"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Shqiperi 3-1 Qipro .!!

Flisni për futbollin shqiptar, talentet, ndani me bashkëatdhetarët gëzimin e fitores së skuadrave tona të zemrës.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#1

Post by Arbëri » Fri Sep 07, 2012 8:34 pm

-bravo- -bravo- -bravo-

Image

Përfaqësuesja e Shqipërisë në futboll ka triumfuar ndaj Qipros në stadiumin kombëtar Qemal Stafa me rezultat 3-1, sfidë e vlefshme kjo për kualifikimet për Kampionatin Botëror, Brazili 2014.
Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#2

Post by Mallakastrioti » Fri Sep 07, 2012 8:49 pm

Kastriotet kunder turko-grekeve qipriot :)
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#3

Post by Arbëri » Fri Sep 07, 2012 8:50 pm

Bravo Shqipëri, të lumtë De BiasiShqipëria e Giani De Biassit e ka nisur në mënyrën më të mirë kampanjën kualifikuese për Kampionatin Botëror. Shqipëria ka fituar ndeshjen e parë me Qipron me rezultat 3 me 1.
Gëzimi i parë në ndeshje erdhi në minutën e 36 kur i riu Sadiku realizoi golin e parë në ndeshje. Në minutat shtesë të pjesës së parë, Qipro barazon duke shfrytëzuar një pakujdesi në mbrojtje.
Por Shqipëria me mentalitetin fitues që e ka krijuar De Biassi kthehet në minutat e fundit të ndeshjes. Dy zëvëndësuesit në këtë takim, Qani dhe Bogdani realizuan në minutat 84 dhe 87 për fitoren e Shipërisë.
Vlen të ceket goli i jashtëzakonshëm i Bogdanit i cili realizoi nga një distancë e largët me një gjuajtje fantastike.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#4

Post by Arbëri » Fri Sep 07, 2012 8:52 pm

Mallakastrioti wrote:Kastriotet kunder turko-grekeve qipriot :)
Edhe ne lufte kane kaluar njejte :mrgreen:
Sikur te kishte me shume rregull e discipline ,mendoj qe pa problem do ishim me larte ne futboll ..
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#5

Post by Arbëri » Fri Sep 07, 2012 9:02 pm

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#6

Post by Arbëri » Sat Sep 08, 2012 12:34 pm

Yjet shqiptare të futbollit Zvicëran

Zvicra të martën do të takohet me Shqipërinë, pasi mediet helvetike në vazhdimësi kanë tërhequr vëmendjen për shqiptarët që do të luajnë kundër ekipit kombëtar të tyre për kualifikimet e botërorit të ardhshëm.
Pothujse gjysma e reprezentacionit Zvicëran jane shqiptarë , si : Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemajli e Admir Mehmedi,

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#7

Post by bardus » Sat Sep 08, 2012 1:22 pm

Arbëri wrote:Yjet shqiptare të futbollit Zvicëran

Zvicra të martën do të takohet me Shqipërinë, pasi mediet helvetike në vazhdimësi kanë tërhequr vëmendjen për shqiptarët që do të luajnë kundër ekipit kombëtar të tyre për kualifikimet e botërorit të ardhshëm.
Pothujse gjysma e reprezentacionit Zvicëran jane shqiptarë , si : Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemajli e Admir Mehmedi,

Image

Atij Xherdan Shaqirit ja kam friken, sepse eshte i rrezikshem dhe mesa di une, luan per Bajernin e Mynihut.


erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#8

Post by erix77 » Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

De Biasi,me ne fund kemi nje trajner te vertete.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#9

Post by Arbëri » Sat Sep 08, 2012 8:04 pm

bardus wrote:
Arbëri wrote:Yjet shqiptare të futbollit Zvicëran

Zvicra të martën do të takohet me Shqipërinë, pasi mediet helvetike në vazhdimësi kanë tërhequr vëmendjen për shqiptarët që do të luajnë kundër ekipit kombëtar të tyre për kualifikimet e botërorit të ardhshëm.
Pothujse gjysma e reprezentacionit Zvicëran jane shqiptarë , si : Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemajli e Admir Mehmedi,

Image

Atij Xherdan Shaqirit ja kam friken, sepse eshte i rrezikshem dhe mesa di une, luan per Bajernin e Mynihut.

Shaqiri: Zemra ime është me “KUQEZINJTË”

“Shumë e kom vështirë të luaj ndeshjen që do të vjen me kombin tim me Shqipërinë, edhe nëse fitojmë dhe nëse humbim prap zemra ime osht kuq e zi”.

Këto janë fjalët që tregojnë respektin dhe dashurinë ndaj kombit shqiptar që e ndjen ky djalosh shqiptar me nënshtetësi zvicerane, i cili padyshim është lojtari qe do të lë gjurmë në futbollin europian gjatë viteve e ardhshme.

I cilësuar si “tradhtarë” bashke me koleget tjerë si: Vll. Xhaka,Behrami, Dzemaili nga një pjesë e madhe e tifozëve “kuq e zinj”, ai përsëri nëpërmjet rrjetit social Twitter tregon madhështinë e tij prej futbollisti dhe njëherit edhe ndjenjat e tij për kombëtaren tonë duke theksuar se çdoherë ai do jetë “kuq e zinj”, pa marr parasysh rezultatin e takimit emocionues: Zvicër vs Shqipëri, njofton agjencia e lajmeve INA.

Kjo ndeshje do ketë një domethënie të veçantë për gjysmën e ekipit helvetik pasiqë 11-shja startuese përbëhet nga 5 shqiptarë dhe njëherit edhe emra të mëdhenj në futbollin europian.

Mllefi i adhuruesve të futbollit shqiptar është i madh pasiqë këto djelmosha nuk janë pjesë e kombëtares por duhet theksuar se secila palë e ka arsyetimin e vet: Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) deklaron se ka dërguar ftesa në adresë të tyre ndërsa futbollistët demantojnë një gjë të tillë dhe fajtori ende mbetet jetim.

Sidoqoftë duhet të tregojmë maturi dhe respekt për këto lojtarë të cilët edhe pse luajnë për Zvicrën etiketohen si shqiptarë dhe origjinën e tyre nuk do mund t’ua mohojë askush. TË PRIFTË E MBARA SHQIPËRI …JE NË ZEMËR TË CDO SHQIPTARI….

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#10

Post by Arbëri » Sun Sep 09, 2012 8:37 pm

SHVERCERAT(tifozet nga Shkupi)

Shqiperi-QiproKenduan:
Pjerin proni ktu kendojn se shqiperia se shqiperia se shqiperia esht kampion ,,e kampion e kampion e kampion esht pergjithmon ole ole ee ...
Last edited by Arbëri on Sun Sep 09, 2012 8:49 pm, edited 1 time in total.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#11

Post by Arbëri » Sun Sep 09, 2012 8:47 pm

Tifozat Kuq e Zi nga Prishtina arrijnë në Tiranë

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#12

Post by bardus » Sun Sep 09, 2012 10:34 pm

Arbëri wrote:Mllefi i adhuruesve të futbollit shqiptar është i madh pasiqë këto djelmosha nuk janë pjesë e kombëtares por duhet theksuar se secila palë e ka arsyetimin e vet: Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) deklaron se ka dërguar ftesa në adresë të tyre ndërsa futbollistët demantojnë një gjë të tillë dhe fajtori ende mbetet jetim.
Edhe ne lajmet e sotme, Xherdan Shaqiri deklaroi se, nuk eshte thirrur asnjehere nga FDSH-ja per ne ekip te kombetares,prandaj presim nje reagim te forte ndoshta te Shaqirit ndaj kuqe e zinjve .I lindur ne Gjilan, por i rritur ne Zvicer ai tha se, nqs Kosova do te kete ekipin e saj perfaqesues, me shume deshire do te marre pjese ne perberjen e tij.
Ka mjaft aresye te mendojme qe kjo ndeshje do te jete nje ndeshje e forte dhe e presim me padurim.Per bashkeatdhetaret qe gjenden jashte,mund te ndjekin online live tek kanali TVSH, http://www.gjithckagjej.com/p/alb-tv-live.html

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#13

Post by ALBPelasgian » Mon Sep 10, 2012 8:21 am

Kombetarja ka gjasa qe te korre nje rezultat te mire nga Zvicra. Vete fakti qe ne stadiumin e Zvicres do te kete nje mbeshtetje te fuqishme nga bashkeatdhetaret tane ne kete shtet le te shpresohet per nje rezultat te mire. Kur u pat ndeshur me Zvicren, para disa vitesh, me shume se gjysma e stadiumit ishte me tifoze kuqezinj.

Nje sfide e vertete do te jete lukunia e 'shqipfolesve' qe luajne per Zvicren, te cilet disi do te udhehiqen nga nje ndjenje revanshizmi. Prandaj, shpresoj qe reparti i mbrojtjes do te jete ne lartesine e detyres.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Shqiperi 3-1 Qipro .!!

#14

Post by Arbëri » Mon Sep 10, 2012 2:02 pm

bardus wrote:
Arbëri wrote:Mllefi i adhuruesve të futbollit shqiptar është i madh pasiqë këto djelmosha nuk janë pjesë e kombëtares por duhet theksuar se secila palë e ka arsyetimin e vet: Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) deklaron se ka dërguar ftesa në adresë të tyre ndërsa futbollistët demantojnë një gjë të tillë dhe fajtori ende mbetet jetim.
Edhe ne lajmet e sotme, Xherdan Shaqiri deklaroi se, nuk eshte thirrur asnjehere nga FDSH-ja per ne ekip te kombetares,prandaj presim nje reagim te forte ndoshta te Shaqirit ndaj kuqe e zinjve .I lindur ne Gjilan, por i rritur ne Zvicer ai tha se, nqs Kosova do te kete ekipin e saj perfaqesues, me shume deshire do te marre pjese ne perberjen e tij.
Ka mjaft aresye te mendojme qe kjo ndeshje do te jete nje ndeshje e forte dhe e presim me padurim.Per bashkeatdhetaret qe gjenden jashte,mund te ndjekin online live tek kanali TVSH, http://www.gjithckagjej.com/p/alb-tv-live.html
Njeri nga te lartepermendurit eshte Blerim Xhemajli (NAPOLI), e thote te njejten ne kete video nga minuta 6:30
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Post Reply

Return to “Futbolli shqiptar”