"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Kompania turke KURUM blen 60% të aksioneve të Channel One

Mund të flisni për filmat dhe kinemanë, yjet e saj, bukurinë e artit filmik

Moderator: Strokulli

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Kompania turke KURUM blen 60% të aksioneve të Channel One

#1

Post by Adriana » Thu Dec 04, 2014 3:38 pm

:oops: Edhe keta kishim mangut ne, edhe pse kane vite qe jane nen hijen e fikut, po tani gure-gure po ndertojne ''kalane'', se me 60%-shin mund ta drejtojne fare lehte timonin ne shtepin e tjetrit...


Tirane - Kompania turke KURUM Holding Albania zgjeron investimet në Shqipëri hyn dhe në botën e medias.

Kompania prestigjoze blen 60% të aksioneve të televizionit Channel One, dhe nis një marrëveshje bashkepunimi me Yldon Media Group, ku bën pjesë edhe televizioni Ora News dhe Radio Ora News.

Presidenti i kompanisë Yldon Media Group, Z. Ylli Ndroqi dhe Presidenti i kompanisë KURUM Holding, Z.Haşmet Bedii Kürüm firmosën marrëveshjen paraditen e sotme në Hotel Rogner, ku u mbajt dhe një konferencë për median.

Presidenti i kompanisë Hasmet Kürüm gjatë shpjegoi arsyen përse zgjodhi të hyjë në tregun mediatik shqiptar pikërisht me televizionin Channel One, pavarësisht ofertave të tjera që ka pasur.

“Ne si KURUM Holding kemi një kohë të gjatë dhe jemi përpjekur të hyjmë në një grup mediatik. Menduam se alternativa më e mirë është të blejmë aksionet e Channel One pasi mentaliteti i Yldon Group me mentalitetin tonë përputhen më së miri” deklaroi Presidenti i kompanisë KURUM Holding, Z.Haşmet Bedii Kürüm.

Kürüm: Qëllimi ynë të bëhemi Number One

“Shpresoj dhe besoj se vlera jonë industriale me një eksperiencë 16-vjeçare në tregun shqiptar së bashku me eksperiencën e mirë te Yldon Group në media do të krijojnë një eksperiencë të shtuar në ekonominë e vendit. Qëllimi ynë është që bashkarisht, duke punuar, të ngremë akoma më mirë pozicionin e Yldon Group në media e të bëhemi Number One” nënvizoi më tej presidenti i KURUM.

Pas Vitit të Ri kjo marrëveshje pritet të pasohet nga marrëveshje të reja me grupe mediatike në Turqi për të sjellë eksperiencën jo vetëm për Channel One por për të gjithë infrastrukturën e Yldon Media Group
  “Kemi bërë bisedime të sjellim eksperiencën ndërkombëtare sidomos nga Turqia për ta modernizuar akoma më tepër këtë grup mediatik që do ecë bashkarisht” u shpreh Z.Haşmet Bedii Kürüm
Presidenti i Yldon Media Group: Qëllimi i përbashkët, t’i shërbejmë publikut
Presidenti i Yldon Media Group, Ylli Ndroqi nënvizoi se bashkëpunimi dhe investim në teknologji e paanshmëri do t’i shërbejë jo vetëm publikut dhe çon vendin drejt Europës.  
“Ndihem krenar çfarë kam investuar në mediat e mia. Investimet e mia i kanë shërbyer vetëm publikut shqiptar. I gjithë grupi i Yldon Media Group ka punuar me qëllimin për ti shërbyer publikut dhe do i shërbejë gjithmonë atij. Uroj që kjo kontratë e shitjes së Channel One dhe bashkëpunimi me Ora News t’ju shërbejë dhe juve si biznesmen i suksesshëm i kaq viteve në Shqipëri por dhe publikut shqiptar duke qenë i paanshëm në të gjithë programacionin dhe informacionin që jep.”

“Duke i uruar suksese në botën e medias, duhet tju them se bota e medias është interesante por dhe e vështirë. Duhet të jeni të përgatitur se nëse do të bashkëpunoni me Zotin Ndroqi, unë kam një slogan: Ti shërbej vetëm publikut dhe media nuk ka gjuhë politike. Jam ambicioz. Dua të shkoj drejt rrugës së Europës. Nëse investojmë për integrim duhet të investojmë dhe për teknologji. Teknologjia dhe paanshmëria na çon drejt Europës dhe i shërbejmë më së miri publikut shqiptar” nënvizoi më tej Z. Ndroqi.

Do veprohet si kompani e vetme

Drejtori i Përgjithshëm i Yldon Media Group u shpreh: “Kompania do të operojë si një e vetme me dy partnerë, Yldon Group dhe KURUM Holding”
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Kinematografi dhe televizion”