"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje nga Scion

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Scion
Junior Member
Junior Member
Posts: 1
Joined: Fri Jun 04, 2010 7:40 am
Gender: Male

Pershendetje nga Scion

#1

Post by Scion » Sun Jun 06, 2010 6:48 pm

Megjithse regjistruar disa dite perpara, vij ketu si refleks i asaj se c'ndodh ne disa forume te cilet per fat te keq kane ne titull emertimin Shqiptar.
Respekte Dias10, per mesazhin qe me dergoi ...

Scion a.k.a Pinjolli

Quhem Gazmend,

Lind e rrit ne Maqedoni/Kercove ... Banues ne Tirane! Profesioni Senior Graphic Designer

I martuar, se shpejti me dy femije :)

Ju pershendes,

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje nga Scion

#2

Post by Mallakastrioti » Sun Jun 06, 2010 6:54 pm

Mire se vjen ne mesin tone Scion.Ne emer te gjithe Forumit dua te te uroj per gezimin e madh ne familjen tende.I paç me jete pasardhesit e tu. :)

Kalofsh sa me mire ne Forumin Arberia edhe njehere mire se erdhe shqipe.
Image

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4226
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje nga Scion

#3

Post by Zeus10 » Sun Jun 06, 2010 6:56 pm

Mireserdhe Scion, une jam shume i kenaqur qe disa cuna me nivel dhe patriote si ti nga Maqedonia, jane mbledhur ne kete forum dhe po japin nje kontribut shume te madh. Jam i sigurte qe kete do besh dhe ti.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje nga Scion

#4

Post by Arbëri » Sun Jun 06, 2010 6:59 pm

Mirese erdhe ne forumin tone!
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje nga Scion

#5

Post by Arta » Sun Jun 06, 2010 7:14 pm

Mirese erdhe Scion, kalofsh sa me mire ketu, dhe urime per familjen tuaj te re! :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Pershendetje nga Scion

#6

Post by qiellikaltër » Mon Jun 07, 2010 3:38 pm

Pershendetje Scion e faleminderit per prezantimin e kendshem! Urime per femijen qe prisni, t'i keni me jete te dy!
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

Rina
Honored Member
Honored Member
Posts: 369
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:03 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje nga Scion

#7

Post by Rina » Tue Apr 24, 2012 2:56 pm

vij ketu si refleks i asaj se c'ndodh ne disa forume te cilet per fat te keq kane ne titull emertimin Shqiptar.

-haha-

Interesant me disa shqiptare, ankohen per Albushin e te gjithe turr tek forumi i tij, madje edhe me pozita mirembajtese -hahaha-

Nejse pe pershendes veten, masi hyra tek keto tema.

P.S. me kete rast mos te harroj ta permendi edhe Dariusin qe tere ate kontribut e jep atje -iiiii- e jo dikah qe ja kish vlejt se mesa e di une ai eshte kunder Janullatosit, e tere kohen kontribon ne mbajtjen gjalle te asaj faqeje dhe ne rritjen e saj. Mbase ka naj arsye qe une skam arritur ta kuptoje nga shkrimet e tyre.

Ishalla i lexojne qeto qe po i shkruaj. Flm

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”