"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

Sillni artikullin më të fundit që ju ka bërë më shumë përshtypje diskutoni rreth tij, argumentoni qëndrimin tuaj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#1

Post by Mendi » Tue Apr 19, 2011 6:19 pm

Ky artikull eshte marre nga Balkanweb dhe Bluetooth per permbajtjen e te cilit une do ju le ju te gjykoni:
  Linda blen spinaq për t’i bërë byrek Ramës

Uau, e papritura e fushatës e dini se kush është? Linda Rama, bashkëshortja e Edi Ramës, e cila kur i shoqi ethshëm është përfshirë në fushatë, kur me takime shkon sa në një vend në tjetrin për të prezantuar kandidatët, gjen kohën të bëjë Pazar. Dhe nuk bëhet fjalë për fjalën moderne “shopping”, por bëhet fjalë për fjalën Pazar, tamam Pazar. Paparaci ynë e kapi bashkëshorten e Edi Ramës pikërisht në tregun e fshatarëve në rrugën “Fortuzi” diku afër Ministrisë së Drejtësisë. E meqë fotot nuk mund të bëheshin shumë ballazi, gazetari ynë i Bluetooth, pa një Lindë veshur shumë sportive, Linda që kish- të hequr atë kostumin e hapjes së fushatës elektorale me Edi Ramën, me pantallona, dhe duke vrapuar për të blerë disa jeshillëqe dhe të tjera gjëra të shportës, e sigurisht, për të gatuar vetë. Ajo me cantën e gjërave në dorë ka vrapuar për të kaluar rrugën, dhe për të shkuar drejt e në makinë. Nuk mund të thuhet se kishte blerë pak gjëra, se canta ishte plot me zarzavate të blera tek tregu i fshatarëve, por sipas fotove, kuptojmë se Linda Rama, do të gatuajë vetë darkën për të shoqin, që vjen nga një fushatë e lodhshme zgjedhore. Menjëherë pasi bëmë fotot, ne shkuam të pyesnim pikërisht atë nënën tek e cila, sic duket edhe në foto, zonja Rama kishte psonisur. “E c’ju them nana....E njofta që ishte ajo se e kam parë në televizor. Fillimisht e pa spinaqin a ish i freskët a jo e masandej mori nja dy tufa...mori dhe pak qepë. Po unë e njofta që ishte gruja e Ramës”, tregoi për gazetarin tonë, nëna që shiste gjërat e stinës. Epo mirë, të paktën edhe vetë Edi Rama duket se ka një fushatë më të lehtë. Sipas fotove, ka një grua që bën Pazar, e po ashtu edhe darkën e gjen gati kur shkon të shplodhet në familje. Apo edhe kjo mund të jetë pjesë e fushatës? Një gjë të tillë nuk mund ta themi...të paktën, përsa kohë që Linda mund të kishte gjetur një supermarket për të bërë “shopping”.(BLUETOOTH)


Publikuar më 19/04/11
Kategori: Te Ndryshme
http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/inde ... DFoto=2606  
Image

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#2

Post by erix77 » Tue Apr 19, 2011 6:41 pm

Po ti me kete qenke cuditur?Shtypi shqiptar ka me mijra xhevahire qe ta heqin petllen,kurse ti shkon e merresh me spinaqin e Lindes.Pastaj bluetooth me thashetheme "vipash" merret.
Sidoqofte ne Shqiperi nuk ka shtyp te pavarur,por megjithate ka ca qe e lepijne bithen e shefit shume me teper se balkanweb.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#3

Post by Mendi » Tue Apr 19, 2011 6:55 pm

erix77 wrote:Po ti me kete qenke cuditur?Shtypi shqiptar ka me mijra xhevahire qe ta heqin petllen,kurse ti shkon e merresh me spinaqin e Lindes.Pastaj bluetooth me thashetheme "vipash" merret.
Sidoqofte ne Shqiperi nuk ka shtyp te pavarur,por megjithate ka ca qe e lepijne bithen e shefit shume me teper se balkanweb.
Jo kaq shume sac ja lepin Balkanweb edi Rames. Ja nje rast tjeter
  Shkojnë mirë nusja e vjehrra. Rama kavalier

Kot thonë se vjehrra dhe nusja nuk shkojnë mirë me njëra tjetrën. Po të shohim këtë foto, do të kuptojmë qartë se mamaja e kreut të PS, Aneta Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda Rama, shkojnë shumë mirë me njëra tjetrën. Edhe pse Edi nuk i ka shoqëruar dy zonjat e tij në teatrin kombëtar, ato nuk e kanë humbur shfaqjen e radhës. Dhe nën shoqërinë e njëra tjetrës janë prezantuar së bashku, duke përshëndetur edhe të ftuarit që kanë qenë prezent në këtë shfaqje. Dhe një ndër takimet, ka qenë edhe me deputeten e PS, njëkohësisht aktore, Luiza Xhuvani. Dora e ngrohtë e një nëne, siç është Aneta, nuk ka harruar të përkëdhelë edhe Luizën, e cila ka kaluar një kohë të vështirë gjatë javëve që kanë kaluar. Ndërkohë fushata elektorale ka nisur dhe Rama na shfaqet tepër kavalier. Siç e shohim në këto dy foto, ai është duke drekuar me bashkëshorten e tij Linda Basha. Ka gjetur kohë që veç punëve të partisë dhe listave të kandidatëve, të mos lërë pas dore familjen më të re. (Bluetooth)  
http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/inde ... DFoto=2561

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#4

Post by Adriana » Wed Apr 20, 2011 8:06 am

Mendi wrote:Ky artikull eshte marre nga Balkanweb dhe Bluetooth per permbajtjen e te cilit une do ju le ju te gjykoni:
  Linda blen spinaq për t’i bërë byrek Ramës

Uau, e papritura e fushatës e dini se kush është? Linda Rama, bashkëshortja e Edi Ramës, e cila kur i shoqi ethshëm është përfshirë në fushatë, kur me takime shkon sa në një vend në tjetrin për të prezantuar kandidatët, gjen kohën të bëjë Pazar. Dhe nuk bëhet fjalë për fjalën moderne “shopping”, por bëhet fjalë për fjalën Pazar, tamam Pazar. Paparaci ynë e kapi bashkëshorten e Edi Ramës pikërisht në tregun e fshatarëve në rrugën “Fortuzi” diku afër Ministrisë së Drejtësisë. E meqë fotot nuk mund të bëheshin shumë ballazi, gazetari ynë i Bluetooth, pa një Lindë veshur shumë sportive, Linda që kish- të hequr atë kostumin e hapjes së fushatës elektorale me Edi Ramën, me pantallona, dhe duke vrapuar për të blerë disa jeshillëqe dhe të tjera gjëra të shportës, e sigurisht, për të gatuar vetë. Ajo me cantën e gjërave në dorë ka vrapuar për të kaluar rrugën, dhe për të shkuar drejt e në makinë. Nuk mund të thuhet se kishte blerë pak gjëra, se canta ishte plot me zarzavate të blera tek tregu i fshatarëve, por sipas fotove, kuptojmë se Linda Rama, do të gatuajë vetë darkën për të shoqin, që vjen nga një fushatë e lodhshme zgjedhore. Menjëherë pasi bëmë fotot, ne shkuam të pyesnim pikërisht atë nënën tek e cila, sic duket edhe në foto, zonja Rama kishte psonisur. “E c’ju them nana....E njofta që ishte ajo se e kam parë në televizor. Fillimisht e pa spinaqin a ish i freskët a jo e masandej mori nja dy tufa...mori dhe pak qepë. Po unë e njofta që ishte gruja e Ramës”, tregoi për gazetarin tonë, nëna që shiste gjërat e stinës. Epo mirë, të paktën edhe vetë Edi Rama duket se ka një fushatë më të lehtë. Sipas fotove, ka një grua që bën Pazar, e po ashtu edhe darkën e gjen gati kur shkon të shplodhet në familje. Apo edhe kjo mund të jetë pjesë e fushatës? Një gjë të tillë nuk mund ta themi...të paktën, përsa kohë që Linda mund të kishte gjetur një supermarket për të bërë “shopping”.(BLUETOOTH)


Publikuar më 19/04/11
Kategori: Te Ndryshme
http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/inde ... DFoto=2606  
Image


-waiting- :o po floket vetem pse shkoj ne pazar humben modelin?!
Per te krijuar kete perralle meduket se kan bashkengjitur disa foto, se nuk pershtatet modeli i flokeve kur zonja Linda na paska dal nga shtepia me ate model flokesh kur na qenka kthyer nga pazari ;) -hahaha- -hahaha-

Image
Image
Image
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#5

Post by erix77 » Wed Apr 20, 2011 6:39 pm

Sa rehat qe qenkeni ,skini me cfare merreni dhe jeni kap me thashethemet e bluetooth.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#6

Post by Adriana » Thu Apr 21, 2011 8:00 am

Erix, po edhe Ti vetem qe vetem klikon per te pare se cfare kemi shkruar, do te thote qe te interesojne pak theshethemet ;)
Vetem me nje ndryshim, ne korrigjojme ata Ti na korrigjon ne -haha-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#7

Post by erix77 » Sat Apr 23, 2011 5:16 pm

une nuk desha tju korrigjoja por vetem tju thoja se bluetooth publikon zakonisht gjepura pa vlere te cilat ne asnje rast nuk mund te jene pasqyre e vertetesise apo pavaresise se shtypit shqiptar.
Megjithate sic e thash dhe me lart ne Shqiperi nuk ka shtyp te pavarur dhe ne shtypin tone te varur kryekeput ka shuuuuuume me teper gjera skandaloze se pazari i nje gruaje.Cfare une nuk kuptoj eshte si jeni cuditur kaq shume nga dicka pa asnje fare vlere nderkohe qe cdo dite mund te lexosh lajme te tejmbushura politikisht dhe sidomos premtime nga me te ekzagjeruarat ne keto dite fushate zgjedhore.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: A eshte ky shtyp prefesional dhe i pavarur?

#8

Post by Adriana » Sat Apr 23, 2011 5:54 pm

erix77 wrote:une nuk desha tju korrigjoja por vetem tju thoja se bluetooth publikon zakonisht gjepura pa vlere te cilat ne asnje rast nuk mund te jene pasqyre e vertetesise apo pavaresise se shtypit shqiptar.
Megjithate sic e thash dhe me lart ne Shqiperi nuk ka shtyp te pavarur dhe ne shtypin tone te varur kryekeput ka shuuuuuume me teper gjera skandaloze se pazari i nje gruaje.Cfare une nuk kuptoj eshte si jeni cuditur kaq shume nga dicka pa asnje fare vlere nderkohe qe cdo dite mund te lexosh lajme te tejmbushura politikisht dhe sidomos premtime nga me te ekzagjeruarat ne keto dite fushate zgjedhore.
Po dhe ne e dime o Erix qe keto jane gjepura, po ja qe keto gjepura pa vlere i leme per kohen e lire te qeshim dhe ne ca se boll na behet koka daulle me keto lajme te tejmbushura politikisht dhe premtime nga me te ekzagjeruarat, se nga keto premtimet lindin dhe gjepurat!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Artikulli i ditës”