"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Barsaleta dhe grimca humori

Ky është vendi ku ju mund të sillni pjeseza humori, shqiptare apo të huaj, si dhe krijimin tuaj të humorit.

Moderator: Adriana

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#31

Post by Adriana » Mon Sep 17, 2012 7:12 pm

Nje dit gruja kishte pun dhe dergon burrin qe te merte femin ne cerdhe. shkon atje dhe i thot
- kam ardhur te mar femin.
- ke ke ti - e pyesin ?
shikonte brenda po nuk po e dallonte dot ngaqe kishte shum femij
- o shoqe, i thot, po vjen gruja qe sjelll femin, un hera e pare qe vi, po ti me jep nje femij se ta sjell prap neser
-hahaha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#32

Post by Adriana » Wed Oct 10, 2012 8:13 pm

Mesuesja,nxenesit: ma zgjedho foljen "ec"
Nxenesi: (ngadal) une eci,ti ecen...
Mesuesja: Me shpejt se s'kemi koh,
Nxenesi: une vrapoj, ti vrapon...


-haha- -haha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#33

Post by CERMENIKASI » Mon Dec 17, 2012 10:02 pm

Në nji katund në bjeshkë.
Në shkollë.Asht orari i matematikës.
Mësuesi:Janë 5 dele në nji vend të rrethuem,kërcen njana mbi gardh dhe ikën sa mbeten?.....
I drejtohet nji nxanësi dhe i thotë:Ti Adem ngrehu dhe përgjigju.
Ademi:Asnji dele nuk mbetet zotni mësues!
Mësuesi:S'marrke vesht gja nga matematika ti
Ademi:Unë ndoshta s'marr vesht nga matematika por ti zotni mësues s'marrke vesht gja për delet sepse si të ikin njana dhe të tjerat do shkojnë mbas asaj që iku pra aty s'mbetet asnja! -haha-
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#34

Post by Sally » Sun Dec 01, 2013 6:45 pm

:shock:

Nje grua vjedh ne nje supermarket nje kavanoz me komposto pjeshke dhe kapet nga roja i smarketit .

Del perpara gjykates dhe gjykatsi e pyet :
- sa pjeshke kishte kavanozi ?
- 6 thot gruja.
- Atehere per cdo pjeshke do rrish nga nje muaj burg.

Nderkohe nga salla degjohet zeri i te shoqit :
-Z gjykates ka vjedhur dhe nje kavanoz me bizele

Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#35

Post by Adriana » Fri Dec 19, 2014 5:20 pm

-burre e grua u zemruan me njeri tjetrin e nuk flisnin
-te nesermen burri kishte nje mbledhje me rendesi e i duhej qe ta zgjonte gruaja ne oren 5:00
mirepo per mos te thyer a pari heshtjen shkruajti nje leter dhe ja la mbi komedine:
-te lutem ''me zgjo ne oren 5:00''
-ngrihet burri te nesermen dhe shiko kishte vajtur ora 9:00 dhe kishte humbur mbledhjen
ngrihet per te pare nese ishte ngritur e shoqja dhe shiko ne komedine nje cope leter ku shkruhej:
-''Zgjohu ora eshte 5:00''
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Barsaleta dhe grimca humori

#36

Post by Adriana » Thu Mar 19, 2015 10:50 am

Ishin dy police te qarkullimit.
Dhe aty afer tyre afrohet nje i huaj me makinen e tij dhe i pyet policet ne gjuhen angleze.
- A mund te me ndihmoni ku ndodhet kjo adrese?
Policet nuk po e kuptonin.
Me pas i huaji flet per te njejten gje por ne gjuhe te tjera Italisht dhe Frengjisht. Po perseri policet nuk e kuptonin.
I huaji i merzitur i hypen makines dhe largohet.
Njeri nga policet i thote tjetrit.
- A e di qe eshte mire qe te dime nga nje gjuhe te huaj!
- Po pse? - e pyet tjetri.
- Po ja mund qe te na hyje ne pune ndonjehere.
- Ia kthen tjetri.
- Po pse ai qe dinte tre gjuhe te huaja mos i hyri ne pune ndonjera?
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Humor”