"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Locked
User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#1

Post by pirro » Sat Dec 05, 2009 2:17 pm

Kemi nje jave qe merremi e debatojme per festen kombetare jugosllave 29 nentorin apo per partizanet e jugosllavet..
Besoj se tema te tilla nuk na hyjne ne pune ne kete forum, kemi gjera te tjera me te rendesishme me cfare te meremi...
Une nuk e di cili ishte qellimi i hapjes se ketyre temave mbi te gjitha nga zippo po edhe nga rapsod??? Fakti eshte qe ne keto dite ne nuk kemi bere postime ne tema te rendesishme si ajo per perkatesine etnike te epirit e te tjera... dhe nga ana tjeter te duket sikur po krijohet nje tip percarje ndermjete antarve te forumit...

a ka mundesi te mbyllet sidomose ajo tema e 29 nentorit dhe te mose lejohen ne te ardhmen tema te tilla...!!!?

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#2

Post by alfeko sukaraku » Sat Dec 05, 2009 3:30 pm

JA VOLT HER HITLER -hahaha-


jo ,nuk ka mundesi te mbyllet-mendimi ime private- sepse ne duhet ta kalisim durimin tone ne gjetjen e gjuhes se perbashket per ceshtjet kombetare te cilat lidhen direkt me politiken ,politikanet edhe ata figura te ndritura politikane qe shesin memedheun si gomarin ne pazare.

Edhe sikur te mos cenohej liria e mendimit ne forum,serisht ceshtjet politike duhet ti diskutojme patjeter,sepse nga politika varet e ardhmja e kombit .Personalisht une nuk e konceptoj dote zhvillimin kulturore pa ndihmesen politike
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

zippo
Regular Member
Regular Member
Posts: 64
Joined: Thu Nov 12, 2009 3:50 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#3

Post by zippo » Sat Dec 05, 2009 8:18 pm

Faleminderit alfeko.
Kjo date ju vret syte vetem atyre qe shiten Shqiperine per te qene ne rregull me xhepat e tyre.
Zippo

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#4

Post by pirro » Sat Dec 05, 2009 8:19 pm

Ky zippo e ka mbushur kupen!!! ju lutem merrni masa qe te mos degjenerohet me teje muhabeti ne forum, fale nje pjestari qe nuk ka dhene as ndonje kontributr te vecante...

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#5

Post by alfeko sukaraku » Sat Dec 05, 2009 8:37 pm

pirro wrote:Ky zippo e ka mbushur kupen!!! ju lutem merrni masa qe te mos degjenerohet me teje muhabeti ne forum, fale nje pjestari qe nuk ka dhene as ndonje kontributr te vecante...
pirro,he pra..kaloja se ka bere me shume postime se tyja -hahaha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

zippo
Regular Member
Regular Member
Posts: 64
Joined: Thu Nov 12, 2009 3:50 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#6

Post by zippo » Sat Dec 05, 2009 8:45 pm

pirro wrote:Ky zippo e ka mbushur kupen!!! ju lutem merrni masa qe te mos degjenerohet me teje muhabeti ne forum, fale nje pjestari qe nuk ka dhene as ndonje kontributr te vecante...
Ketu qe thua ti pirro, jemi ne nje faqe shqiptare qe pretendohet se lejon fjalen e lire. Ti mund te jesh ne vendin e gabuar ne kete forum sepse censura dhe arbitrariteti qe ti kerkon, jane jashte kohe dhe teper te rrezikshme per nje shoqeri moderne pa gjakmarrje dhe pa hakmarrje apo qofte edhe pa te tilla kerkesa radikale si te tuat.

Ore pirro po paskam kontribuar per kete forum 13 shkrime me shume se ty, atehere?! -winer-
Zippo

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#7

Post by Arta » Sat Dec 05, 2009 8:56 pm

"Agree to disagree"
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

zippo
Regular Member
Regular Member
Posts: 64
Joined: Thu Nov 12, 2009 3:50 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#8

Post by zippo » Sat Dec 05, 2009 8:58 pm

Arta wrote:"Agree to disagree"
Kjo D.M.TH qe pirro nuk ka lexuar rregulloren perpara se te firmose hyrjen ne kete forum?
Zippo

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#9

Post by Hymniarber » Sat Dec 05, 2009 9:00 pm

Zippo, kercenimet qofte dhe ne mesazhe private jane krejtesisht te papranueshme. Per nje seri shkeljesh te rregullave te forumit, ku me i rendi eshte ai i kercenimit me prerje gurmazesh, je i perjashtuar per nje kohe te pacaktuar. Mund te kontaktosh me moderatoret nese deshiron te rimarresh pjese ne forum, por kjo nuk do te te lejohet deri sa stafi te rrishikoje vendimin.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#10

Post by alfeko sukaraku » Sat Dec 05, 2009 9:14 pm

pirro wrote:Kemi nje jave qe merremi e debatojme per festen kombetare jugosllave 29 nentorin apo per partizanet e jugosllavet..

a ka mundesi te mbyllet sidomose ajo tema e 29 nentorit dhe te mose lejohen ne te ardhmen tema te tilla...!!!?
hymniarber

Une jame Shqiptare edhe si qytetare shqiptare jame mbrojtes i KUSHTETUTES SHQIPTARE.

KY PIRRO DJALI KA OFENDUAR NDJENJEN TIME KOMBETARE QE MA MBRONE KUSHTETUTA.

PAMVARSISHT BINDJEVE TUAJA "HISTORIKE" PERJASHTIMI I ZIPPOS ISHTE HAKMARRJE QESHARAKE PER IDET EDHE JO PER NJE MESAZH PRIVATE. UNE E DENONCOJE KETE LLOJE TE SJELLURI NGA ANA JUAJ.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#11

Post by pirro » Sat Dec 05, 2009 9:44 pm

alfeko sukaraku wrote:
pirro wrote:Kemi nje jave qe merremi e debatojme per festen kombetare jugosllave 29 nentorin apo per partizanet e jugosllavet..

a ka mundesi te mbyllet sidomose ajo tema e 29 nentorit dhe te mose lejohen ne te ardhmen tema te tilla...!!!?
hymniarber

Une jame Shqiptare edhe si qytetare shqiptare jame mbrojtes i KUSHTETUTES SHQIPTARE.

KY PIRRO DJALI KA OFENDUAR NDJENJEN TIME KOMBETARE QE MA MBRONE KUSHTETUTA.

PAMVARSISHT BINDJEVE TUAJA "HISTORIKE" PERJASHTIMI I ZIPPOS ISHTE HAKMARRJE QESHARAKE PER IDET EDHE JO PER NJE MESAZH PRIVATE. UNE E DENONCOJE KETE LLOJE TE SJELLURI NGA ANA JUAJ.

Alfeko na e trego pake nenin ne kushtetute.... cili eshte ky nen...????

Po ti qeke fare.... keto gjera qe po bene zippo dhe ti sote une i kame bere kur isha 14-15 vjece... biles ziesha edhe me grushta per dullen dhe per partine komuniste.... po ropt rriten, lexojne ndryshojne... une kisha mesuar qe ate Gjergj Fishta ishte tradhetare por kur lexova ato qe shkruante i hapa syte... kur e mora veshe qe ne krye te ballistev kishte qene njeri me mbiemrin Frasheri fillova te mendoje fillova te behem kurioze fillova te ndryshoje.. e tej e tej... Me njerez si puna juaj qe ecni me sy mbyllur qe sdini te beni gje tjeter vec te ziheni e te shaheni ne emer te sales apo enverit eshte e kote te diskutoshe...
Tashi na e sille pake kete nenin e kushtetutes qe ta ofendova.....
Last edited by pirro on Sat Dec 05, 2009 9:45 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#12

Post by Hymniarber » Sat Dec 05, 2009 9:45 pm

alfeko sukaraku wrote:
pirro wrote:Kemi nje jave qe merremi e debatojme per festen kombetare jugosllave 29 nentorin apo per partizanet e jugosllavet..

a ka mundesi te mbyllet sidomose ajo tema e 29 nentorit dhe te mose lejohen ne te ardhmen tema te tilla...!!!?
hymniarber

Une jame Shqiptare edhe si qytetare shqiptare jame mbrojtes i KUSHTETUTES SHQIPTARE.

KY PIRRO DJALI KA OFENDUAR NDJENJEN TIME KOMBETARE QE MA MBRONE KUSHTETUTA.

PAMVARSISHT BINDJEVE TUAJA "HISTORIKE" PERJASHTIMI I ZIPPOS ISHTE HAKMARRJE QESHARAKE PER IDET EDHE JO PER NJE MESAZH PRIVATE. UNE E DENONCOJE KETE LLOJE TE SJELLURI NGA ANA JUAJ.
Ti me njeh mire mua Alfeko, une kurre nuk hakmerrem per politike, bile sporadikisht marr pjese dhe ne diskutime, por une nuk mund te lejoj qe ne forumin qe une e kam ndertuar per nje qellim shume te larte, disa te kercenojne me prerje gurmazesh.
Sa per kushtetuten dhe festat zyrtare, mesa di une 29-Nentori nuk eshte e tille, nese ju deshironi ta festoni eshte e drejta juaj, por jo te kercenoni me prerje gurmazesh, ata qe kane mendim politik ndryshe.
Ky eshte forumi i intelktualeve jo i kasapeve.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#13

Post by alfeko sukaraku » Sat Dec 05, 2009 9:50 pm

pirro wrote:
alfeko sukaraku wrote:
pirro wrote:Kemi nje jave qe merremi e debatojme per festen kombetare jugosllave 29 nentorin apo per partizanet e jugosllavet..

a ka mundesi te mbyllet sidomose ajo tema e 29 nentorit dhe te mose lejohen ne te ardhmen tema te tilla...!!!?
hymniarber

Une jame Shqiptare edhe si qytetare shqiptare jame mbrojtes i KUSHTETUTES SHQIPTARE.

KY PIRRO DJALI KA OFENDUAR NDJENJEN TIME KOMBETARE QE MA MBRONE KUSHTETUTA.

PAMVARSISHT BINDJEVE TUAJA "HISTORIKE" PERJASHTIMI I ZIPPOS ISHTE HAKMARRJE QESHARAKE PER IDET EDHE JO PER NJE MESAZH PRIVATE. UNE E DENONCOJE KETE LLOJE TE SJELLURI NGA ANA JUAJ.

Alfeko na e trego pake nenin ne kushtetute.... cili eshte ky nen...????

Po ti qeke fare.... keto gjera qe po bene zippo dhe ti sote une i kame bere kur isha 14-15 vjece... biles ziesha edhe me grushta per dullen dhe per partine komuniste.... po ropt rriten, lexojne ndryshojne... une kisha mesuar qe ate Gjergj Fishta ishte tradhetare por kur lexova ato qe shkruante i hapa syte... kur e mora veshe qe ne krye te ballistev kishte qene njeri me mbiemrin Frasheri fillova te mendoje fillova te behem kurioze fillova te ndryshoje.. e tej e tej... Me njerez si puna juaj qe ecni me sy mbyllur qe sdini te beni gje tjeter vec te ziheni e te shaheni ne emer te sales apo enverit eshte e kote te diskutoshe...
Tashi na e sille pake kete nenin e kushtetutes qe ta ofendova.....

Neni nr 1.pika c/c1.Detyrat e presidentit te republikes.Ta hodhem tek tema e 29 nendorit.

sa per moralin qe me bene ..c te te theme une tyja.Mitat Frashri eshte idhulli ime,Gjergj Fishten e lexon pas c do postimi qe hedh une ne forum,ndersa kshtetuta vuloset me referendum popullore ...edhe juve ju ka thene sala se ai e respekton verdiktin e sovranit edhe nuk i hape kutit.Ju perse nuk e respektoni verdiktin e sovranit per kushtetuten?
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Te mos lejohet hapja e temave me karakter politik

#14

Post by pirro » Sat Dec 05, 2009 9:55 pm

po lol e ke mare mundimin ndonjehere ti hedhesh nje sy kushtetutes... -hahaha-

Locked

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”