Jan 14, 2012 7:25 pm

Faleminderit për punën e të ndihunit t'uaj.
U përshëndes dhe u uronj festë të mira, shëndet e fuqì.
Our Scribd Channel - History was a damn dim candle over a damn dark abyss.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#14

Post by Adriana » Sat Jan 14, 2012 8:09 pm

Shume te faleminderit Stilian & Arban Blandi !!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 66
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Gezuar ditelindjen Adriana

#15

Post by arianmarku » Sun Jan 15, 2012 4:12 pm

Urime Adriana, edhe 100 të tjera

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”