"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

URIME 28 NENTORI 2013

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

URIME 28 NENTORI 2013

#1

Post by ALBPelasgian » Thu Nov 28, 2013 10:57 am

Urime 28 Nentori per te gjithe shqiptaret qe nga Senica e Pazari i Ri, qe nga Tivari ne Veles, qe nga Dollneni ne Luros e Prevezë! Urime per te gjithe shqiptaret kjo feste e qofte e afert dita kur do te frymojme ne nje shtet te njesuar!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4227
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: URIME 28 NENTORI 2013

#2

Post by Zeus10 » Thu Nov 28, 2013 4:12 pm

Gezuar Festen e Pavaresise, pavaresine nga sundues te huaj, qe nderprene dhe fshine historine e races sone.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: URIME 28 NENTORI 2013

#3

Post by Adriana » Thu Nov 28, 2013 7:17 pm

Gezuar Festen e Pavaresise per te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: URIME 28 NENTORI 2013

#4

Post by Mallakastrioti » Thu Nov 28, 2013 7:41 pm

Gezuar Festen e Pavarsise gjithe Shqipeve!
Image

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: URIME 28 NENTORI 2013

#5

Post by CERMENIKASI » Thu Nov 28, 2013 9:30 pm

Për shumë vjet festën e Pamvarësisë të gjithë Shqiptarëve n'Shqipni,n'Kosovë,n'Maqedoni,n'Mal të Zi,n'luginën e Preshevës ,n'Camëri ,n'Sanxhak si dhe kudoqofshin.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Strokulli
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 237
Joined: Fri Oct 29, 2010 12:37 am
Gender: Male
Location: Albanìa/Arbani

Re: URIME 28 NENTORI 2013

#6

Post by Strokulli » Fri Nov 29, 2013 7:53 pm

Kjoftë e lume pavarrësia e nierëzet t'onë!
Urime për kët 1O1vjetor o te arbanesh shqiptar tukdo qe jitni!

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”