"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

keqmoderimi ne temat politike

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Locked
User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

keqmoderimi ne temat politike

#1

Post by alfeko sukaraku » Tue Dec 08, 2009 1:28 pm

Po e hape kete teme per te diskutuar keqmoderimin enverist ne temat politike.

Kritika ime shkon direkt tek Patushi i cili po tenton ta kthej forumin ne nje forum enverist.

Fakte?

Tek tema "rrofte 29 nendori..." ai nxorri hapur pikpamjet e tija prozogistosalist....demokraci kemi...edhe bravo i qofte,nuk e pengon edhe nuk e kontrollon kush per idet e veta.Por ai ne bashkpunim me nje antare po aq te nderuar se vete patushi,pra antarin "pirro" , sulmuan antarin "zippo" deri sa e perjashtuan nga forumi per arsye se ai kishte bindje politike te ndryeshme nga zotrinjet ne fjale.

Patushi shkone me tej sa qe guxon te hapi nje teme e cila ofendon pluralizmin edhe mendimin e lire,temen per "socializmin",ne te cilin doktorr profesor patushi tregon "doktorrinen e vete".

Cili eshte problemi ime??


Une e respektoj lirin e mendimit,por kur zoti Patush qellon te jete global moderatore (gurin dhe arren) edhe te perjashtoj antar per ide te kunderta-kercenon se "nuk do ta lejoj me"..ashtu si me kerrcenoj mua...mbylle tema politike pluraliste edhe hape tema qe flasin per rikthim te diktatures enveriane edhe mohimin e fjales se lire.

Te nderuar forumiste ,forte te nderuar administratore!

Une i kundershtoj keto veprime teje fatale te global moderatorit tone ,Patushit.Personalisht ai eshte shume i nderuar edhe teje i dobishem ne forum per punen e tije forte te lavderuar ne temat historike e gjuhesore,por ne temat politike une mendoj se duhet ti nderpritet e drejta e moderimit sepse eshte teper i rrezikshem edhe teje enverist per nje forum demokratesh

patush -loveyou-

mos me perjashto nga partia ..aman ore se kame edhe ciliminj per te ushqyer -hahaha-

Tema e censurimit te fjales se lire do ju ndihmonte pak a shume ne "idet tuaja politike",ndersa temen "demokracia shqiptare" ...fshiheni se e hapa ne nerva e siper nga demokracia enveriane e patushit
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: keqmoderimi ne temat politike

#2

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 2:06 pm

Per profesor zippon, qe me shante po thuajse ne çdo koment te tijin, kerkoj falje, si dhe per lejimin e tij ne forum per aq kohe te gjate, aq me teper kur ai kercenoj anetaret me vdekje.

Tani akuza ndaj meje per "enverizem", eshte krejt qesharake, kur ashtu sikur zippo profesori, qe lavderonte çdo gje komuniste, dhe qe pastaj u kthente dhe e quante "salen" komunist!!

Menyra juaj e salo-politizimit te ço teme madje dhe ato tema me te rrespektuarat,qe nuk kane lidhje aspak me gabimet e Shqiptareve udheheqes,ketu dhe 100 vjetet e kaluar qofte koha e Zgut, Everit, apo e atyre pas tij deri ne kohet pranishme, eshte dhe shikohet nga mua si nje propagande e vjeter qe dergon temat ne drejtim tjeter. Shembull tema e epirit.

Une nuk jam zogist as salist dhe sigurishe qe jo komunist. Socializmi eshte ai qe eshte, ashtu si dhe ideologjite e tjera. Nuk e bej une socializmin zemer te komunizmit,per qenja e kesaj ideologjie, dhe tema eshte hapur ne vendin e duhur ku ti dhe te gjithe mund te vini te jepni mendimet tuaj.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: keqmoderimi ne temat politike

#3

Post by Hymniarber » Tue Dec 08, 2009 2:16 pm

Perça dhe sundo.
Ky ishte parimi qe perandoria romake ndoqi per sundimin e asaj pjese te botes qe mundi te aplikonte kete parim. Per gati 150 vjete, armiku i Shqiperise, Serbia provoi çdo lloj menyre per te shkaterruar faren shqiptare. Megjithese arriti suksese te konsiderueshme, ajo kurre nuk mundi ta fshije ate nga faqja e dheut, duke vrare dhe asimiluar plotesisht shqiptaret. Fati e deshi qe si reaksion ndaj fashizmit te lindte elementi komunist dhe ne Shqiperi. Ky element u organizua pikerisht nga armiqte tane, per te realizuar endren shekullore te tyre per shkaterrimin e Shqiperise. Ata krijuan PKSH(PPSH)-ne e cila qe nga momenti i pare i krijimit e etur per pushtet nen alibine e luftes kunder pushtuesve, do ta zhyste vendin ne lufte civile.
Ne kete menyre Serbet aplikuan parimin e famshem romak ne Shqiperi, parim qe i ka ndare shqiptaret ne dy grupe antagoniste, le ti quajme demokrate dhe komuniste(ose majtiste).
Lufta qe bejne keto dy grupe eshte ne kendveshtrimin tim krejtesisht e padobishme. Nuk do te merrem me identifikimin e pales fajtore, por do te shprehem se reflektimi i kesaj lufte ne forumin tone nuk ka ardhur per shkak te preferencave te drejtuesve te tij. Ne stafin tone bejne pjese te majte e te djathte, dhe po te ishte ndryshe misioni i ketij forumi do kishte deshtuar. Ky forum eshte krijuar per te bashkuar jo vetem shqiptaret pavaresisht nga bindjet politike, por dhe arberoret qe kane qene larg shtetit shqiptar. Si krijues i ketij forumi, kurre nuk kam dhene udhezime per ndjekje linjash partiake, perkundrazi, nepermjet mesazheve private ju kam kerkuar anetareve te stafit te lene menjane partite, dhe te japin kontribut per evidentimin e kultures tone. Persa i perket anetarit Zippo, perjashtimi nuk do te ndodhte kurre nese ai nuk do te kishte perdorur kercenimin duke fyer rende jo vetem ate qe ju drejtua por te gjithe ne. Arsyetimet banale se kishim te benim me nje thenje figurative, jo vetem qe ofendojne intelektin e kujtdo, por jane dhe qesharake. Per kercenime te tilla ne vendet ku jetojme ne ke konsekuenca te renda.
Tani , forumi ka rregulla, stafi do perpiqet ti zbatoje ato por njekohosisht une do ti kerkoj atyre te lene menjane retoriken partiake dhe kur ajo vjen e provokuar nga te tjeret. Ne te njejten kohe, tema provokuese si ajo qe lindi kete debat nuk do lejohen, ashtu sic nuk do lejohen postime provokuese si ato te Zippos, fyerje te anetareve te stafit, dhe politike partiake. Vendimi im eshte perfundimtar dhe ka ardhur pas konsultimeve te gjata me drejtuesit e tjere te ketij forumi.
Ne emer te stafit
Hymniarber
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: keqmoderimi ne temat politike

#4

Post by Tomorr » Tue Dec 08, 2009 7:20 pm

Aulona wrote:


;)
Une mora verejtje per jo ndonje shkak te forte kurse se ju keni afruar ne staf ekstremiste si Aulona qe nxitoi te bente vidjo ne yutub per ps menjehere sa u publikua lajmi qe ajo u pranua ne PSE. Une mendoj se ekstremiste te tille nuk duhet te kene vend tek moderatoret.

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: keqmoderimi ne temat politike

#5

Post by alfeko sukaraku » Tue Dec 08, 2009 7:59 pm

Hymniarber wrote:Perça dhe sundo.

Ne te njejten kohe, tema provokuese si ajo qe lindi kete debat nuk do lejohen, ashtu sic nuk do lejohen postime provokuese si ato te Zippos, fyerje te anetareve te stafit, dhe politike partiake. Vendimi im eshte perfundimtar dhe ka ardhur pas konsultimeve te gjata me drejtuesit e tjere te ketij forumi.
Ne emer te stafit
Hymniarber
Zeus

pamvarsisht bindjeve politike personale qe ju keni,liria e mendimit duhet te mos cenohet.Ne se vendimi juaj per zippon nuk ka lidhje me bindjet e tija politike ,por me kerrcenimet,ateher une nuk po e gjykoj me tej.

Censurimi nuk ka brinje.Censurimi i fjales se lire eshte politik enveriste njekohesisht naziste.

Ne se ju mendoni se nuk do lejoni teme me titull "RRofte 29 Nendori......" ateher po cenoni ndergjegjien tuaj demokrate ne radhe te pare,si edhe po fyeni kushtetuten e shqiptarve.....duke i dhene te drejt zippos.

Me sqaroni ne se ju kam drejtkuptuar mire apo jo?

Ne se ju mendoni se forumi do marrin karakter enverist edhe do fyhet ndjenja edhe krenaria e te gjithe atyreve qe kane bindje socialiste.....me keqardhje do ju theme se KETU DO NDAHEN RRUGET TONA.

une jame per demokraci edhe per lirin e mendimit edhe te bindjeve politike edhe nuk munde te heshte kur "ndalohen tema per festen e njohur me ligje ne kushtetuten shqiptare"
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: keqmoderimi ne temat politike

#6

Post by alfeko sukaraku » Tue Dec 08, 2009 8:14 pm

Patush wrote:Per profesor zippon, qe me shante po thuajse ne çdo koment te tijin, kerkoj falje, si dhe per lejimin e tij ne forum per aq kohe te gjate, aq me teper kur ai kercenoj anetaret me vdekje.

Tani akuza ndaj meje per "enverizem", eshte krejt qesharake, kur ashtu sikur zippo profesori, qe lavderonte çdo gje komuniste, dhe qe pastaj u kthente dhe e quante "salen" komunist!!

Menyra juaj e salo-politizimit te ço teme madje dhe ato tema me te rrespektuarat,qe nuk kane lidhje aspak me gabimet e Shqiptareve udheheqes,ketu dhe 100 vjetet e kaluar qofte koha e Zgut, Everit, apo e atyre pas tij deri ne kohet pranishme, eshte dhe shikohet nga mua si nje propagande e vjeter qe dergon temat ne drejtim tjeter. Shembull tema e epirit.

.
KOMITETI PER LIRIN E SHQIPERIS ,JU KA DENUAR ME VDEKJE -haha-

salopolitizimi ime ka pasur te beje me shume me barazpeshen e mendimit tuaj ekstremist.

Njohurit historikopolitike nuk mi tregoni dote ju sepse ju nuk keni deshiren e mire te studjoni pabaze ideologjike,ndersa mua nuk me intereson ideologjia perpara se mires se kombit, edhe kete ta kam vertetuar duke kritikuar njelloj si te majtet e te djathtet.

Edhe me qe dridhesh e perdridhesh edhe prap tek sala dele,ateher po ta theme per te milionten here...Kurre nuk me ka pelqyer politika qe edvin rama ndoqi me banoret nga rrethet qe erdhen ne tirane..te cilet i quajti Cecen e mos me keq,por nga ana tjeter une nuk do heshte kur sala yte dele ne foltoren e shenjte te demokracis shqiptare edhe flet per bythet e gjokset e femrave shqiptare.Une nuk jame i dashuruar verbisht sepse mesova te nxjerre mesime nga ideologjia ekstremiste e njeanshme e enver hoxhes.

Je global moderator ,ndaj mos mbaj njeanshmeri duke menduar se po e cliron shqiperin.

ti bashkojme penat per bashkimin e kombit edhe jo ta percajme kombin.............................vetem ne se qellimi i forumit eshte qellim antidemokrat edhe kundra mendimit te lire,ateher kendo sa te duash se une nuk kame vende ne nje forume qe nuk lejohet fjala e lire.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: keqmoderimi ne temat politike

#7

Post by Hymniarber » Tue Dec 08, 2009 8:34 pm

Alfeko
Zakonisht per shkelje lirie dhe per censure, bertasin me shume jo ata qe se gezojne ate, por ata qe duan te abuzojne me lirine pa kufij, sepse ata qe ju mungon vertete nuk munden ta kerkojne ate.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: keqmoderimi ne temat politike

#8

Post by Patush » Tue Dec 08, 2009 8:47 pm

alfeko sukaraku wrote:
Patush wrote:Per profesor zippon, qe me shante po thuajse ne çdo koment te tijin, kerkoj falje, si dhe per lejimin e tij ne forum per aq kohe te gjate, aq me teper kur ai kercenoj anetaret me vdekje.

Tani akuza ndaj meje per "enverizem", eshte krejt qesharake, kur ashtu sikur zippo profesori, qe lavderonte çdo gje komuniste, dhe qe pastaj u kthente dhe e quante "salen" komunist!!

Menyra juaj e salo-politizimit te ço teme madje dhe ato tema me te rrespektuarat,qe nuk kane lidhje aspak me gabimet e Shqiptareve udheheqes,ketu dhe 100 vjetet e kaluar qofte koha e Zgut, Everit, apo e atyre pas tij deri ne kohet pranishme, eshte dhe shikohet nga mua si nje propagande e vjeter qe dergon temat ne drejtim tjeter. Shembull tema e epirit.

.
KOMITETI PER LIRIN E SHQIPERIS ,JU KA DENUAR ME VDEKJE -haha-

salopolitizimi ime ka pasur te beje me shume me barazpeshen e mendimit tuaj ekstremist.

Njohurit historikopolitike nuk mi tregoni dote ju sepse ju nuk keni deshiren e mire te studjoni pabaze ideologjike,ndersa mua nuk me intereson ideologjia perpara se mires se kombit, edhe kete ta kam vertetuar duke kritikuar njelloj si te majtet e te djathtet.

Edhe me qe dridhesh e perdridhesh edhe prap tek sala dele,ateher po ta theme per te milionten here...Kurre nuk me ka pelqyer politika qe edvin rama ndoqi me banoret nga rrethet qe erdhen ne tirane..te cilet i quajti Cecen e mos me keq,por nga ana tjeter une nuk do heshte kur sala yte dele ne foltoren e shenjte te demokracis shqiptare edhe flet per bythet e gjokset e femrave shqiptare.Une nuk jame i dashuruar verbisht sepse mesova te nxjerre mesime nga ideologjia ekstremiste e njeanshme e enver hoxhes.

Je global moderator ,ndaj mos mbaj njeanshmeri duke menduar se po e cliron shqiperin.

ti bashkojme penat per bashkimin e kombit edhe jo ta percajme kombin.............................vetem ne se qellimi i forumit eshte qellim antidemokrat edhe kundra mendimit te lire,ateher kendo sa te duash se une nuk kame vende ne nje forume qe nuk lejohet fjala e lire.

Une nuk e kam ndermend me harxhu kohe ne tema te tilla dhe ta kthejme ne diskutim, kete kohe qe ja kushtoj kti forum dua ta harxhoj ne te mire te tije.
Liria e fjales nuk te eshte ndaluar kurre dhe nuk te ndalohet, gjithmone brenda normave vellazerore dhe qe rregullat te mos thyhen.


Gjithe te mirat Alfeko.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: keqmoderimi ne temat politike

#9

Post by alfeko sukaraku » Tue Dec 08, 2009 8:50 pm

Patush wrote:
alfeko sukaraku wrote:
Patush wrote:Per profesor zippon, qe me shante po thuajse ne çdo koment te tijin, kerkoj falje, si dhe per lejimin e tij ne forum per aq kohe te gjate, aq me teper kur ai kercenoj anetaret me vdekje.

Tani akuza ndaj meje per "enverizem", eshte krejt qesharake, kur ashtu sikur zippo profesori, qe lavderonte çdo gje komuniste, dhe qe pastaj u kthente dhe e quante "salen" komunist!!

Menyra juaj e salo-politizimit te ço teme madje dhe ato tema me te rrespektuarat,qe nuk kane lidhje aspak me gabimet e Shqiptareve udheheqes,ketu dhe 100 vjetet e kaluar qofte koha e Zgut, Everit, apo e atyre pas tij deri ne kohet pranishme, eshte dhe shikohet nga mua si nje propagande e vjeter qe dergon temat ne drejtim tjeter. Shembull tema e epirit.

.
KOMITETI PER LIRIN E SHQIPERIS ,JU KA DENUAR ME VDEKJE -haha-

salopolitizimi ime ka pasur te beje me shume me barazpeshen e mendimit tuaj ekstremist.

Njohurit historikopolitike nuk mi tregoni dote ju sepse ju nuk keni deshiren e mire te studjoni pabaze ideologjike,ndersa mua nuk me intereson ideologjia perpara se mires se kombit, edhe kete ta kam vertetuar duke kritikuar njelloj si te majtet e te djathtet.

Edhe me qe dridhesh e perdridhesh edhe prap tek sala dele,ateher po ta theme per te milionten here...Kurre nuk me ka pelqyer politika qe edvin rama ndoqi me banoret nga rrethet qe erdhen ne tirane..te cilet i quajti Cecen e mos me keq,por nga ana tjeter une nuk do heshte kur sala yte dele ne foltoren e shenjte te demokracis shqiptare edhe flet per bythet e gjokset e femrave shqiptare.Une nuk jame i dashuruar verbisht sepse mesova te nxjerre mesime nga ideologjia ekstremiste e njeanshme e enver hoxhes.

Je global moderator ,ndaj mos mbaj njeanshmeri duke menduar se po e cliron shqiperin.

ti bashkojme penat per bashkimin e kombit edhe jo ta percajme kombin.............................vetem ne se qellimi i forumit eshte qellim antidemokrat edhe kundra mendimit te lire,ateher kendo sa te duash se une nuk kame vende ne nje forume qe nuk lejohet fjala e lire.

Une nuk e kam ndermend me harxhu kohe ne tema te tilla dhe ta kthejme ne diskutim, kete kohe qe ja kushtoj kti forum dua ta harxhoj ne te mire te tije.
Liria e fjales nuk te eshte ndaluar kurre dhe nuk te ndalohet, gjithmone brenda normave vellazerore dhe qe rregullat te mos thyhen.


Gjithe te mirat Alfeko.
personalisht edhe une kam shume respekt per ju,por na duhet ti respektojm me shume normat vellazerore.

kemi vuajtur shume nga ideologjit patush...kemi vuajtur shume.ato na bene cope cope,ndaj te mos ta lejojm percarjen nder shqiptaret
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Locked

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”