"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Akrepi
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: Wed Jul 22, 2015 8:59 pm
Gender: Male

Pershendetje

#1

Post by Akrepi » Wed Jul 22, 2015 9:19 pm

Nje miku im me rekomandoi kete forum dhe ju pershendes te gjitheve. Lexova disa nga temat dhe po me pelqejne shume, eshte nje forum shume i mire dhe me te gjitha instrumentet per mesazhe. pune shume te mire keni bere.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#2

Post by Mallakastrioti » Mon Jul 27, 2015 8:45 pm

Mire se vjen ne Forumin Arberiaonline, i nderuar Akrepi.
Image

User avatar
Bylliones
Member
Member
Posts: 10
Joined: Tue Jul 28, 2015 7:59 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#3

Post by Bylliones » Tue Jul 28, 2015 8:51 pm

Pershendetje gjithe anetareve te ketij forumi, forum te cilin e ndjek prej disa kohesh dhe qe per mendimin tim eshte nder te paktet ku postohet dhe punohet ne menyre te admirueshme.
Ju pergezoj te gjitheve!

User avatar
Artian
Member
Member
Posts: 22
Joined: Tue Jul 14, 2015 8:28 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#4

Post by Artian » Wed Jul 29, 2015 6:58 pm

Mire se keni ardhe akrepi dhe bylliones.

User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#5

Post by Aleksandri I Madh » Fri Aug 07, 2015 7:51 pm

pershendetje jam anetar i ri edhe mua me rekomanduan kte forum te mrekullueshem

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#6

Post by Adriana » Fri Aug 07, 2015 7:58 pm

Aleksandri I Madh wrote:pershendetje jam anetar i ri edhe mua me rekomanduan kte forum te mrekullueshem


Mire se erdhe ne Forumin Arberiaonline.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Aleksandri I Madh
Member
Member
Posts: 19
Joined: Fri Aug 07, 2015 7:14 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#7

Post by Aleksandri I Madh » Fri Aug 07, 2015 8:00 pm

Adriana wrote:
Aleksandri I Madh wrote:pershendetje jam anetar i ri edhe mua me rekomanduan kte forum te mrekullueshem


Mire se erdhe ne Forumin Arberiaonline.


eshte nder dhe privilegj per mua te jem mes jush ju pershendes te gjitheve rrofte kombi shqiptar

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: Pershendetje

#8

Post by Mendi » Fri Aug 07, 2015 8:09 pm

Pershendetje Leka i Madh, mireserdhe mes nesh.

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”