"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gezuar ditelindjen !Arberi

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3211
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)
Contact:

Gezuar ditelindjen !Arberi

#1

Post by Adriana » Tue May 14, 2013 9:17 am

U befsh 100-Vjec Arberi, te uroj shendet dhe lumturi!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2933
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#2

Post by Mallakastrioti » Tue May 14, 2013 10:27 am

Gezuar ditelindjen derman! Edhe njeqind pranvera.
Image

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#3

Post by ALBPelasgian » Tue May 14, 2013 11:43 am

Urime, Arbër! Edhe shumë të tjera. Gëzim e shëndet gjithmonë!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#4

Post by Morrison » Tue May 14, 2013 11:47 am

Gezuar dhe 100 vite te tjera derman.

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#5

Post by bardus » Tue May 14, 2013 1:47 pm

Edhe njeqind Arber, t`ja kalosh gezuar!

User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#6

Post by arianmarku » Tue May 14, 2013 2:10 pm

Urime Arbër Edhe 100 të tjera.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4201
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#7

Post by Zeus10 » Tue May 14, 2013 4:14 pm

100 vjece Arberi. Qofsh i lumtur.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#8

Post by Prespar » Tue May 14, 2013 4:35 pm

Gezofsh diten

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3803
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#9

Post by Arbëri » Tue May 14, 2013 5:16 pm

Ju falenderoj te gjitheve per urimet !
Falemnderit Ana per hapjen e temes .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#10

Post by Tan-Tirana » Tue May 14, 2013 8:08 pm

O lal u bofsh 100 vjec, dhe mos u merzit se po plakena nigjo cfar ka thon daja Ismeti


User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3803
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#11

Post by Arbëri » Tue May 14, 2013 8:41 pm

Falemnderit o Tan Tirana dhe :

Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#12

Post by CERMENIKASI » Tue May 14, 2013 9:04 pm

Arbëri edhe 100 të tjerë dhe me SHENDET të plotë!!!!!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Mandi
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: Fri May 10, 2013 2:16 pm
Gender: Male

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#13

Post by Mandi » Tue May 14, 2013 10:09 pm

Arberi edhe 100 pranvera te lumtura !

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3803
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#14

Post by Arbëri » Wed May 15, 2013 5:50 pm

Ju falemnderit .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4201
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Gezuar ditelindjen !Arberi

#15

Post by Zeus10 » Wed May 14, 2014 6:21 pm

Arberi u befsh 100 vjec. Urimet me te perzemerta.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”