"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
Post Reply
User avatar
Dritare Jete
Member
Member
Posts: 19
Joined: Sun Oct 04, 2009 11:41 am
Gender: Female

Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#1

Post by Dritare Jete » Tue Dec 15, 2009 1:59 pm

Pershendetje te gjithe Moderatorve/udheheqesve te temave te forumit.
E pashe te paarsyeshme qe me ishin fshire postimet tek tema: Hartat e lashta, dhe me iritoi fakti qe as me kishte then gje kush per kete pune, vetem pashe se nuk figuronin me 11 postimet e mia, ndersa nuk di ne ish te hartat apo gjetiu nji shkrim qe ishte ber Video Nga Zeus, ku dhashe nji mendim ne lidhje me perdorimin e video poashtu ne you tube, por nga nji autor tjter, i cili mes ketye videove te kpjuara kishte futut nji video ku perqesh fene islame dhe Kuranin.
Kjo nuk esht gje tjter veqse nxitje perqarjes mes Shqiptareve. deri kur Shqiptari do ti lejoj dikuj ta bej kete animqve tane qe futen me fytyre miku?
Nuk do duhej te kishte qmim vlera per tu shitur, as lavdate e as para qe te bej nji atdhetar ti le te keqperdor videot atdhetar nga dikush q eme dinakri keqperdor ato per te mund ta ber si t epranueshme e te miratueshme poshterimine shumices me te madhe Shqiptare ne numer, pasi i takojne besimit musliman.
Vlazen e motra Shqiptar:
A po punoni per me bashku Kombin apo per ta perqare?
nese do duhej ti sygjerohej dikuj heqja dore nga nji fe, ather do duhej te ishte ortodoksia pasi keqperdoret nga armiqt tane vazhdimisht, dhe vetem anmiqt tane me te kqij e kan kete fe, dhe e perdorin si mjet me relizu qellimet e tyre te erreta.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#2

Post by Mallakastrioti » Tue Dec 15, 2009 6:18 pm

Megjithese moderatoret, rezervojne te drejten te fshijne pa paralajmerim, cdo postim qe sipas gjykimit te tyre bie ndesh me rregullat e forumit, sipas nenit 9 te tij:

9. Ne e rezervojmë të drejtën për të hequr postime ofensive pa paralajmërim.

pas kontrollit qe ju be 'Moderator log' nga administratoret e forumit, rezultoi qe :

'asnje prej moderatoreve, nuk ka ndermare asnje veprim editimi karshi postimeve te tua, dhe aq me teper ti kete fshire ato'

Qe nga dita qe ju jeni rregjistruar, postimet qe ju keni bere ne kete forum qendrojne te paprekura, ne nuk i fshime ato pa arsye shume serioze. Ne gjykojme qe pretendimi juaj eshte i pasakte.
Persa i perket videove te krijuara prej anetareve te stafit, ne nuk marrim persiper te zbulojme burimin e cdo materiali te perdorur ne te, dhe ne nuk prekim materiale qe jane te mbrojtura nga e drejta e autorit. Nese dikush jashte ketij forumi i kopjon materialet tona, i ndryshon dhe tjeterson kjo nuk eshte pergjegjesia jone, dhe ne nuk e arbitrojme dot kete fenomen.
Persa ju perkat aspekteve fetare te gjykimeve te tua, ne i konsiderojme ato personale, pra nuk shprehin opinionin e pergjithshem tonin dhe me gjere. Nese ju deshironi te diskutojme per kete, jeni mese e lire te hapni nje teme diskutimi, jashte ketij nenforumi.
Ne rast se ju do te keni ne te ardhmen ankesa me nje objekt te percaktuar, do ju luteshim shume ta prezantonit me fakte para nesh, ne menyre qe te gjithe ne te gjykojme karrakterin e ankeses, qe ne shume raste kane rezultuar fals.
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#3

Post by Arbëri » Tue Dec 15, 2009 6:27 pm

Mirë keni bërë që keni fshij komentin tim ke :helenet , maqedonasit .. Nuk kishte të bëjë me temën por me Statuën e Lekës së Madh që po e sjellin në Shkup Sllavët ..
Gabim i im ishte , se nuk e kishte vendin aty .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

Leutrim
Member
Member
Posts: 16
Joined: Thu Jan 07, 2010 2:13 pm
Gender: Male

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#4

Post by Leutrim » Thu Jan 14, 2010 8:52 pm

A mumedn ta di se perse eshte fshi tema qe e hapa un tek rubrika Figurat kombetare, tema me titull Shkodrani qe tronditi orientin?

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#5

Post by Patush » Thu Jan 14, 2010 9:02 pm

Tema nuk eshte fshire por u zhvendos tek nje nenforum tjeter!

viewtopic.php?f=47&t=1917
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Leutrim
Member
Member
Posts: 16
Joined: Thu Jan 07, 2010 2:13 pm
Gender: Male

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#6

Post by Leutrim » Fri Jan 15, 2010 12:26 pm

Ateher pse edhe per priftat spo i vendosni ne nje nenforum tjeter? Por po i leni aty tek figurat kombetare?

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#7

Post by Patush » Fri Jan 15, 2010 2:09 pm

Jo te gjithe priftnat por ato qe kan dhan kontribut per Shqiperin.

Nuk pash dhe nuk di ndonje kontribut qe "Shejh Albani" te kete dhan per Shqiperine!

Ka shkruar ky ndonje Lahute te Malsise? apo permbledhure traditat Shqiptare (Kanunin) apo hapur ndonje shkolle Shipe?
Mund te na sjellesh ndonje dore shkrim te tije qe flet per krenarin e tije Shqiptare?
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Leutrim
Member
Member
Posts: 16
Joined: Thu Jan 07, 2010 2:13 pm
Gender: Male

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#8

Post by Leutrim » Fri Jan 15, 2010 2:47 pm

Me vjen interesat, me sa pash aty tema eshte Figura Kombetare, tash Shejh Albani eshte figur qe i takon kombit Shqipetar pavarsisht se ku ka jetuar te gjith e njohin si Shqiptar, pse te mos diskutojm per figurat qe Shqiperia ia ka dhuruar botes?

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendoshe

#9

Post by Patush » Fri Jan 15, 2010 5:43 pm

Ka shume njerez qe i takojne kombit Shqiptar te cilet kan ponuar per te miren e ketij kombi dhe disa dhe per te keqen e tij, disa te tjere kan qene thjeshte uje i qjete.
Te quhesh "figure kombetare" dohet te kesh kontribuar diqka per kete popull.

Albani i ka kushtuar jeten besimit Islam dhe atje e ka pas zemren, nuk e kuptoj pse te vjen keq qe tema per te ndodhet atje ku ai e ka pas zemren dhe shpirtin? A nuk the vete qe ai u largua nga vendi i tije i dashure qe te ndiqte besimin e tije?

Nuk eshte aspak e keqe qe te njohesh njerez te shquar qe rraca e jone i ka dhuruar botes, por me nje artikull nuk mund te njifet nje njiri, sado i bukur te jete shkruar artikulli. Shpresojme qe do te na sjellesh punimme te tjera nga "shejh Albani" sidomos ato qe ai i ka kushtuar popullit te tije te dashur.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Dritare Jete
Member
Member
Posts: 19
Joined: Sun Oct 04, 2009 11:41 am
Gender: Female

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

#10

Post by Dritare Jete » Wed Oct 13, 2010 10:21 am

Si qendron puna me antaret ne kete forum kur nuk mund te japin asnji pergjigje ne nji teme te caktuar? Ishte tema per bashkimin e Shqiptareve dhe pemendeshin armiqt kryesor dhe te tjere.

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

#11

Post by ALBPelasgian » Wed Oct 13, 2010 10:40 am

Dritare Jete wrote:Si qendron puna me antaret ne kete forum kur nuk mund te japin asnji pergjigje ne nji teme te caktuar? Ishte tema per bashkimin e Shqiptareve dhe pemendeshin armiqt kryesor dhe te tjere.
Dritare Jete, na trego te lutem vegezen e temes ne fjale per te cilen thua qe s'ka pase interesim ose pergjigjje nga forumistet?

Eshte e vertete qe nganjehere ndonje teme s'e merr afirmimin e duhur ose jete ne harrese si pasoje e hapjes se te tjerave tema. Por s'mund ta detyrojme asnjeri qe te shkruaje me zor ose te jap mendim per ndonje teme. Materialet e shumta historike qe i hedhim vazhdimisht ne forum jane falas per te gjithe dhe mund te perhapen ngado. Nese ka ndonje pyetje, verejtje, mospajtim apo diskutim te metutjeshem, gjithehere forumistet japin njohurite e tyre duke plotesuar njeri - tjetrin.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Dritare Jete
Member
Member
Posts: 19
Joined: Sun Oct 04, 2009 11:41 am
Gender: Female

Mosmundesia e pergjigjes ne tema

#12

Post by Dritare Jete » Fri Oct 15, 2010 12:23 pm

Nuk e paske kuptuar pyetjen.
PO thoja si esht puna me antaret qe nuk mund te pergjigjen apo thuaj te komentojne ne nji teme. Un desha te shkruaj diqka ne nji teme , dhe em doli s eun nuk mund te jap pergjigje (you can not reply to this topic).

User avatar
Dritare Jete
Member
Member
Posts: 19
Joined: Sun Oct 04, 2009 11:41 am
Gender: Female

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

#13

Post by Dritare Jete » Fri Oct 15, 2010 12:34 pm

Meqe aty nuk munda te shkruaj komentin ateher hyra ketu ku ishte e mundeshme te shkruaj dhe pyes per sqarim. nese dikujt i pengon prania ime, ateher ma fshini profilin dhe me as ne emnd nuk do te me shkoj te futem ketu. Derisa ky forum quhet Arberia, e kam pa te arsyeshme me shume te kerkoj se sa te debatoj tema, sespe zotrat ilir nuk kan duru tjterkend ti bejne hije. Mua me intereson arritja e qellimeve kombetare, ndaj nuk me shkon ne emnd te shtyhem me fjale per tu dukur interesant, se esht gje e kote, ndersa ka qeshtje fisnike qe kerkojne perkushtim. Me nji fjale krejt qka kam pritur apo pres prej keti forumi esht te marr aq sa keni per te dhen ne favor te kombit. Numer nji qe me intereson esht te jej ne ngjarje sa video dhe em qfare emra qarkullojne ne internet, ne you tube zakonisht jan te qaseshme per ti nagrku gjithkund. Do te doja te dija edhe temat qe trajtojne keto video te ebr ane anglisht, enese ka edhe en gjuhe tjera aq me mire.
krejt kjo me duhet per plasim te çeshtjes/te vertetes tone kombetare ne terenin e te huajve qe te siguroj me sa mundem njerez neper bote pro kombit tim, pasi jemi pala e pafajshme e viktimizuar me shekuj, ndaj drejtsia nuk i len indiferent te gjithe njerzit ne bote, se ka njerez qe mbeshtesin qdo kauze te drejt, pa mar parasysh se cilit popull i takon -drejtsia esht universale.
Ky esht i vetmi vend ku e pashe se mund te shkruaj sigurt, ndaj shkrova ketu.
Nese keni diqka te paqart , pyesni lirshem.
Pershendetje!

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Mosmundesia e pergjigjes ne tema

#14

Post by ErjonH. » Fri Oct 15, 2010 2:01 pm

Dritare Jete wrote:Nuk e paske kuptuar pyetjen.
PO thoja si esht puna me antaret qe nuk mund te pergjigjen apo thuaj te komentojne ne nji teme. Un desha te shkruaj diqka ne nji teme , dhe em doli s eun nuk mund te jap pergjigje (you can not reply to this topic).
Ne cilen teme nuk mund te shkruash ?

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Fshirja e shkrimeve, pa lajmerim dhe pa arsye te shendos

#15

Post by Hymniarber » Fri Oct 15, 2010 2:05 pm

Dritare Jete
Ky forum eshte krijuar me qellimin e mire, qe gjithe shqiptaret brenda e jashte kufijve, te gjejne nje mundesi me shume te shkruajne lirshem per te gjitha problemet qe i shqetesojne, sidomos per ato qe kane te bejne me interesin tone te perbashket: çeshtjen kombetare. Kufizimet ne 1 apo 2 nenforume, kane te bejne me administrimin e forumit dhe jo me censure. Ato jane rezervuar per stafin per te dhene njoftime, ose per autoret e shkrimeve qe nuk preferojne qe shkrimet e tyre te lexohen ne publik, pra per te mos u shkelur e drejta e autorit.
Ju, ashtu sic gjithe shqiptaret e tjere, jeni i/e mirepritur, te merrni pjese ne te gjitha forumet per anetaret.
Do te luteshim te benit prezent linkun e forumit, ku ju u penguat te hynit dhe ne do ju shpjegojme arsyet per kete.
Mireulexofshim
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Post Reply

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”